Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel

Youtube

Google’ın ünlü video hizmeti Youtube hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Youtube’dan takip edebilirsiniz.

YouTube Music Key Geliyor

YouTube’tan müzik dinleyenleri ilgilendiren ve özünde Google için tehlikeli bir adım olabilecek bir sistem geliyor. Android Police’in keşfine göre hizmet,sadece sanatçı kataloğuna erişmenize izin vermekle kalmayacak,konser videoları ve remix’lere de erişim olanağı sunacak 30 gün deneme süresi ücretsiz olan uygulama hizmetinin ücretinin aylık 9.99 dolar olacağı tahmin ediliyor. Google için riskli hamle olacağa benziyor.Milyonlarca kullanıcının ücretsiz olarak kulandıkları uygulama ücretlendirmek ... Devamını Oku »

Google+ ve Youtube Hesaplarını Bağlamak

Google, Sosyal Medya’da geri kalmamak için sürekli olarak tüm gücünü bu alana sevk ediyor. Facebook’un açık ara önde gitmesini engellemek adına bütün teknolojilerini seferber ediyor adeta. Önceden Youtube’a tek bir hesaba sadece bir kişi upload yapabilirdi. Şimdi durum değişti. Eğer siz Google+’da bir sayfa açarsanız ve bunu Youtube ile bağlarsanız Google+ sayfa yöneticileri Youtube’a direk upload yapabiliyor. Youtube’a bu şekilde ... Devamını Oku »

Youtube’a Erişim Yasağı

Daha Twitter'ın kapatılması konusu gündemden düşmeden Youtube yasağı geldi. Devlete bir ihanet nedeniyle kapatıldığı biliniyor. Devamını Oku »

YouTube’dan Video İndirme & Mp3 e Çevirme

İyi günler arkadaşlar bugün sizlere Youtube’dan kolay ve zahmetsizce video indirmeyi ve orada bulunan herhangi bir videoyu bilgisayarınıza direk mp3 olarak nasıl indirmeniz gerektiğini anlatacağım. Öncelikle bu iş için bize bir yazılım gerekli benimde kullanmış olduğum gayet kolay ve kullanışlı üstelik Türkçe dil destekli bir programı tanıtıcam. İlk olarak video indirme programını anlatayım.  Programın adı ” Free YouTube Download ” ... Devamını Oku »

Yeni Youtube Embed Kodu

Youtube uzun bir süredir HTML 5 uyumlu yeni embed kodunu daha yaygın bir hale getirmeye çalışıyor. Şu an video altındaki Share bölümüne tıklayıp Embed bölümüne geldiğinizde Youtube’un yeni embed kodunu varsayılan olarak kullandırdığını göreceksiniz. Youtube’un bu yeni embed video kodu ile bazı sorunlarda başlamadı değil. Biraz internet araştırması yaptım ama malesef ciddi bir kaynak yok. Çünkü henüz çok yeni. Mesela ... Devamını Oku »

Hac Youtube’da !

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube, son yıllarda canlı yayınlara çok büyük yatırımlar yapıyor. Bir çok canlı yayını barındıran Youtube, geçen Ramazan’da Kabe’den canlı yayınları Ramazan boyunca vermişti. Bu sefer de Youtube müslümanlar için kutsal olan Hac vazifesini yerine getiren müslümanları ve Kabe’yi ekranlara canlı olarak taşıyacak. Canlı olarak izlemek istiyorsanız sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Devamını Oku »

Youtube’a Bir Dakikada 35 Saatlik Video Yükleniyor

Youtube inanılmaz bir rekora imza attı. Geçtiğimiz mart ayında bir dakikada 24 saatlik video yüklenmesiyle rekor kıran Youtube kendi rekorunu 35 saate yükseltti. Bu şu demek 35 x 60 x 24 yaparsak 1 günde yüklenen videoların toplam süresini buluruz. Bu da 50.400 dakika ediyor. Bunu da 24 saate bölersek 1 günde 2.100 günlük video yüklendiğini bulabiliriz. Gerçekten inanılmaz bir rakam ... Devamını Oku »

Youtube Yasağı Kalktı !

Youtube yasağı 30 Ekim 2010 itibariyle kalkmıştır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. 2.5 yıldır hiç giremiyorduk (!) Açıldı ama kapanması yakındır. Bence hemen atlamayalım arkadaşlar. Ayrıca http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16175827.asp?gid=373 adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Devamını Oku »

Youtube Yasağına Kesin Çözüm

Devletimiz Youtube’u yasaklamak istemeye dursun. Biz de sürekli güncel dns ayarları vereceğim. Youtube güncel dns ayarlarını veriyorum. Arkadaşlarınızla paylaşın. Şu an Youtube’a giriş yapıyorum. Belli bir süre sonra bu da engellenebilir. O zaman da yeni adresleri vereceğim. Şimdilik idare ederiz bununla. İşte geçerli DNS ayarları 202.224.32.1 202.224.32.2 Hadi Youtube Hayırlı Olsun !!! Devamını Oku »

Facebook Youtube’a Rakip Oldu

Youtube video dalında dünyanın tartışmasız lideri iken sosyal paylaşım ağı lideri Facebook yavaş yavaş Youtube’un tahtına doğru hareket ediyor. Youtube’da ayda 25 milyar video izlenirken, Facebook’ta bu rakam ise halen 2 milyar civarında. Ama bu rakam bile Youtube’u tedirgin etmeye yetiyor. Facebook çalışanı Josh Wiseman’a göre zamanla Facebook videolarının sayısı inanılmaz bir hız ile artacak. Çünkü mobil cihazlar giderek yaygınlaşıyor. ... Devamını Oku »