Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel

Twitter

Twitter’ın 140 karakterlik dünyasını Cihan Blog Twitter’dan takip edin.

23 Milyon Twitter Kullanıcı İnsan Değil

Bildiğiniz üzere twitter hayatımızda gittikçe büyük bir yer kaplamaya başlıyor. Artık tüm dünyaya sesinizi duyurmak bir gündem hashtag’i  ( #) ile mümkün kılınmakta . Peki twitter denilen sosyal ağ ne kadar insanla dolu hiç düşündünüz mü ?  Garip bir soru oldu ama sorulması gereken soru bence bu olmalı . Twitter kullanıcıları içinde ne kadar sahta hesap olduğu sorusuna kısmen bir cevap açıkladı ... Devamını Oku »

Twitter Kişilerin Sesini Kısacak

Twitter yepyeni bir uygulama ile karşımıza geliyor. Artık takip ettiğiniz kişilerin sesini kısabileceksiniz. Çok sık paylaşım yapan bir twitter hesabı varsa veya geçici olarak kişi hakkında tweetleri görmek istemiyorsanız kişinin tweetlerini kapatabilirsiniz. Bu yaptığınız işlem kesinlikle karşı taraftan görülmeyecek. İstediğiniz zaman da bu eylemi geri alabileceksiniz. Devamını Oku »

Twitter Hesapları Yasakladı

Türkiye seçimleri öncesi Başbakan aleyhine tweetler atarak Türkiye Gündemi’ni geren ve Türkiye’yi büyük bir sıkıntıya sokan Twitter hesapları buzlandı. Artık @bascalan ve @haramzadeler333 hesaplarına erişilmiyor. Bu hesaplara girmek istediğinizde aşağıdaki gibi bir mesaj ile karşılaşıyorsunuz. Twitter her ne kadar dirense de en sonunda hükümetimize karşı pes etmiştir. Reklam gelirlerinde ciddi azalma gözlemleyen Twitter heyeti geçen günlerde ülkemize gelip görüşmelerde bulunmuştu. ... Devamını Oku »

Taci Kalkavan Benim

Taci Kalkavan ismi ile Twitter’da fenomen olan Orçun Ortaç’a dava söz konusu.  Bursa’nın Orhan Gazi ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Adem Aydın’ın fotoğraflarını profil resmi olarak kullanmasından dolayı dava açacağını belirtti. Taci Kalkavan ismi o fotoğraf ile ünlenmişti. Devamını Oku »

Twitter’da Sahte Hesap Operasyonu

Sık sık gündeme gelen twitter’daki sahte hesaplara karşı geçtiğimiz günlerde büyük bir çalışma başlatan twitter yönetimi bu çalışmadan Devamını Oku »

Facebook – Twitter Türkiye Açıklaması

Taksim Gezi Olayları sonrasında hükümetin Facebook ve Twitter’ı incelemeye alması ile Gezi Olaylarını destekleyen grupların tepkisini çekmişti. Ortaya atılan bir iddiaya göre Facebook Akparti hükümetine kullanıcı bilgilerini vermişti. Bunun üzerine Gezi Olayları yanlıları twitter’da #BOYKOT_facebook kampanyası başlattı. Öyle bir kampanya ki dünya gündeminde trend oldu. Devamını Oku »

Twitter Top Trend

Twitter Top Trend’de son zamanlarda sık sık abuk subuk başlıklar görmeye başladım. Takipleş, takipleşelim vs. vs. Twitter kalitesini her geçen gün düşüren bu kitleye karşı ciddi önlemler almalı. Tek amaçları spam olan bu ekip top trendlere dadandığı günden bu yana twitter’da çok vakit geçirmiyorum artık. Aslında, her dildeki özel anahtar kelimeleri seçerek o alanlarda top trend noktalarını izleyecek. Mesela Siyaset, ... Devamını Oku »

Cihan Blog Twitter Adresi

Cihan Blog twitter adresimiz www.twitter.com/cihanblog olarak alınmıştır. Bildiğiniz gibi yaklaşık bir ay önce site olarak isim değişikliğine gitmiştik. Bu yüzden twitter ve facebook adreslerimizi de yeniden düzenledik. Şimdi Twitter Avatar, Kapak Resmi ve Background çalışması yapılacak. Çalışma site yazarlarımızdan Ahmet Genç tarafından yapılacaktır. Devamını Oku »

Twitter Spam Mesajlar

Bugün karşılaştığım bir spam olayını sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkadaşlarımdan birisinin twitter hesabından özel mesaj olarak porno link geldi. Böyle bir link göndermeyeceğini düşündüğüm arkadaşı hemen aradım ve uyardım. Kendisi de oldukça mahcup oldu ve bir çok arkadaşına da öyle mesajın gittiğini fark etti. İşin garip tarafı o mesajların gittiği zamanda bilgisayarı kapalıydı. Ona uygulamaları kontrol etmesini söyledim. Uygulamalar arasında bilinmedik ... Devamını Oku »

Melih Gökçek Twitter Kullanıcılarına Dava Açtı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 600’e yakın Twitter kullanıcısını kendisine hakaret ettiği gerekçeyile dava etti. İyi de oldu bence. Çünkü arkadaşım bir görüşü sevmeyebilirsin. Bir adamı da sevmeyebilirsin. Ne diye hakaret ediyorsun. Ha adam sana hakaret eder. Adam sana söver o ayrı bir durum. Ben CHP görüşünden haz etmiyorum. Fakat CHP’lilere ağzımdan küfür çıkmamıştır. Çıkmamalıdır da. Fakat bir grup ... Devamını Oku »