Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / İHH Gazze’ye 6 Gemi Daha Gönderiyor

İHH Gazze’ye 6 Gemi Daha Gönderiyor

İHH Gemilerine İsrail askerleri tarafından saldırılmıştı. Bu saldırının üzerinden çok geçmedi ve Temmuz ayı için 6 gemi hazırlandı. Geminin rotası ise Gazze. Türkiye – İsrail ilişkilerini geren saldırının üzerinden çok geçmeden böyle bir girişime İsrail’in ne tür bir cevap vereceği ise merak konusu. Aynı şekilde İran da Gazze’ye gemi göndermişti. İsrail İran gemileri için Gazze’ye varamayacak demişti.

İHH’nın bu tutumu doğru mu sizce ? Devlet buna karşı bir önlem alacak mı ? İHH’nın bu tutumu bir savaş sebebi olabilir mi ? Bunların hepsi merak edilen konular.

İHH Fransa’da düzenlenen basın toplantısında gemilerin gazetecilere açılacağını da söyledi. Gemilerin içindeki ürünlerin tek tek incelenmesini de söyledi. Böylelikle İHH gemide silah götürmediğini doğrulamak istiyor gibi görünüyor.

İsrail’den İHH’nın bu girişimi hakkında henüz bir yanıt gelmedi. Ama İHH gemileri tekrar Gazze’ye gider ve benzer sonuçlar olursa hükümet zorda kalacak ve savaş kaçınılmaz olabilir. Devlet kanadından da İHH’nın bu talebi hakkında bir yorum gelmiş değil.

Gemilerin Temmuz ortasında yola çıkması bekleniyor.

Sonuçları hep beraber göreceğiz. Umarım Gazze’ye barış ve özgürlük gelir. Abluka ortadan kalkar ve müslümanların artık bazı konularda gözü açılır. İran’ın girişimi de beni oldukça memnun etmişti.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Kaynak: Haber Türk

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.408.105


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.