Cumartesi , 22 Temmuz 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google

Google

Dünyaca ünlü arama motoru Google’ın hizmetleri ve şirket hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Google’dan takip edin.

Android L’in Resmi Adı Bugün Belli Oluyor

wpid-wp-1409991517854.jpeg

Google’ın haziran ayında ön izleme sürümünü duyurduğu Android L’nin resmi dağıtımı sonbaharda gerçekleşecek. Resmi adı henüz bilinmeyen yeni sürüm için geçtiğimiz günlerde Android geliştirici sürümünde LMP kısaltmasıyla “Lemon Meringue Pie” ismine rastlandı. Türkçe’ye Limon Kremalı Pasta olarak çevirebileceğimiz tatlı isminin Android L’nin resmi adının olup olmadığını 6 Eylül’de  öğreneceğiz. Google’ın Android heykellerinin yer aldığı bahçesinde Android L’nin heykeli için son ... Devamını Oku »

Google’dan Sağlık’a Yatırım

Sağlık sektörüne 250 milyon dolar (540 milyon TL) yatırım yapan Google, çarşamba günü yaptığı açıklamayla ilaç üreticisi AbbVie ile bir proje kapsamında ortaklık kurduğunu duyurdu. İki şirket, bu proje kapsamında Kanser ve Alzheimer hastalarının tedavisi için ilaç geliştirmeye çalışacak. Yapılan açıklamada, iki tarafın da 250 milyon dolar yatırım yaptığı projeye ilerleyen günlerde 1 milyar dolar (2.2 milyar TL) daha harcanabileceğinin ... Devamını Oku »

Youtube’da Bir Videoyu Tekrar Müdahale Olmadan İzleme

ytt3

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi hemen hemen çoğumuz oyun oynarken veya başka bir işlem yaparken Youtube’dan müzik dinlemek isteriz.Ancak müzik bitince işimizi yarıda kesip tekrar başlatmak zorunda kalıyoruz.Yeni bir yöntemle artık bu olay ortadan kalkıyor.Aşağıda resimli anlatım bulabilirsiniz. Evet işlemimiz bu kadar.Sorusu olan yorum bölümüne yazabilir.     Devamını Oku »

Google Play Yeterli Hafıza Yok Sorunu (Çözüldü)

cf02b656bd5b45a47473af28a4f6a61b_large

Merhaba arkadaşlar, size başlıkta da belirttiğim gibi Google Play yeterli hafıza yok sorununun çözümünü resimli olarak anlatacağım.Yararlı olması dileği ile…Ayrıca uygulamaları SD karta taşırsanız ek yer sağlarsınız. Devamını Oku »

Google’da En Çok Arananlar (Ağustos)

Google-Logo

Merhaba arkadaşlar,dünyadaki en iyi arama motorlarından Google’un Türkiye’den en çok arananları sizlere galeri olarak paylaşacağız.Galerimizi görmek için resimlerden en başındaki resim (cumhurbaşkanlığı forsu) olana basarak galerimizde dolanmaya başlayabilirsiniz. Kaynak:internethaber.com Devamını Oku »

Google’nın Köpekbalıklarla Mücadelesi

Carcharhinus_amblyrhynchos_palau

Google,yaygınlaşan deniz altı fiber ağları köpek balıklarından gelebilecek olası saldırılardan korumak için hiç bir masraftan kaçınmıyor. Google, özellikle köpek balıklarının fiber kablolara geçirdiği büyük dişlerine karşı önlem almada oldukça zorlanıyordu.Google’un ürün müdürü olan Dan Belcher, Google’un Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde bulunan fiber kablolarının korunması için, kurşun geçirmez yeleklerin üretiminde kullanılan kevlar isimli bir ürünün kullanıldığını açıkladı. Bu ürünün Google’a ne kadara patladığı açıklanmasa ... Devamını Oku »

Google Glass Türkiye’de

322288

Google’ın dahiyane gözlüğü artık Türkiye’de. 15 Nisan 2014’de Amerika’da satışa sunulan gözlüğün Türkiye satış fiyat 4.500 – 5.000 TL arası. Android işletim sistemine sahip gözlükte her türlü teknoloji düşünülmüş.Fotoğraf çekme, film izleme ve müzik dinleme gibi özellikleri bulunan Google Glass’ta harita üzerinden navigasyon programı da kullanılabiliyor. Bu uçuk fiyatı ne zaman düşecek bilmiyoruz. Fakat sınırlı sayıda mevcut. Meraklılara duyurulur. Devamını Oku »

Google Chrome Neden Yavaş ?

chrome

Google Chrome son zamanlarda SSL olan sitelere girmekte zorlanıyor. Şubat 2014’den bu yana bu problem mevcut ve halen çözülmedi. Hatta bazen beni katil etme noktasına getiriyor. O kadar sinirleniyorum. Çünkü günde yüzlerce kez arama yapan biri olarak arama sonuçlarını 2 saniyede görüntülemek yerine 30 saniyede görüntülemek oldukça ciddi zaman kaybı. Google Chrome bu yavaşlık sorununu çözene kadar biz de geçici ... Devamını Oku »

Google Sansürü Bitirecek!

ttt

Bir tarayıcı eklentisi olan uProxy eklentiyi kuran kullanıcıların, birbirlerinin sunucuları üzerinden internete bağlanmalarına imkân veriyor. Devamını Oku »

Google Aramalarında Yazar Resmi Çıkarmak

Ekran görüntüsü 2013-08-14 15:40:31

Google Authorship Nedir ? Google’ın arama sonuçlarında yazdığınız blog yazılarının yanında yazar resmini çıkartma özelliğidir. Sizin Google Plus sayfanızı arama sonuçları ve sayfanızla birlikte bir bütün gibi çalışmasını sağlar. Devamını Oku »