Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel

Facebook

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Facebook ile takip edin.

Facebook Mesenger 500 Milyonu Buldu

Facebook mesenger’a ilk zamanlarda ilgi duymayan kullanıcılar arasında gittikçe yaygınlaşmaya başladı . Tabiki facebook mesenger’ın zorunlu hale getirilmesinde bunun büyük bir payı mevcut . Facebook mesenger’a video çekimi , Seri fotoğraf gönderimi ve ses kaydı gönderilmesi ayrıca bir etki kattı .   Facebook’un yapmış olduğu çabalar boşa gitmedi . Android kullanıcıları tarafından ilgi odağı olmaya başladı . Facebook Android Kullanıcıları ... Devamını Oku »

Facebook’tan İroni

Facebook’ta hep karşımıza çıkmıştır. Yalan ve aslı olmayan haberler . Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi ama facebook bunu da kaldıracak . Ülkemizde bir sürü yalan haber yayan siteler , sayfalar var . Bunun sonuçlarında bu haberleri yayınlayan gazeteler , okuyan kullanıcılar ve aldatılan bir çok insan mevcut. Artık facebook’ta ana sayfa üzerinde gezinirken bunları görüp kanmaya son veriyoruz .  Ana ... Devamını Oku »

Facebook’tan Kızdıran Yenilik

  Facebook yakın zamanda kullanıcıları bir yenilik sundu fakat işler tersine gitti kullanıcılar bu yeniliğe tepki gösterdi . Özellikle kotalı interneti olanlar için facebook’ta otomatik video oynatma özelliği kotayı bitiriyor istemsizce kotanızı aşabiliyorsunuz. Dikkatinizi çekmiştir . Facebook’ta ana sayfada gezinirken kendiliğinden videolar otomatik olarak açılıyor . Peki otomatik video oynatımı nasıl kapatılır ? FACEBOOK’A PC DEN GİRİYORSANIZ Sağ üstten ayarlar ... Devamını Oku »

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Yolu

Bildiğimiz gibi facebookun yeni eklentisi otomatik video oynatma özelliği.Kendi kendinize sayfada gezinirken otomatik videolar yüzünden kotanızın dolmamasını istiyorsanız veridiğmiz ayarları uygulayınız.     İlk önce kırmızı ile gösterdiğimiz alt oka tıklıyoruz.En üstte sağda. Açılan sekmeden ayarları seçiyoruz. Çıkan ayarlardan sol kısımda bulan videoları seçiyoruz ve gelen sekmeyi kapalı yapıyoruz. Artık rahat rahat dolaşabilirsiniz.     Devamını Oku »

Facebook gizlilik ayarların da değişiklik!

Merhabalar, Gizlilik ayarları yönün de çok sık gündeme gelen Facebook, gizlilik noktasın da sağlam bir değişiklik yaptı. Yaklaşık 5 yıldır Facebook’ta varsayılan paylaşım ayarları yeni kayıt olanlar dahil olmak üzere; “Herkese Açık” ayarındaydı. Şimdi ise bu varsayılan ayar; “Arkadaşlar” olarak değiştirildi. Böylece Facebook’a yeni kayıt olmuş ve gizlilik ayarlarından haberi olmayan kullanıcılar paylaşımlarının varsayılanını ayarlarlayabilecek. İlk varsayılan da ise “Arkadaşlar” ... Devamını Oku »

Bu bir Facebook açığı mı?

Merhabalar, Üstün güvenlik önlemlerinin alındığı Facebook’tan ilginç bildirimler gelmeye başladı… Kendimin yönetici olduğu sayfalarda ki bir editör arkadaşın(Cemal Kılıç) beni yönetici yaptığı bildirimini alınca bunun bir açık olduğunu düşünmeye başladım… Bildirim’in ekran görüntüsü aşağıda ki gibidir. Sayfaya girdiğimde üst yönetici olduğumu gördüm diğer arkadaşın da aynı şekilde editör… Peki bana niye bu şekilde bildirimler geldi? Bu bir Facebook açığı olabilir ... Devamını Oku »

Facebook Whatsapp’i Satın Aldı

Dünyanın en çok kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facabook, anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ı satın aldı. Devamını Oku »

Takunya Facebook sayfası !

Facebookta kurulmuş olan ve işi gücü sadece İslam’a ve Müslümanlara hakaret eden bir sayfa var. Bu sayfanın ismi ise: Takunya. Sayfa R4bia işaretini yukarıda gördüğünüz üzere; kendi küfür zihniyetlerine göre değiştirip profil resmi yapmış durumdalar. Ayrıca hükümete büyük hakaret ediyorlar. Kapak resimleri’nde yazan ifadeler aynen şu şekilde: Devamını Oku »

Facebook Hesabımı Nasıl Kapatırım ?

Facebook bizlere çok büyük bir iletişim olanağı sunsa da bazen ciddi can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden bir çok kişi Facebook’u kapatmak veya dondurmak istiyor. Bu yazımızda Facebook’u dondurmayı değil tamamen kapatmayı öğreneceğiz. Devamını Oku »

Facebook Hesaplarımı Birleştirebilir miyim ?

Facebook kullanan arkadaşların bana sık sık yönelttiği bir soruyu buradan cevaplayarak az da olsa soru yağmurundan kurtulabilirim. Devamını Oku »