Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / İnternette En Çok Satan Ürünler

İnternette En Çok Satan Ürünler

İnternet üzerinden satış yapma fikriniz varsa bu yazıyı okumak faydanıza olabilir. Ya da internet satışlarından genel bilgi almak için de okuyabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan biri olarak sizlere tecrübelerimi aktaracağım.

İnternette son zamanlar en çok satılan ürünler kadınlara yönelik sağlık ve güzellik ürünleridir. Kadınların güzelliğe olan zaafını kullanan tüccarlar interneti de ciddi bir araç olarak görmektedir. Çünkü internet reklamcılığı ile en doğru hedef kitleye ulaşmak mümkün. İnterneti çok kullanan biriyseniz zaten son zamanlar sürekli zayıflama hapları, güzellik kremleri ve doğal sağlık ürünleri reklamları görürsünüz.

İnternette kadınlara yönelik ürünlerden sonra en çok satan ürünler hediye ürünleridir. Bu dalda bir Hediyeler Dünyası gibi site olmanız size çok ciddi kazanç sağlayabilir. Özellikle el yapımı özel ürünler az da satılsa çok ciddi kâr bırakmaktadır. Çünkü el yapımı ürünlerin rekabeti yoktur. Sanatsaldır. Herkes taklit edemez.

Sevgililere hediye sektörü zaten çok cazip bir sektör. Kadınlardan sonra en fazla para harcayan kişiler aşıklardır. Bu da tüccarlar için çok ciddi bir sektördür. İnternette en çok sevgililerine ilginç hediyeler arayanlar mevcuttur diyebilirim. Eğer ilginç hediyeleriniz varsa 5 TL aldığınız ürünü yeri gelir 50 TL’ye bile satabilirsiniz. Çünkü sevgilisine ilginç ürün almak isteyen bir aşık bu parayı önemsemez. Tek önemsediği sevgilisine çok bulunmayan bir hediye vermek istemesidir.

Aslında internetten çok satan ürünleri listelememize gerek yok. Ben sizlere internetten çok fazla satış yapmanın tekniklerini aktarayım. İnternetten çok satış yapmak isterseniz aşağıdaki şartlara uymalısınız.

 1. Güzel kar marjı olan ürün olmalı (ki sattığınıza değsin)
 2. İnternette rekabeti olan ürünler olmamalı (elektronik işini hiç anlatmadım. Ona girmeyin bile. Büyükler varken size söz düşmez.)
 3. Herkesin kolaylıkla bulacağı ürünler olmamalı (Sattığınız ürün adamın internete girdiği yere yakın bir yerde satılıyorsa oraya da bakmak isteyecektir.)
 4. Doğru hedef kitleye doğru reklam yapacaksınız. (Bunun için Adwords Reklamları etkili bir reklam çeşitidir.)
 5. Ürün açıklamaları ikna edici olmalı, ürünlerin fotoğrafları 3-4 açıdan kaliteli bir biçimde çekilmeli ve muhakkak çok satacağınızı düşündüğünüz ürünler için video çekin. Ben en çok satışı video çektiğim ürünlerde yaptım.
 6. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan yararlanın.

Bu saydığım şartlara uyarsanız siz de internetten güzel satış yapabilirsiniz. Eğer sorularınız olursa çekinmeden bana sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.340


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • Mustafa

  Ürün için video çekmekten bahsetmişsiniz. Bu video nasıl olmalı? Mesela, shoppingtv deki gibi bir pazarlama spikeri tarzında mı, yoksa sadece ürünün görüntü ve özelliklerini içeren bir şekilde mi? En azından acaba siz nasıl vidolar yayınlamıştınız? Teşekkürler …. (Cevabınızı email adresime de gönderirseniz sevinirim)

  • sadece fotoğrafla internet kullanıcısı tam olarak neyi satın aldığını anlamıyor. Video ile kanlı canlı ürünü kullanan ve ürünü anlatan kişileri görünce daha çok ürünler talep görüyor. Ürün tanıtımı profesyonel olursa güzel olabilir. Profesyonel olmasa bile ürün satışınızı cidden artıracaktır. Ben her zaman sonuç aldı.

