Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google

Google

Dünyaca ünlü arama motoru Google’ın hizmetleri ve şirket hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Google’dan takip edin.

Google Glass Türkiye’de

Google’ın dahiyane gözlüğü artık Türkiye’de. 15 Nisan 2014’de Amerika’da satışa sunulan gözlüğün Türkiye satış fiyat 4.500 – 5.000 TL arası. Android işletim sistemine sahip gözlükte her türlü teknoloji düşünülmüş.Fotoğraf çekme, film izleme ve müzik dinleme gibi özellikleri bulunan Google Glass’ta harita üzerinden navigasyon programı da kullanılabiliyor. Bu uçuk fiyatı ne zaman düşecek bilmiyoruz. Fakat sınırlı sayıda mevcut. Meraklılara duyurulur. Devamını Oku »

Google Chrome Neden Yavaş ?

Google Chrome son zamanlarda SSL olan sitelere girmekte zorlanıyor. Şubat 2014’den bu yana bu problem mevcut ve halen çözülmedi. Hatta bazen beni katil etme noktasına getiriyor. O kadar sinirleniyorum. Çünkü günde yüzlerce kez arama yapan biri olarak arama sonuçlarını 2 saniyede görüntülemek yerine 30 saniyede görüntülemek oldukça ciddi zaman kaybı. Google Chrome bu yavaşlık sorununu çözene kadar biz de geçici ... Devamını Oku »

Google Sansürü Bitirecek!

Bir tarayıcı eklentisi olan uProxy eklentiyi kuran kullanıcıların, birbirlerinin sunucuları üzerinden internete bağlanmalarına imkân veriyor. Devamını Oku »

Google Aramalarında Yazar Resmi Çıkarmak

Google Authorship Nedir ? Google’ın arama sonuçlarında yazdığınız blog yazılarının yanında yazar resmini çıkartma özelliğidir. Sizin Google Plus sayfanızı arama sonuçları ve sayfanızla birlikte bir bütün gibi çalışmasını sağlar. Devamını Oku »

Google ın Teknoloji Gözlüğü: Google Glass

Google artık bir tarayıcıdan çok artık teknoloji ürünleri yapımına da el atmış durumda. Uzun süredir gündemde olan ve yılın icadı olarak seçilen Google Glass’ın yaşamı daha kolay hale getirmeyi amaçlayan bir gözlük olduğunu söyleyebiliriz. Devamını Oku »

Google Burun Beta

Artık Kokuları da arabilecek ve istediğiniz ürünü koklayabileceksiniz. Belki bir parfüm ya da bir muz kokusu. Daha bir çoğun Google Burun ile… Bugün Google’da arama yaparken Google’ın yeni teknolojisi olan Google Burun Beta ile karşılaştım. Adamlar 15 milyon kadar nesnenin kokusunu muhafaza etmişler ve istediğinizi koklayabiliyorsunuz. İşin garip tarafı artık görüntü ve sesin yanı sıra koku transferi de başlamış. Devamını Oku »

Google Adsense, Doğum Günümde Para Yatırdı

Google Amca, her zaman ayın son günü ödeme geçerdi. Fakat bugün 28/03/2013 ödeme geçti. Bugün de benim doğum günüm. Google bu tarz ince detayları düşünen bir firma olduğu için acaba diyorum. O tarihte çıkış için özel bir kod yazılmış mıdır ? Ne dersiniz ? Devamını Oku »

Google, Doğum Günümü Kutladı

Doğum günümde en ilginç kutlamalardan birisi Google’dan geldi. Google’ın bu sene içinde yayına soktuğunu düşündüğüm bu hizmet karşısında biraz şaşırdım. Bildiğiniz gibi google önemli günlerde kendi logosunu değiştirip o güne ait bir logo çizdiriyor. (Buna doodle deniyor.) Devamını Oku »

Google Resim Arama Değişti

Google Resim Arama Sisteminde Arayüz Değişikliğine Gitti. Daha kullanıcı dostu olan bu Arayüz. Google’ın biraz bencil yüzünü de ortaya çıkardı. Bu değişiklikle Google Resimlerde arama yapan kişiler sitelerdeki resimleri arayacak fakat o siteye gitmeden direk Google’ın sayfasından resimin gerçek sayfasına gidecek. Bu da resim kanalı ile sitelerine ziyaretçi çeken sitelerin ziyaretçi kaybı yaşaması demek. Resim siteleri gibi ziyaretçisinin sadece Google ... Devamını Oku »

Facebook Reklamları mı ? Google Reklamları mı ?

Bir çok takipçimizin bana yönelttiği sorulardan birisi de hangi reklam programının dönüşü daha iyi sorusudur. Piyasanın iki devi olan Facebook ve Google soruların öznesi durumunda. Şimdi Google veya Facebook Reklamı iyidir, kötüdür demek oldukça mantıksız bir açıklama olur. Neye göre, kime göre iyi diye bir yaklaşım en doğru yaklaşımdır. Devamını Oku »