Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / iPhone 4 Satış Rekoru Kırdı

iPhone 4 Satış Rekoru Kırdı

iPhone 4, 24 Haziran günü piyasaya sürülecekti. Kullanıcılara ön sipariş fırsatı sunulmuştu. Ön siparişe açıldığı gün iPhone tam 600bin adet satarak rekor kırdı. Bu başarı ise akıllı cep telefonu satan diğer firmaları oldukça kıskandırmıştır. Çünkü daha piyasaya sürülmeden ilk günden gelen ön talep sayısı gerçekten çok uçuk bir rakam.

Türkiye’ye iPhone gelince ilk alacaklar arasında olmayı hiç düşünmem aşağıdaki fiyatlara bakarsanız Türkiye’ye gelince ne kadardan satılacağını tahmin bile edemeyeceğiniz kesin. O yüzden biraz piyasa durulsun diye beklemekte fayda var.

Phone 4’ün fiyatı ise 16 GB’lık modeli için 740 dolar (1.155 TL), 32 GB’lık modeli için ise 890 dolar (1.390 TL) olarak belirlendi.

Türkiye fiyatı ise daha belli değil. Ama Türkiye’de en ciddi sayıda satış için Turkcell ve Vodafone birbirlerini kolluyorlar. Ama operatörlerin tuzaklarına düşmemek lazım. Çünkü çok fahiş fiyatta satış yapıyorlar.

Kaynak: Milliyet

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.224


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.