 • dilek

  slm cihan bey bende kendi tasarladığım hediyelik eşyaları için netten satış yapmak istiyorum bu konuyla ilgili sormak istediğim neler gerktiği sanla mağaza için vergiye kayıt olunuyormu yada kısacası bu ürünleri az masrafla alıyla nasıl buluşturabilirim

  • bir alışveriş sitesi açarsan sana masrafı olacaktır. Artı olarak vergilendirmeye tabi de olursunuz. Site http://www.ticaretmerkezi.gen.tr sitesine önerebilirim. Burada ücretsiz olarak ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

 • Hüseyin

  s.a cihan bey ben paralı net li site açmak istiyorum ve siteden zeytin ve zeytin yağları satmayı düşünüyorum.Siteyi kurarım da satış yapamam diye bi korkum var.sizce talep olur mu bide bu siteyi kurabilecek bi yer önerirmisiniz?

  • aleyküm selam. Ben kendi alışveriş sitem üzerinden zeytinyağı satışı yapmaktayım. Oldukça da güzel satılıyor. Bir sıkıntı yok. http://www.hediyelerdunyasi.com.tr/kategori/organ… adresinden zeytinyağlarımıza bakabilirsiniz. Ayrıca kobimaster, hemen al veya ideasoft firmalarını önerebilirim size. Ayrıca e-ticaret hakkında daha fazla bilgi edinmek ve diğer tüccarlardan fikir almak istiyorsanız ticaret merkezi sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tüccarlar için oldukça güzel bir platform <a href="http://www.ticaretmerkezi.gen.tr” target=”_blank”>www.ticaretmerkezi.gen.tr

 • mert

  internetten satış yapmayı bende araştırıyorum elektronik eşyaya hiç yanaşmayın demişsiniz neden ? elektronil ürünleri satabilirmiyim derken baktım çok satıcı var ve onların arasından sıyrılmak zor gibi geldi bana ürünü yurt dısından getiriyorlar bende bi hesap yaptım ufak bir farkla daha ucuza satabilirim diye düşündüm birde seçtiğim elektronik ürünler çok tutulan müşteri beğenisi iyi olan ürünleri tercih etmeyi düşünüyorum.

  böle düşünürken internette komisyonculuk yaparak reklam sadece reklam verip verdiği reklam üzerinden satan kişiler olduğunu gördüm yani bu sisteme Affiliate marketing deniyormuş kısa sürede yüksek rakamlardan bahsettiler ve siteyi hazırlayan kişiler kendi resmini ismini ve mail adresini sayfanın ana sayfasına koymuş sanırım güvenilirlik açısından böle yapmış

  sizce bu komisyonculuk işi nasıl işliyor tavsiye eder misiniz ?

  cevabinizi bekliyorum.

  • elektronik ürüne girecekseniz çinden kendi ürününüzü getirmelisiniz. Yoksa bir fotoğraf makinasını Vatan Computer ve MediaMarkt ile rekabet ederek satamazsınız. Çünkü 800 TL'lik bir makinayı kimse peşin almaz. Taksit isteyecek. Tabi sizin de gücünüz olmadığı için vade farkı koyacaksınız ve onlardan pahalıya geleceksiniz. Ben internet komisyonculuğu da yapan biriyim. Arkadaşların dediği doğrudur. Ciddi para kazanılır bu işte. <a href="http://www.ticaretmerkezi.gen.tr” target=”_blank”>www.ticaretmerkezi.gen.tr sitemizde e-ticaret üzerine de konuşuyoruz.

   Affiliate Marketing konusuna gelince Türkçe karşılığı satış başı ortaklığıdır. Bunu da size anlatayım müsait bir zamanda.

 • mert

  cevabınız için teşekkürler. siz benim yerimde olsaydınız hangi yolu seçerdiniz. Affiliate Marketing yolunu mu? yoksa kendi imkanlarımla kendi ürünü mü alıp satmak mı ?

  bu konular hakkında arayış içindeyim doğrusu yazılarını takip edicem

  • affiliate marketing için öncelikle web sitesi sahibi olmasın ve ciddi hitin olması gerekir. Bir örnek ile açıklayım. Günlük 50k (50.000) tekil ziyaretçisi olan bir siten olsun. Sitenin ana konusu da alışveriş olsun. Alışveriş önerilerini konu alan bir site düşün. Herkes alışveriş hakkında fikir paylaşıyor diye düşün. Bu ne demek ? Buradaki herkes alışverişi sever demek sen buraya affiliate reklam alsan örneğin kot pantolonu satışı için bir reklam. Kot pantolonu 29 TL olsun ve satışbaşı 4 TL veriyor olsun. Günlük siten üzerinden 40-50 kişi sipariş verse 160 – 200 TL para kazandırır. Fakat 50k dediğimiz ziyaretçi sayısı olan bir sitede aylık ortalama 200 $ civarı masraf çıkacaktır. Eğer firewall vs. gibi özel güvenlik sistemi çıkarsa masraf artacaktır. Doğal olarak affiliate sisteminden iyi para kazanmak için çok ciddi kitlelere ulaşmak lazım.

