Pazartesi , 18 Haziran 2018
Güncel
Anasayfa / off-Topic / İlizyon Nedir ?

İlizyon Nedir ?

Aref Ghafouri’nin Yetenek Sizsiniz Türkiye programındaki çıkıştan sonra bir çok kişi ilizyon, sihirbaz konularla çok ilgilenmeye başladı.

Kimileri Ghafouri’nin sırlarını hazmedemedi. Kimileri ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Bu yazımı Ghafouri’nin başarısını hazmedemeyenlere ithaf ediyorum.

Tuğcan adında biri Youtube’da Aref’in sırları çözüldü diye bir video yayınlamış. Ona şunu demek istiyorum. Sen ilizyon ne demek biliyor musun ? Fotoğrafımızda bir ilizyon var görüyorsun değil mi ? Yani bu Göz Yanılmasıdır.

İlizyonist’in işi de bu göz yanılmasını en iyi şekilde sunmaktır. Adam Brad Pitt’in canlı kanlı resmini yapıyor (elbette hile ile ama göz öyle görüyor.) Hem de saniyeler içinde. Sende el ele tutuşan adam resmi yapıyorsun. Komik olma istersen. İlizyonist göz yanılmasını düzgünce sunabilendir. Eminim senin ayakların titrer o sahnede.

Bakın arkadaşlar. İlizyon orjinal adı ile Illusion göz yanılmasıdır. Resmimizde çöp yığını var. Ama gölgede bir çift’in sırt sırta dayandığı görünüyor.

Son olarak Tuğcan’a ithafen Cem Yılmaz’ın sözleri…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.294.741


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.