Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / İnternette Güvendemiyiz ?

İnternette Güvendemiyiz ?

images

Çoğumuz internette gezinirken kendimizi güvende hissetmeyip bir takım önlemler almaya çalışırız. Herhangi bir web sitesine bile artık tereddütle girer olduk.

Acaba Güvendemiyiz ?

Tıkladığımz linkler acaba ne kadar güvenli ? Bunun cevabını linke tıklamadan asla bilemeyiz. Virüsler, Trojanlar, Truva Atları vs vs bir çok zararlı yazılım artık linklere gizleniyor. Ya virüs bulaşırsa bilgisayarımıza ya bilgilerimiz çalınırsa bu durumda ne yapacağız ? Bunun için size kendiminde kullanmakta olduğum ücretsiz link denetleme programını tanıtacağım.

Programın Amacı

Programımızın adı ”Dr.Web Anti-Virus Link Checker” bu küçük ve ücretsiz yazılım siz internette gezerken güvenli bir ortam yaratmaya çalışan çok kullanışlı bir uygulamadır. Bir linke tıklamadan önce bu programla o linki denetleyebilir güvenli olup olmadığını görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken programı kurduktan sonra tıklamak istediğiniz linkin üzerine gelip sağ tıklayıp ” Check with Dr.Web ” yazısına basmak hepsi bu.

Kurulumu

İnternet Tarayıcıları için sunulan bu programı bilgisayarımıza indirmiyoruz, direk kullanmış olduğumuz tarayıca ekliyoruz ( Google Chrome , Mozilla Firefox vs ) . Programın tarayıcı linkleri aşağıda verilmiştir. Sormak istediğiniz bir şey olursa memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırız.

Google Chrome İçin; https://chrome.google.com/webstore/detail/drweb-anti-virus-link-che/aleggpabliehgbeagmfhnodcijcmbonb

Mozilla Firefox İçin; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/drweb-anti-virus-link-checker/

Opera İçin; https://addons.opera.com/tr/extensions/details/drweb-link-checker-2/?display=en

Safari İçin; http://www.freedrweb.com/linkchecker/safari/?lng=en

İnternet Explorer İçin; http://www.freedrweb.com/linkchecker/internet+explorer/?lng=en

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 17.519