   Benim tavsiyem kendi ürününü alıp satmaktır. Günlük girişi 200 olan sitede aylık 3.000 – 4.000 TL gibi bir net kar yapabiliyorum. Sana ilk etapta sahibinden.com sitesi üzerinden satış yapmanı öneririm. Az bir maliyet ile iyi para kazanırsın.

 • mert

  cevabınız için teşekkürler cihan bey

  öncelikle komisyonculuk işi zor bir iş gözüküyor çünkü kendi sitemi kurup günde 50 bin kişilik ziyaretçi sayısını bulmak çok zor hemde çok zaman kaybettirir artı sonuca ulaşılır mı oda muamma

  ama dediğiniz gibi kendi ürünümü ucuza alıp satmak daha mantıklı görünüyor bende öle düşünmüştüm bu işteki sorun şu ucuza nasıl alırım ? en önemli nokta bu ve dediğiniz gibi direk çinden ürünü nasıl getirtirim bu sorunları aşmak lazım bunlarıda araştırmaya devam edicem artık hadi aldım ülkeye girişte gümrük vergisi felan konulacak fiyat yükselcek bir sürü sorun var

  birşey daha var aklımda türkiyede olupda dışarda olmayan ürünleri dışarda pazarlamak sizce nasıl ? ebay gibi büyük sitelerden türk ürünü satılabilir diye düşündüm ama hangi ürün olur bu onu tam olarak bilmiyorum ? araştırma yapmak lazım

  sizin bu konuda fikriniz var mı cihan bey ne yapabilirim sizce

  • ben e-bay üzerinden çok alışveriş yaptım. Fakat hiç satışım olmadı. Daha doğrusu denemedim. Ama alibaba.com üzerinden toptan satışım oldu. Bir çok müşteri ile de görüştüm. Sizin dediğiniz oldukça karlı bir iştir. Türkiye'de bolluk olan bir ürün Gana'da hiç bulunmayabilir. İşte öyle ürünler çok ciddi satış yaptırır size. Fakat bunun için de çok ciddi sermaye gerekebilir. Sermayeden kastım para değil çevredir.

   İlk etapta dealextreme gibi bir çin sitesinden ürün getirtip sahibinden veya gittigidiyor gibi siteler üzerinden satabilirsiniz. Böyle çok ciddi satış yakalayan arkadaşlarım da oldu. Ürün bulma konusuna gelince de hangi çeşit ürünler düşünüyorsunuz ? İlla elektronik mi olmalı ? Mesela ben Hediyeli Eşya toptancılığı yapmaktayım. İthalat, ihracat yaptığım gibi imalat da yapmaktayım. Hediyelik sektörü de size iyi para kazandırır.

 • mert

  haklısnız türkiyede olupta dışarda olmayan ürünleri ebay gibi sitelerde satmayı denemek lazım ama türkiyeye has ne olabilir bunun araştırmasını yapmak gerekir.

  dealextreme sitesi gerçekten ucuz acaba türkiyeye direk gönderi yapıyorlar mı ? yapıyorlarsa güzel birde gelen ürüne devlet gümrük vergisi ekleyecek fiyat kabaracak acaba bu vergiden muaf şekilde ürün mü getiriyorlar birde önemli olan çevre adamımız olmadığı sürece çok uğraşırım bu konuda size katılıyorum iyi bir çevre olmalı

 • mert

  türkiyede elektronik eşya konusunda baya bir potansiyel var o yüzden dışardan elektronik ürün getirmeyi düşünüyorum ama satıştan sonraki sürecide düşünmüyorda değilim alan kişide bozulursa geri iade felan yada garanti durumu sorun yaratabilir diye düşünüyorum bunlarıda göze almak lazım

  bu konuca sizin fikriniz nedir elektronik eşya mı yoksa hediyelik eşya yada başka bozulma derdi olmayan ürünler mi daha iyi olur

  • ben sizi ikna edecek bir kaç cümle söyleyim. Bakın Türkiye'de insanlar internetten en çok sevgilileri için alışveriş yapıyorlar. Yani Hediye ve bir bardak üstüne resim baskısına 29 TL parayı acamadan verebiliyor. Üstelik sadece 1.5TL'ye mal oluyor.

