Çarşamba , 23 Nisan 2014
Güncel
Anasayfa / off-Topic / İlizyon Nedir ?

İlizyon Nedir ?

Aref Ghafouri’nin Yetenek Sizsiniz Türkiye programındaki çıkıştan sonra bir çok kişi ilizyon, sihirbaz konularla çok ilgilenmeye başladı.

Kimileri Ghafouri’nin sırlarını hazmedemedi. Kimileri ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Bu yazımı Ghafouri’nin başarısını hazmedemeyenlere ithaf ediyorum.

Tuğcan adında biri Youtube’da Aref’in sırları çözüldü diye bir video yayınlamış. Ona şunu demek istiyorum. Sen ilizyon ne demek biliyor musun ? Fotoğrafımızda bir ilizyon var görüyorsun değil mi ? Yani bu Göz Yanılmasıdır.

İlizyonist’in işi de bu göz yanılmasını en iyi şekilde sunmaktır. Adam Brad Pitt’in canlı kanlı resmini yapıyor (elbette hile ile ama göz öyle görüyor.) Hem de saniyeler içinde. Sende el ele tutuşan adam resmi yapıyorsun. Komik olma istersen. İlizyonist göz yanılmasını düzgünce sunabilendir. Eminim senin ayakların titrer o sahnede.

Bakın arkadaşlar. İlizyon orjinal adı ile Illusion göz yanılmasıdır. Resmimizde çöp yığını var. Ama gölgede bir çift’in sırt sırta dayandığı görünüyor.

Son olarak Tuğcan’a ithafen Cem Yılmaz’ın sözleri…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Amatör olarak blog yazarlığı yapıyorum. Amacım profesyonel bir blog yazarı olmak. Webmasterlar için ve Ticaret üzerine blog yazıları yazıyorum. Güncel konularda da yazılar yazmaktayım.