Cumartesi , 22 Temmuz 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya

Sosyal Medya

Facebook, Twitter, Google+ ve daha fazla Sosyal Medya haberleri için Cihan Blog Sosyal Medya’yı takip edin.

WhatsApp Yeni Güncelleme Peşinde

Whatsapp-41

Akıllı telefonda son zamanın en popüleri WhatsApp  Kısa Mesaj ve Facebook Mesenger kullanımını oldukça düşürdükten sonra hedefi Gsm şirketleri gibi. 600 milyon kullanıcıya sahip WhatsApp yeni çalışması ile kullanıcılarını sevindirecek gibi.Yabancı bir sitede sızdırılan görüntülerde yapılan açıklamada “Gözler önüne serilen görsel, yenilenecek arabirimin en net örneğini teşkil ediyor. Birçok farklı dili destekleyecek olan sesli görüşme özelliği, arama geldiği anda WhatsApp aracılığı ile ... Devamını Oku »

Bayanlar için Özel Sosyal Ağ:Women.com

wom

“Women.com” adlı sitede kadınlar , erkeklerle konuşamayacağı bir çok konuyu bu sosyal platformda kendi araralarında birçok konuda tartışabilecek. Söz konusu sosyal medya platformunda her gün yeni bir tartışma konusu açılıyor ve üyeler en fazla beğenilen yorumları yaparak, site içindeki popülerlikleri artırmaya çalışıyor. Sitedeki açılan konu başlıkları arasında, “iCloud’tan çıplak fotoğrafları yayımlanan ünlüler hakkında ne düşünüyorsunuz?” ve “Bir işi alabilmek için ... Devamını Oku »

Facebook’tan Bir Rekor!

indir (1)

  Google’ın Android  için geliştirdiği Google Maps, YouTube ve Gmail uygulamaları çoktan bir milyar indirme sayısını geçti ve bir süredir de bu alanda rakip yoktu.Ta ki Facebook gelene kadar… Uygulama 1 milyar indirme rakamını geride bırakarak Google harici bu rakamı geride bırakan ilk Android uygulaması oldu. Ancak Facebook ön yüklü olarak gelmiyor ve bu açıdan Google’a rakip olması kolaylaştı. Not:Mobil alana ... Devamını Oku »

Facebook Yarım Saatte Yarım Milyon Dolar Kaybetti

wpid-wp-1409774563780.jpeg

Dün akşam (03.09.2014) Facebook‘a girmek isteyen kullanıcılar, yarım saat boyunca giriş yapamadı.Amerikalıların çeşitli paylaşımları ile tepki verdikleri kesinti sonrası Facebook hisseleri 1.2 dolar oranında değer kaybı yaşadı.Bu yıl Mayıs ve Haziran aylarında da uzun süreli olarak erişime kapanan Facebook, küresel olarak kullanıma kapalı olduğu süre boyunca dakikada 22.453 dolar zarara uğruyor. Dün yaşanan erişim sıkıntısı sonucu Facebook‘un yaklaşık yarım milyon dolardan fazla zarar etmiş olabileceği konuşuluyor. Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılar, aşağıdaki görüntüyle ... Devamını Oku »

Youtube’dan Kanal Sahiplerine Bağış Yapılabilecek

ytpk

YouTube’un yeni özelliği Fan Funding, bağış veya bahşiş de diyebileceğimiz bir sistemle, kullanıcıların para kazanmalarını sağlayacak. Fan Funding özelliğiyle, insanlara videolarının karşılığı verilebilir. Bu miktarın en fazla 500 dolarolacağı belirtiliyor. Youtube Android cihazlardan da bağış yapılabileceğini belirtiyor. Fan Funding hizmetine şimdilik Avustralya, Japonya, Meksika, Birleşik Devletler’deki kullanıcılar ulaşabiliyor. Google diğer ülkelerde de söz konusu özelliğini kullanıma sokmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bakalım yeni ... Devamını Oku »

İnstagram’da En Çok Taklit Edilen 20 Hesap

instagram-logo

Arkadaşlar, bu yazımızda Facebook’un satın aldığı büyük kapsamlı sosyal ağları İnstagram’ın en büyün dertleri olmayan marka doğrulama sisteminden doğan  taklit hesaplar. Büyük markaların logolarını kullanarak, kurumsal kimliklerini taklit eden çok sayıda sahte hesap barındıran Instagram’ın, markaların güvenini kazanması için önce bu sorunu çözmesi gerekiyor. Instagram’ın en büyük 50 küresel markasını kapsayan bir araştırma yapan The Guardian’a göre, Instagram’da en çok taklit ... Devamını Oku »

YouTube Music Key Geliyor

youtube-d6hcdtv

YouTube’tan müzik dinleyenleri ilgilendiren ve özünde Google için tehlikeli bir adım olabilecek bir sistem geliyor. Android Police’in keşfine göre hizmet,sadece sanatçı kataloğuna erişmenize izin vermekle kalmayacak,konser videoları ve remix’lere de erişim olanağı sunacak 30 gün deneme süresi ücretsiz olan uygulama hizmetinin ücretinin aylık 9.99 dolar olacağı tahmin ediliyor. Google için riskli hamle olacağa benziyor.Milyonlarca kullanıcının ücretsiz olarak kulandıkları uygulama ücretlendirmek ... Devamını Oku »

Facebook Mesenger 500 Milyonu Buldu

Facebook-Messenger

Facebook mesenger’a ilk zamanlarda ilgi duymayan kullanıcılar arasında gittikçe yaygınlaşmaya başladı . Tabiki facebook mesenger’ın zorunlu hale getirilmesinde bunun büyük bir payı mevcut . Facebook mesenger’a video çekimi , Seri fotoğraf gönderimi ve ses kaydı gönderilmesi ayrıca bir etki kattı .   Facebook’un yapmış olduğu çabalar boşa gitmedi . Android kullanıcıları tarafından ilgi odağı olmaya başladı . Facebook Android Kullanıcıları ... Devamını Oku »

Facebook’tan İroni

Facebook_Login_freecomputerdesktopwallpaper_1024

Facebook’ta hep karşımıza çıkmıştır. Yalan ve aslı olmayan haberler . Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi ama facebook bunu da kaldıracak . Ülkemizde bir sürü yalan haber yayan siteler , sayfalar var . Bunun sonuçlarında bu haberleri yayınlayan gazeteler , okuyan kullanıcılar ve aldatılan bir çok insan mevcut. Artık facebook’ta ana sayfa üzerinde gezinirken bunları görüp kanmaya son veriyoruz .  Ana ... Devamını Oku »

Bir Kova Buzlu Su

80290_1000x562

Amerika’da ALS hastalığının tedavisi için çalışan ALS Association derneğine bağış için bir kampanya başlattı . İşte kampanyanın Sloganı ;   New Jersey valisi Chris Christie’nin önderliğinde “ya başından aşağı bir kova buzlu su dökersin yada hem bunu yapıp hemde 100 dolar bağışta bulunursun” kampanyası başlatıldı . Kampanyayı ilk başlatan kişi facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından başladı . Mark Zuckerberg Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i de bu ... Devamını Oku »