 • mert

  cihan bey samimi cevaplarınız ve yardımlarınız için size teşekkür ediyorum sayenizde bu konuda bilgi sahibi oldum kafama takılan konularda yol gösterdiniz sizde inş sektörde hedeflediğiniz yerlere gelirsiniz iyi çalışmalar.

  • ben teşekkür ediyorum. Yine takıldığınız yerler olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

 • Ürün kargolanabilir bi ürün olmalı.Müşteri ürünü aldığı zaman ürün fiyatı kadar kargo ücreti öderse orda bi terslik var demektir.Ayrıca monotonlşamak günümüz insanın sorunlarından biri insanların basit ihtiyaçlarını farklı tasarımlarla gideren ürünlerin satışı daha iyi olur bence

 • estiyen

  merhaba siteniz güzel yol gösterici begendim ama merak ettigim bu kadar bilginiz varda siz hiç e ticareti denediniz mi veya yapmak istermiydiniz

 • estiyen

  bende e ticaretle ilgileniyorum kısmetse açacam bu arada bu sitelerde ürün gönderdiginize göre fatura kesiyorsunuz olmalısınız yoksa maliyeyle başınız derde girer bir sorum var tedarikçileri nasıl oluşturabiliriz kriter ne olmalı ve web sayfanız maliyeti nedir kar saglıyabiliyor mıusunuz

  • fatura tabi ki kesiyoruz. Kaçak yollardan satış yapıyor değiliz. Tedarikçileri nasıl oluşturabileceğiniz hakkında tam bir bilgi veremem. Çünkü ben kendim bir tedarikçiyim. Yani toptancıyım. XML Entegrasyonu dağıtan firmalar mevcut. Bunlarla görüşebilirsiniz. Onlar size tedarikçi olabilirler. Web sayfası maliyetini bedavaya bile getirebilirsiniz. Örnek Oscommerce. Bu tamamen size bağlı. Biz kurumsal bir paket kullanıyoruz. Bayilik sistemi de mevcut.

   Kar sağlama konusuna gelince elbette kar da sağlıyoruz ki 3 senedir internet üzerinden bu işe devam ediyoruz.

 • Halim AKER

  Ben internetten bayan iç giyim ürünleri satıyorum. Mevcut bir sitem var ancak şu anda daha iyi bir site yapıyorum. Bayanların iç giyime de çok büyük ilgileri var. http://www.merveicgiyim.com adresine bakarsanız size bir fikir verecektir.

 • Yorumlarınız ve bakış açınız herkesten farklı ve sitenizi de inceledim, içerik mükemmel .tebrik ediyorum.

 • merhabalar;

  sizin yazınız üzerine internetten zayıflama ilaçları,güzellik üzerine malzemeler ve sporcu gıdaları satmaya karar verdim.eşimin işi web sitesi üzerine.firmada zaten onun üstüne olduğu için pos cihazınıda kendi şirkertimiz adına alacağız.benim şirket kurma gibi sorunum yok yani.sormak istediğim ürünleri ne kadar karla satmam gerektiği.yani kendimi tanıtana kadar ,çok tıklanan kadar başka sırf kar olarak 10 tl gibi bir rakam olmasını istiyorum.peki bu sizce nasıl olmalı.ürünleri piyasanın bir kaç tl altına satmam sizce nasıl olur.ve en çok nerelere reklam vermeliyim.

 • ercan sınar

  Merhaba Cihan Bey http://www.endsystem.com.tr/images/Urunler/kucuk/
  linkinde gördüğünüz raflardan yapıp internet üzerinden satmak istiyorum.Sizin gibi bu konularda bilgili birisinden yardım almak isterim.Şimdiden teşekkürler

 • yorgo

  hiç e-ticaret sitesi felan açmadan sıfır risk sıfır korku ile mevcut sitelerden satış yaparak
  2011 chevrolet cruze ls plus otomatik + sunroof araba aldım.
  aylık temiz 2000 tl kazancım var çok şükür.
  aylık 1500 tl taksitle ev alıyorum şimdide.
  42 ay taksitim kaldı.

