Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / İnternette Arkadaşlık Siteleri

İnternette Arkadaşlık Siteleri

İnternet’in en baş bela siteleri arkadaşlık siteleri diyebilirim. Tabi bu dediğim siteler normal arkadaşlık siteleri değil. Yatak arkadaşlığı sitelerini kastediyorum. Bu sitelerin hep bir yalanı var malesef. Dul kadınlar burada, seks kölesi arayanlar, en azgın bayanlar burada vs. İnanmayın arkadaşım yok öyle bir şey. O anlattıkları kadınlar değil Türkiye’de dünyada bile yok. Sadece erkeklerin nefislerini kabartıp sitelerine çekip onlar üzerinden para kazanmak amaçları. Bunun da en şerefsizce şekli herhalde islami sitelere bu tarz ahlaksız reklam vermekle oluyor.

Google Reklamlarını kullananlar bilir. İstediğiniz kelimelere istediğiniz reklamları verebilirsiniz ve Google farklı sitelerde içeriğe göre bu reklamları çıkarabilir. Bu şerefsiz adamlar Allah, Peygamber, Kuran, Namaz gibi kelimelere seks, ateşli geceler vs. gibi reklamlar veriyorlar. Google da bir sitenin içerisinde Allah, Peygamber kelimesini görünce bu reklamları otomatik olarak çıkarıyor. İşte bu insanlıktan nasibini almamış şerefsizlerin cirit attığı bir internet ortamındayız.

O yüzden arkadaşlar lütfen siz bu tür islami sitelerde böyle abuk subuk reklam görürseniz site yöneticisini uyarın o gerekeni yapacaktır. Ama şunu unutmayın ki o da böyle bir reklamın çıkmasını istemez. İnşaallah en kısa sürede Google buna da bir çözüm bulur. Çünkü bu Google Reklam Politikasına da aykırı bir durum. Google alakasız reklam çıkarmak istemiyor. Ama bu karaktersizler algoritmayı yanıltıyorlar.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.229


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.