Salı , 28 Mart 2023
Güncel

Dizi

En iyi yabancı diziler ve türk dizileri hakkındaki gelişmeleri Cihan Blog Dizi servisinden takip edebilirsiniz.

7 Güzel Adam

7 Güzel adam  dizisinin öncelikle ismi dikkatimi çekti ve izlemeye başladım .Sonrasında araştırdım ki dizi 1950 -1970 yılları arasında Maraşta yaşamış 7 kişinin hikayesi . Şiir sevdalısı 7 güzel adamın hikayesi konu alınmış. Dönemde yaşamış Sezai KARAKOÇ , Cahit ZARİFOĞLU ,Mehmet Akif İNAN , Erdem BEYAZIT ,Rasim ÖZDENÖREN ,Nuri PAKDİL,Alaaddin ÖZDENÖREN ‘in hayatı ve şiir tutkuları anlatılıyor. O siyasi çalkantılı ... Devamını Oku »

Orphan Black Nasıl Bir Dizi ?

Orphan Black dizisi yeni izlemeye başladığım ve favorilerim arasına kattığım bir dizi. IMDB’den aldığı 8.5’lık puanı düşündüğümüzde ne kadar iyi bir dizi olabileceğini tahmin edersiniz. Ben dizi hakkında size bir kaç bilgi sunmak istiyorum. Dizi bugüne kadar izlediğim ilginç diziler arasına girmeyi başardı. Çünkü alışılagelmiş bir konusu yok. Bilim Kurgu sevenler için oldukça iyi bir yapıt. Sarah Mannington rolündeki Tatiana ... Devamını Oku »

Bates Motel 2. Sezon Finali

Bates Motel Dizisi 2. Sezonun kapanışını yaptı. Nİck Ford Öldü ve Normaan da kurtuldu. Karmaşık ilişkiler yumağında kalan Bates ailesi şimdilik her türlü suçtan kurtulmuş gibi görünüyor. Geçen seneye nazaran bu senenin sezon finali beklediğim gibi değildi. Bates Motel’in 3. Sezonunu şimdiden merakla bekliyoruz. Devamını Oku »

Jack Bauer Geri Döndü

24 Dizisi tekrar ekranlara döndü. Kısacası Jack Bauer efsanesi bizi tekrar ekran başına kilitlemeye devam edecek. 24 Dizisi’nin ilk iki bölümü aynı anda yayınlandı. Beni üzen nokta bu sezonun 12 bölüm olacak olması. Dizi her zamanki gibi süper bir aksiyonla başladı. Jack Bauer’ın Chloe’yi kurtarmasını konu alan ilk bölümün ardından ikinci bölümde yine ABD başkanına yapılacak olası bir saldırının peşine ... Devamını Oku »

Vikings 2. Sezon Finali

Sezon başlarında İngiltere’ye Kral Horik ile birlikte sefer yapan Ragnar Lodbrok’a sezon sonuna 1-2 bölüm kala hain bir plan kurulmuştu. Kral Horik Ragnar Lodbrok’a kurduğu hain tuzakta dostça yanaşıp Ragnar’ın adamlarını ayartıp Ragnar’ı içten çökertmek istedi. Ragnar’ın en iyi adamlarından Floki ve Ragnar’ın erkek kardeşi Rollo’nun hanımını da işin içine katan Horik’i öyle bir hırs kaplamıştı ki ava giderken avlandı. ... Devamını Oku »

24 Dizisi Yeniden Başlıyor

24 Dizisi tam 6 yıl aradan sonra tekrar ekranlara geliyor. 8 sezonluk müthiş macera kaldığı yerden devam ediyor. Yalnız bu sefer tek bir farkla. Dizi bu sene 12 bölüm oynayacak. 5 Mayıs 2014’de izleyicileri ile buluşacak. Sizler dizi hakkında neler düşünüyorsunuz ? Takipçilerimizden yorumlar bekliyoruz… Devamını Oku »

Dizi Siteleri

Dizimag’in kapanması ile hüsrana uğrayan dizi izleyicileri yeni arayışlarda olsalar da halen Dizimag’in yerini dolduracak bir site bulamadılar. Dizimag kapandığı günden beri eski dizilerimi izleyemiyorum. Sebebi ise hangi bölümde kaldığımı hatırlayamamam. Kaldığım sezonu tek tek tarayarak hangi bölümde olduğumu tespit etmem gerekiyor. Tabi bunu da yapmıyorum. Bundan dolayı bir çok diziyi izleyemez hale geldim. Belki bunların arasında unuttuğum diziler bile ... Devamını Oku »

Salem Dizisi

Salem dizisinin ilk bölümünü izler izlemez bu konuyu yazmaya koyuldum. Salem dizisi gizem, macera, tarih ve fantastik öyküleri sevenler için ilginç bir dizi olabilir. Olabilir diyorum çünkü dizi henüz kendini ispatlayamadı. Ben ilk izlediğim diziler hakkında çok nadir kesin konuşurum. Vikingler o tarz bir diziydi. Salem ilk bölümü ile vasatın biraz üstündeydi. Zaten baktığımızda IMDB’den çok iyi bir puan alamamış. ... Devamını Oku »

Vikings Dizisi

Tarihi dizileri seviyorsanız tam sizin seveceğiniz türden bir dizi. İlk sezonu sadece 6 bölüm oynamıştı dizinin. Dizi 2. sezona da tam gaz girdi ve yazıyı yazdığım anlarda 8. bölümünü merakla bekliyoruz. Dizi de kesinlikle kopyalama tekniği kullanılmıyor. Yani savaş sahneleri klonlanan sahneler değil. Bu da size daha gerçekçi bir dizi keyfi yaşatıyor. Eğer player’da bir sorun yoksa şu an çalan ... Devamını Oku »

Bates Motel Nasıl Bir Dizi ?

Bates Motel Dizisi IMDB’den 8.2 almış bugüne kadar izlediğim dizilerden oldukça farklı bir konsepte sahip. Dizi çift karakterli Norman Bates ve onun annesi Norma Bates üzerine kurulu. Dizi bu bakıma Mr. Brooks filmi ile de benzeşiyor. Normalde sakin ve annesinin sözünden hiç çıkmayan Norman diğer kimliğinde çok farklı tarzda davranışlar sergiliyor. Dizide gerilim ve heyecan hat safhada. Dizide heyecanı oluşturan ... Devamını Oku »