  • Ahmet

   taksitte bitmiştir herhalde 😀

 • ahmet

  merhaba.ben internetten site yapıp bay bayan iç çamaşırları satmak istiyorum.sizce tutma olasılığı ne kadardır.insanlar ilgi gösterir mi buna.şimddn tşkr ederm cvbnz için

  • güzel bir reklam ile kesinlikle ilgi görecektir. Çünkü mahrem bir konuda en iyi alışveriş internet üzerinden yapılıyor. Bunu bizzat ben satarak tecrübe ettim.

 • Mustafa

  S.a Size bir sorum olcak ben kendı sıtemı yapıp tıcaret yapmak ıstıyorum soyledıgınız gıbı guzel esyalar satmak ıstıyorum acaba neler satma mı ıstersınız 2 cı el urunler yada 0 urunler vb. urunler satmak ıstıyorum acaba satıs yapa bılrımıyım ne onerebılırsınız simdiden tesekkurler ıyı gunler

  • 2. el ürünü kendi sitenizden satmanız biraz zor. Bunun için e-ticaret sitelerine üye olabilirsiniz. Sanal Pazar, Gittigidiyor, Sahibinden gibi sitelere kayıt olabilirsiniz. Kendi sitenizden sıfır ürünleri satmanızı tavsiye ederim. Fiyat ve kalite farkınız var ise 1-2 sene gibi bir sürede ciddi bir market haline gelebilirsiniz.

   • Mustafa

    PEKI TAVSIYE ETTIGINIZ GUZEL BIR TICARET SITESI VAR MI CIHAN BEY İYİ GUNLER.

    • Mustafa

     BIR SEY DAHA SORACAM CIHAN BEY Dealextreme BI SITE VERMISIINIZ TESEKKURLE ONERDIGINIZ ICINDE BUNLAR GERCEKTEN UCUZ VE GUZEL URUNLER GERCEKTEN CINDEN BURAYA 1 DOLARA YADA BASKA BIR URUN 5-10 DOLARA UCRETSIZ GONDERILIYOMU? SİZ DENEDINIZMI . VARMI BUNUN GIBI UCUZ URUN SATAN SITELER LUTFEN YARDIMCI OLURMUSNUZ.

     • Mustafa

      CIHAN BEY YUKARDALI SORUMA CEVAPVERIRISENIN SEVINRI LUTFEN. :)))

 • dealexteme sitesini ben denedim. 1$ lık kabloyu bile ücretsiz gönderiyorlar. Fakat kalitesi konusunda %100 garanti veremem. Ama bana gönderilen iyi bir maldı.

 • iskender

  merhaba cihan bey,justandfast e ticareti öneriyormusunuz siteyi posu herşeyi onlar veriyor ancak çok fazla siteleri var ve fiyatlar sabit yada kendime ait özgün bir e ticaret sitesi kurup mesela ideasoft gibi xml kodları ile farklı tedarikçilerden mi ürün almalıyım?

 • Erman PAMUK

  SELAM CİHAN BEY;
  İNTERNET REKLAMCILIĞI DÜNYASINDA YENİ BİRİSİYİM. WEB GRAFİK VE TASARIM AYNI ZAMAN DA REKLAM KORDİNATÖRLÜĞÜ YAPIYORUM.
  DEMEÇİNİZİ ÇOK BEĞENDİĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM.
  BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLERİM.
  İYİ ÇALIŞMALAR

  • ilginize teşekkür ederim. İyi günler diliyorum.

 • qdrpro

  çok teşekkürler iyi niyetiniz için

 • Anonim

  justandfast sakın ha biz olduk ürünlerin çoğu sitede yok birde diğer sitelere göre pahalı paramız boşa gitti hiç profesyonel değiller.

