Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / İnternette En Çok Satan Ürünler

İnternette En Çok Satan Ürünler

İnternet üzerinden satış yapma fikriniz varsa bu yazıyı okumak faydanıza olabilir. Ya da internet satışlarından genel bilgi almak için de okuyabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan biri olarak sizlere tecrübelerimi aktaracağım.

İnternette son zamanlar en çok satılan ürünler kadınlara yönelik sağlık ve güzellik ürünleridir. Kadınların güzelliğe olan zaafını kullanan tüccarlar interneti de ciddi bir araç olarak görmektedir. Çünkü internet reklamcılığı ile en doğru hedef kitleye ulaşmak mümkün. İnterneti çok kullanan biriyseniz zaten son zamanlar sürekli zayıflama hapları, güzellik kremleri ve doğal sağlık ürünleri reklamları görürsünüz.

İnternette kadınlara yönelik ürünlerden sonra en çok satan ürünler hediye ürünleridir. Bu dalda bir Hediyeler Dünyası gibi site olmanız size çok ciddi kazanç sağlayabilir. Özellikle el yapımı özel ürünler az da satılsa çok ciddi kâr bırakmaktadır. Çünkü el yapımı ürünlerin rekabeti yoktur. Sanatsaldır. Herkes taklit edemez.

Sevgililere hediye sektörü zaten çok cazip bir sektör. Kadınlardan sonra en fazla para harcayan kişiler aşıklardır. Bu da tüccarlar için çok ciddi bir sektördür. İnternette en çok sevgililerine ilginç hediyeler arayanlar mevcuttur diyebilirim. Eğer ilginç hediyeleriniz varsa 5 TL aldığınız ürünü yeri gelir 50 TL’ye bile satabilirsiniz. Çünkü sevgilisine ilginç ürün almak isteyen bir aşık bu parayı önemsemez. Tek önemsediği sevgilisine çok bulunmayan bir hediye vermek istemesidir.

Aslında internetten çok satan ürünleri listelememize gerek yok. Ben sizlere internetten çok fazla satış yapmanın tekniklerini aktarayım. İnternetten çok satış yapmak isterseniz aşağıdaki şartlara uymalısınız.

  1. Güzel kar marjı olan ürün olmalı (ki sattığınıza değsin)
  2. İnternette rekabeti olan ürünler olmamalı (elektronik işini hiç anlatmadım. Ona girmeyin bile. Büyükler varken size söz düşmez.)
  3. Herkesin kolaylıkla bulacağı ürünler olmamalı (Sattığınız ürün adamın internete girdiği yere yakın bir yerde satılıyorsa oraya da bakmak isteyecektir.)
  4. Doğru hedef kitleye doğru reklam yapacaksınız. (Bunun için Adwords Reklamları etkili bir reklam çeşitidir.)
  5. Ürün açıklamaları ikna edici olmalı, ürünlerin fotoğrafları 3-4 açıdan kaliteli bir biçimde çekilmeli ve muhakkak çok satacağınızı düşündüğünüz ürünler için video çekin. Ben en çok satışı video çektiğim ürünlerde yaptım.
  6. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan yararlanın.

Bu saydığım şartlara uyarsanız siz de internetten güzel satış yapabilirsiniz. Eğer sorularınız olursa çekinmeden bana sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.469.714


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.