Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / İran’dan İsrail’e Cevap

İran’dan İsrail’e Cevap

İran, İsrail’in İran gemilerine saldırması durumunda karşılık vereceğini açıkladı

İsrail’in İHH gemilerine saldırmasının üzerinden fazla geçmedi. İHH bir yol açtı ve İran da bu yoldan devam ediyordu. Hatırlarsınız, sitemizde de yazmıştık, İran da Gazze’ye gemi göndermişti. İsrail hiçbir gemi Gazze’ye varamaz diye rest çekmiş ve ortam gerilmişti. Bu mesaj ile hangi gemi gelirse vururum diyen İsrail’e İran’dan çok sert bir tepki geldi. İran İsrail’in saldırması durumunda yanıt vereceğini dile getirdi.

İsrail korktu

İsrail biraz korkmuş olacak ki Mısır’a Süveyş kanalından İran gemilerinin geçirilmemesini istedi. Tabi bu talep de Mısır tarafından geri çevrildi. İsrail’in bu talebi de İran’dan çekindiğinin hatta korktuğunun bir göstergesi olabilir.

Gazze’ye gemilerin yaklaşmasını bekliyoruz. Acaba bu durumda İsrail ne yapacak ve İran nasıl bir tepki verecek ? Karşılıklı restleşme savaşın habercisi. İran abluka kalkana kadar gemi göndermeye devam edeceğini de söylemişti.

Kaynak: Haber Türk

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.004


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.