 • burak

  teşekkürler …

 • ilker

  slm herkese öncelikle tecrübelerini hiç üşemeden bizimle paylaşan tüm arkadaşlara gerçekten içten teşekkürlerimi sunuyorum bende satış internetten ortaklığı yapmaya çalışıyorum şimdilik bana gönderilen bilgiler ışığında yol alıyorum site yapım aşamasındayım,cihan bey sizin gibi tecrübeli insanlar sayesinde belki güzel noktalara gele biliriz ama öncelikle insanın içinde heves ve istek olmalı başlamak bitirmenin yarısıdır sizin tecrübeleriniz doğrultusunda hangi ürünlerin ortaklığını almalıyı yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz şimdiden iyi çalışmalar saygılarımı sunarım

  • İlker Bey,

   10 yılı bulan e-ticaret hayatımda size yapabileceğim en iyi tavsiye internette her yerde bulunan ürünleri değil de günlük hayatta gizli kalmış dipte köşedeki özel ürünleri internet ortamına taşımanızdır. Eğer bunu sağlayabilirseniz yüksek kar marjı yakalayabildiğiniz gibi rekabet noktasında da eliniz güçlü olur. Herkesin sattığı ürünleri satmaya çalışmak size pek bir şey kazandırmayacaktır.

   • Soncreal

    Mesala neler nedir bu gizli kalmış ürünler mail adresime gönderebilirseniz memnun olurum.

    Saygılarımla

 • SonCreaL

  Cihan bey ben engelliyim asgeri ücretle geçim zor 2 çocuk babasıyım. sizden ricam sahibinden.com üzerinden satış yapabileceğim düşük maliyet li ne ler olabilir kimden nasıl temin edebilirim. yardımcı olursanız sevinirim

 • Ücretsiz e-ticaret sitesi

  Herkese merhaba. Kendi alan adınız ile ücretsiz e-ticaret sitesi açmak isterseniz http://vitrinde.com ‘a girip üye olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ben uzun süredir buradan hizmet alıyorum ve tüm bankaların ücretsiz sanal pos hizmeti dahil tüm modülleri ve temaları da ücretsiz veriyorlar.

 • Nurten Öz

  Bence tv ürünleri ve ilginç ürünler çok fazla gidiyor internette. Geçenlerde http://www.firsatfiyatlari.com sitesindeki arkadaşlarla görüşmüştüm. Hem güvenilir iş yapıyorlar hem de çok ilginç tv ürünleri tedariğini yapıyorlar. Aşırı derecede talep olduğunu söylediler. İnsanların bilmediği ürünler çok tutuyor.

 • bende önceden bu tip satışlar yapmıştım , ürün bulmak için ise bana ilham veren bir kaç site vardı . http://www.meraklikullanici.com gibi.

  internette en kolay satılabilen ürün listeleri var. Reklam bile verebiliyorsunuz.

 • ersinz

  bende önceden bu tip satışlar yapmıştım , ürün bulmak için ise bana ilham veren bir kaç site vardı . http://www.meraklikullanici.com gibi.

  internette en kolay satılabilen ürün listeleri var. Reklam bile verebiliyorsunuz.

 • mehmet subay

  öncelikle herkese merhaba günümüzde hızla büyüyen e ticarette bende varım diyebilir kendi alan adınızı oluşturacağınız hazır e ticaret sistemine hızlıca giriş yapabilir ve ilk günden satışlar yapa bilirsiniz http://www.alistik.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.aynı özellikteki siteye kendi aldığınız ad ile sahip olabilirsiniz.ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabiliriz.
  iletişim için .mehmetsubay1973@gmail.com adresine mail atabilirsiniz veya 05367364189
  nolu tlf mesaj atabilirsiniz

 • Kenan

  E ticaret siteleri ve perakende satis yapan firmalara 2000 adet üzerinde ürün çesidi depodan hizli kargo imkani ile ayni gün müsteriye veya firmaya ürün sevkiyati yapilmaktadir.XML Servisi ücretsizdir bayiilere özel müsteri temsilcisi ile indirim kampanya sorun ve problemlerinehizli bir sekilde yardimci oluyoruz anlasmali kargomuz ile sizin fatura bilgileriniz ile müsterilerinize ayni gün kargo gönderiyoruz http://www.toptanoyuncak.org oyuncak satmak isteyen tüm firmalari bünyesinde görmekten mutluluk duyar.

  bayii@toptanoyuncak.org mail adresinden XML ve XLS talebinde bulunabilirsiniz.

 • Barış

  Selamlar hocam bilgiler için teşekkür ederim, gerçekten video lu ürünler satışın en büyük tetikleyici etkenlerinden biri oluyor hem satışı oranını artıyor hem de kullanıcının sitede daha fazla kalmasını sağlayarak seo açısından fayda sağlıyor kendim de bu konu da aynı fikirdeyim.

  Saygılarımla.

  http://www.butikurunler.com