Perşembe , 29 Ekim 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / İnternet Kesintisinin Nedeni Neydi ?

İnternet Kesintisinin Nedeni Neydi ?

Internet connection

20/08/2013 tarihinde tüm Türkiye genelinde meydana gelen internet kesintisinin nedeni belli oldu. Resmi açıklama biraz geçte olsa Türk Telekom’dan geldi.

“Türk Telekom’un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirmesistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlemsonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamandaçözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısınınyurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.”

İnternet kesintisini bende yaşadım ama dedikleri gibi bu kesinti 6 dakika değildi öyle ki 1 saati geçen bir kesinti yaşadım ayrıca mobil üzerinden de internete bağlanamadım. Ttnet ve Türk Telekom Sosyal Medyada herkes tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.

Öyle ki bu kesinti yine akıllara bir siber saldırı olabileceği şüphesi uyandırıyor.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 17.689