Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya

Sosyal Medya

Facebook, Twitter, Google+ ve daha fazla Sosyal Medya haberleri için Cihan Blog Sosyal Medya’yı takip edin.

WhatsApp Yeni Güncelleme Peşinde

Akıllı telefonda son zamanın en popüleri WhatsApp  Kısa Mesaj ve Facebook Mesenger kullanımını oldukça düşürdükten sonra hedefi Gsm şirketleri gibi. 600 milyon kullanıcıya sahip WhatsApp yeni çalışması ile kullanıcılarını sevindirecek gibi.Yabancı bir sitede sızdırılan görüntülerde yapılan açıklamada “Gözler önüne serilen görsel, yenilenecek arabirimin en net örneğini teşkil ediyor. Birçok farklı dili destekleyecek olan sesli görüşme özelliği, arama geldiği anda WhatsApp aracılığı ile ... Devamını Oku »

YouTube Music Key Geliyor

YouTube’tan müzik dinleyenleri ilgilendiren ve özünde Google için tehlikeli bir adım olabilecek bir sistem geliyor. Android Police’in keşfine göre hizmet,sadece sanatçı kataloğuna erişmenize izin vermekle kalmayacak,konser videoları ve remix’lere de erişim olanağı sunacak 30 gün deneme süresi ücretsiz olan uygulama hizmetinin ücretinin aylık 9.99 dolar olacağı tahmin ediliyor. Google için riskli hamle olacağa benziyor.Milyonlarca kullanıcının ücretsiz olarak kulandıkları uygulama ücretlendirmek ... Devamını Oku »

Facebook Mesenger 500 Milyonu Buldu

Facebook mesenger’a ilk zamanlarda ilgi duymayan kullanıcılar arasında gittikçe yaygınlaşmaya başladı . Tabiki facebook mesenger’ın zorunlu hale getirilmesinde bunun büyük bir payı mevcut . Facebook mesenger’a video çekimi , Seri fotoğraf gönderimi ve ses kaydı gönderilmesi ayrıca bir etki kattı .   Facebook’un yapmış olduğu çabalar boşa gitmedi . Android kullanıcıları tarafından ilgi odağı olmaya başladı . Facebook Android Kullanıcıları ... Devamını Oku »

Facebook’tan İroni

Facebook’ta hep karşımıza çıkmıştır. Yalan ve aslı olmayan haberler . Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi ama facebook bunu da kaldıracak . Ülkemizde bir sürü yalan haber yayan siteler , sayfalar var . Bunun sonuçlarında bu haberleri yayınlayan gazeteler , okuyan kullanıcılar ve aldatılan bir çok insan mevcut. Artık facebook’ta ana sayfa üzerinde gezinirken bunları görüp kanmaya son veriyoruz .  Ana ... Devamını Oku »

Bir Kova Buzlu Su

Amerika’da ALS hastalığının tedavisi için çalışan ALS Association derneğine bağış için bir kampanya başlattı . İşte kampanyanın Sloganı ;   New Jersey valisi Chris Christie’nin önderliğinde “ya başından aşağı bir kova buzlu su dökersin yada hem bunu yapıp hemde 100 dolar bağışta bulunursun” kampanyası başlatıldı . Kampanyayı ilk başlatan kişi facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından başladı . Mark Zuckerberg Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i de bu ... Devamını Oku »

23 Milyon Twitter Kullanıcı İnsan Değil

Bildiğiniz üzere twitter hayatımızda gittikçe büyük bir yer kaplamaya başlıyor. Artık tüm dünyaya sesinizi duyurmak bir gündem hashtag’i  ( #) ile mümkün kılınmakta . Peki twitter denilen sosyal ağ ne kadar insanla dolu hiç düşündünüz mü ?  Garip bir soru oldu ama sorulması gereken soru bence bu olmalı . Twitter kullanıcıları içinde ne kadar sahta hesap olduğu sorusuna kısmen bir cevap açıkladı ... Devamını Oku »

Facebook’tan Kızdıran Yenilik

  Facebook yakın zamanda kullanıcıları bir yenilik sundu fakat işler tersine gitti kullanıcılar bu yeniliğe tepki gösterdi . Özellikle kotalı interneti olanlar için facebook’ta otomatik video oynatma özelliği kotayı bitiriyor istemsizce kotanızı aşabiliyorsunuz. Dikkatinizi çekmiştir . Facebook’ta ana sayfada gezinirken kendiliğinden videolar otomatik olarak açılıyor . Peki otomatik video oynatımı nasıl kapatılır ? FACEBOOK’A PC DEN GİRİYORSANIZ Sağ üstten ayarlar ... Devamını Oku »

Mergeen (Fikirlerini özgür bırak )

Facebook’tan sıkılanlar için yep yeni ve kaliteli insanlar ile dolu bir sosyal ağ. Bu sosyal ağın en büyük özelliği fikirlerinizi , düşüncelerinizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Peki Neden Mergeen Kullanmalıyız  ? Basittir: Mergeen’de herhangi bir şeyi takipçilerin ile paylaşmak için sadece bir tıklama yeterlidir.. Hızlıdır: Takip ettiğin kişilerin güncellemelerini gerçek zamanlı olarak görür; olup biteni kaçırmazsın. Etkileşimlidir: Hızlı ve kolay bir biçimde ... Devamını Oku »

Selfie’de Bulunan Tehlikeyi Ortaya Çıkaran Anket!

Son zamanlarda özellikle internet kullanıcıları arasında oldukça popüler olan “selfie” Türkçe adı ile öz çekim için yapılan bir anket,  büyük bir tehlikeyi ortaya koydu. Ünlü bir otomobil firmasının düzenlediği ankete katılan 18 ila 24 arasında değişen 7 bin kadar Avrupalı genç arasında erkekler in kadınlara göre direksiyon başında özçekim yapmaya daha istekli olduğu ortaya çıktı. Anket sonucuna göre en çok ... Devamını Oku »

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Yolu

Bildiğimiz gibi facebookun yeni eklentisi otomatik video oynatma özelliği.Kendi kendinize sayfada gezinirken otomatik videolar yüzünden kotanızın dolmamasını istiyorsanız veridiğmiz ayarları uygulayınız.     İlk önce kırmızı ile gösterdiğimiz alt oka tıklıyoruz.En üstte sağda. Açılan sekmeden ayarları seçiyoruz. Çıkan ayarlardan sol kısımda bulan videoları seçiyoruz ve gelen sekmeyi kapalı yapıyoruz. Artık rahat rahat dolaşabilirsiniz.     Devamını Oku »