Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel

Film

En iyi yabancı ve türk filmleri kritiklerini Cihan Blog Film servisinden takip edebilirsiniz.

Sinema filmi önerisi olan ?

   Son zamanlarda sinema filmi çekilmiyor mu bana mı öyle geliyor? Eskiden haftada 2-3 filme bile giderdik ama şimdi bakıyorum hem sinemaya gitme isteğimiz yok hem de film yok meydanda . Bugün baktık sinemada ne var diye sadece 3 film vardı ve hiçbiri iyi gözükmüyordu .Son dönemlerde yabancı dizi izliyoruz kabul de arada şöyle eski filmler gibi ,kendinden çokça bahsedilen ... Devamını Oku »

iLk Yenilmez Kaptan Amerika

FİLM ÖNERİSİ İLK YENİLMEZ KAPTAN AMERİKA Orjinal Adı – Captain America: The First Avenger IMDB Puanı – 7.2/10 Türü – Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Fantastik Yönetmenii: Joe Johnston Oyuncuları: Chris Evans,Samuel L. Jackson, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones,Sebastian Stan,Neal McDonough,Stanley Tucci, Natalie Dormer, Alice Eve, Dominic Cooper, Hayley Atwell Bir insan düşünün çok zayıf  kısa boylu fakat savaşa katılmak isteyen ... Devamını Oku »

Şeref Madalyası

İzlemekten pişman olmayacağınız bir diğer film , Şeref Madalyası . Film gerçekten Hollywood’a adının yazıldığı bir filmdir .  Adrenalini gerçekten hissedeceğiniz bir film. Film konusu : Kaçırılan bir CIA ajanının peşinden giden Navy SEAL’lerin canlarını tehlikeye atması Fim türü : Dram , AKSİYON Oyuncuları : Roselyn Sanchez Rol: Lisa Morales , Dimiter Marinov Rol: Karimov , Sonny Sison Rol: Agbayani Magat ( İlk 3 oyuncu isimleridir ) Yönetmenleri ... Devamını Oku »

Esaretin Bedeli

Oyuncular Tim Robbins – Andy Dufresne Morgan Freeman – Ellis Boyd “Red” Bob Gunton – Warden Samuel Norton William Sadler – Heywood Clancy Brown – Capt. Byron Hadley Gil Bellows – Tommy Williams Mark Rolston – Bogs Diamond James Whitmore – Brooks Hatlen Jeffrey DeMunn – Andy Dufresne’nin davasında savcı olarak KONUSU : film, masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle Shawshank Devlet Cezaevi’nde yaklaşık 20 yılını geçiren ... Devamını Oku »

Düğün Dernek Film Değerlendirmesi

Gösterime açıldığından beri bilet bulmanın imkansız olduğu Düğün Dernek filmini izledik. Detay detay neler gördük hepsi ve daha fazlası sizler için eleştirimizde. Devamını Oku »

Süper İncir Vizyon’da | Süper İncir Galası

Amatör bir yönetici ve oyuncu kadrosundan oluşan Süper İncir filmi nihayet vizyona girdi. Galasına büyük ilgi gösterilen film’in afiş tasarımı da oldukça sağlam olmuş. Devamını Oku »

Süper İncir Filmi

Merhabalar arkadaşlar, Bundan yaklaşık 1 sene önce kısa film olarak “Süper İncir” kısa filmlerini izliyorduk. Bekleme sona erdi ve “Süper İncir” sinema filmi olarak vizyona girecek. 26 Temmuz’da sinemalarda. Devamını Oku »

Selam Filmi

Bugün arkadaşlar ile selam filmine gittik. Film Fethullah Gülen cemaati tarafından yapılmış. Türkçe Olimpiyatları, Türk Okulları, Kimse yok mu Derneği, Kurban yardımları, dinler arası diyalog gibi konuları ele alıyordu. Devamını Oku »

Film izlerken göz kırpmak !

Bugün chipte ilginç bir haber okudum ilginç bir haber. Araştırmayı Tokyo Üniversitesi yapıyor. Üniversite gönüllü olarak film seyreden izleyicileri gözlemleyerek ortaya bazı sonuçlar çıkarmışlar. Çıkarılan sonuçlar ilginç… Haber şu şekilde: Devamını Oku »

Fetih 1453

İzlemeye değecek bir Türk filmi geliyor sinemalara .Fetih 1453 17 Şubatta vizyona giriyor. Son zamanlarda artan Osmanlı merakı ve filmin kalitesinden dolayı çok ses getirecek bir filme benziyor.Film en pahalı Türk filmi ünvanına sahip .Hollywood filmlerini aratmayacak aksiyon sahnelerine sahip bir film izleyeceğiz. Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğu ve  İstanbulu fethetme planları ve fethini  konu alan film müthiş efektleriyle umarım beklediğimiz ... Devamını Oku »