Cumartesi , 22 Temmuz 2017
Güncel

Facebook

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Facebook ile takip edin.

Facebook’tan Bir Rekor!

indir (1)

  Google’ın Android  için geliştirdiği Google Maps, YouTube ve Gmail uygulamaları çoktan bir milyar indirme sayısını geçti ve bir süredir de bu alanda rakip yoktu.Ta ki Facebook gelene kadar… Uygulama 1 milyar indirme rakamını geride bırakarak Google harici bu rakamı geride bırakan ilk Android uygulaması oldu. Ancak Facebook ön yüklü olarak gelmiyor ve bu açıdan Google’a rakip olması kolaylaştı. Not:Mobil alana ... Devamını Oku »

Facebook Yarım Saatte Yarım Milyon Dolar Kaybetti

wpid-wp-1409774563780.jpeg

Dün akşam (03.09.2014) Facebook‘a girmek isteyen kullanıcılar, yarım saat boyunca giriş yapamadı.Amerikalıların çeşitli paylaşımları ile tepki verdikleri kesinti sonrası Facebook hisseleri 1.2 dolar oranında değer kaybı yaşadı.Bu yıl Mayıs ve Haziran aylarında da uzun süreli olarak erişime kapanan Facebook, küresel olarak kullanıma kapalı olduğu süre boyunca dakikada 22.453 dolar zarara uğruyor. Dün yaşanan erişim sıkıntısı sonucu Facebook‘un yaklaşık yarım milyon dolardan fazla zarar etmiş olabileceği konuşuluyor. Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılar, aşağıdaki görüntüyle ... Devamını Oku »

Facebook Mesenger 500 Milyonu Buldu

Facebook-Messenger

Facebook mesenger’a ilk zamanlarda ilgi duymayan kullanıcılar arasında gittikçe yaygınlaşmaya başladı . Tabiki facebook mesenger’ın zorunlu hale getirilmesinde bunun büyük bir payı mevcut . Facebook mesenger’a video çekimi , Seri fotoğraf gönderimi ve ses kaydı gönderilmesi ayrıca bir etki kattı .   Facebook’un yapmış olduğu çabalar boşa gitmedi . Android kullanıcıları tarafından ilgi odağı olmaya başladı . Facebook Android Kullanıcıları ... Devamını Oku »

Facebook’tan İroni

Facebook_Login_freecomputerdesktopwallpaper_1024

Facebook’ta hep karşımıza çıkmıştır. Yalan ve aslı olmayan haberler . Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi ama facebook bunu da kaldıracak . Ülkemizde bir sürü yalan haber yayan siteler , sayfalar var . Bunun sonuçlarında bu haberleri yayınlayan gazeteler , okuyan kullanıcılar ve aldatılan bir çok insan mevcut. Artık facebook’ta ana sayfa üzerinde gezinirken bunları görüp kanmaya son veriyoruz .  Ana ... Devamını Oku »

Facebook’tan Kızdıran Yenilik

8965

  Facebook yakın zamanda kullanıcıları bir yenilik sundu fakat işler tersine gitti kullanıcılar bu yeniliğe tepki gösterdi . Özellikle kotalı interneti olanlar için facebook’ta otomatik video oynatma özelliği kotayı bitiriyor istemsizce kotanızı aşabiliyorsunuz. Dikkatinizi çekmiştir . Facebook’ta ana sayfada gezinirken kendiliğinden videolar otomatik olarak açılıyor . Peki otomatik video oynatımı nasıl kapatılır ? FACEBOOK’A PC DEN GİRİYORSANIZ Sağ üstten ayarlar ... Devamını Oku »

Kırmızı Facebook Tehlike Saçıyor

facebook_red

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda neredeyse bütün profillerde dolaşan,veya reklamlarda yayılan virüslere uydurulan yeni bir kılıfı sizlerle paylaşacağım. Bu virüs Facebook’un mavi renginden sıkılanların Facebook’u kırmızı renge çevirme reklamları, gönderileri gibi şeylerle yayılabiliyor. Facebook Color adlı uygulama ile insanları Facebook’u kırmızı renk yapabilirim diye kandırarak virüsü size bulaştırabiliyor. Eğer siz de kazara bu uygulamayı Facebook’a yüklediyseniz Ayarlar’a girip Uygulamalar kısmından Facebook ... Devamını Oku »

Facebook’ta Kullanılan En Çok 25 Uygulama

080820142213490470785_2

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sosyal paylaşım sitesi olan ve büyük oranda kitlesi bulunan Facebook’ta en çok kullanılan 25 uygulamayı sizlere derledik.Temmuz ayına dair bilgileri paylaşan AppData şirketinin hazırlamış olduğu verilere göre King’in oyunları ilk iki sırayı açık ara koruyorlar.Detaylar resmimizde… Devamını Oku »

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Yolu

Adsız

Bildiğimiz gibi facebookun yeni eklentisi otomatik video oynatma özelliği.Kendi kendinize sayfada gezinirken otomatik videolar yüzünden kotanızın dolmamasını istiyorsanız veridiğmiz ayarları uygulayınız.     İlk önce kırmızı ile gösterdiğimiz alt oka tıklıyoruz.En üstte sağda. Açılan sekmeden ayarları seçiyoruz. Çıkan ayarlardan sol kısımda bulan videoları seçiyoruz ve gelen sekmeyi kapalı yapıyoruz. Artık rahat rahat dolaşabilirsiniz.     Devamını Oku »

Facebook Mobil’de Sohbet Kalkıyor

unnamed-4

Mobil cihazlardan sohbet amacıyla Messenger uygulamasını yayımlayan ancak rakipleri kadar popüler olamayan Facebook önemli bir karara imza atıyor. Önümüzdeki günlerde Facebook mobil uygulamasından sohbet etme imkanı son bulacak ve tüm sohbet altyapısı Messenger uygulamasına kaydırılacak. Bu gelişme sadece iPhone ve Android platformları için geçerli. Windows Phone, iPad, mobil web ve Paper uygulamaları içerisinden sohbet etme imkanı bir süre daha devam ... Devamını Oku »

Facebook gizlilik ayarların da değişiklik!

Facebook-gizlilik-ayarların-da-değişiklik!_cihanblog

Merhabalar, Gizlilik ayarları yönün de çok sık gündeme gelen Facebook, gizlilik noktasın da sağlam bir değişiklik yaptı. Yaklaşık 5 yıldır Facebook’ta varsayılan paylaşım ayarları yeni kayıt olanlar dahil olmak üzere; “Herkese Açık” ayarındaydı. Şimdi ise bu varsayılan ayar; “Arkadaşlar” olarak değiştirildi. Böylece Facebook’a yeni kayıt olmuş ve gizlilik ayarlarından haberi olmayan kullanıcılar paylaşımlarının varsayılanını ayarlarlayabilecek. İlk varsayılan da ise “Arkadaşlar” ... Devamını Oku »