Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Dizi / House MD Yorumu

House MD Yorumu

House MD son zamanlar en severek izlediğim dizi diyebilirim. Benim gibi sağlığına çok dikkat etmeyen bir adam artık bu dizi sayesinde sağlığına dikkat eder hale geldi.

House MD dizisi anti-sosyal bir doktorun hastalarına koyduğu teşhis ve tedavileri konu alan bir sağlık dizisi. House MD kesinlikle öyle sıradan doktorlar gibi değil. Çok bencil. Çok vurdumduymaz ve çok ruhsuz. Hastasının iyileşmesinden çok hastanın hastalık nedeni onu daha çok ilgilendiriyor. Mesela bir hastası ölse doktorlar dahil herkes yas tutarken o sanki hiçbir şey olmamış gibi hastaya otopsi yapmak istiyor ve hastalığın nedenini merak ediyor.

Aslında böyle bir ruhsuz doktoru kimse çalıştırmak istemez. Ama bu yapısı onu ülkesinin en iyi tanı koyan doktoru haline getirmiş. Hastane yöneticisi Dr. Cuddy de bu adama katlanıyor.

Dizi hakkında ufak ufak bilgiler vermek gerekirse,

  1. Bölümler birbirinden bağımsızdır. Her bölümde farklı konu işlenir. Doğal olarak bölümleri sırayla izlemenize gerek olmaz. (Bazı durumlarda sıra önemli olabilir.)
  2. Dizi başlarken hastanın ilk semptomu nasıl oluşmuş o gösterilir.
  3. House kesinlikle bilinen hastalıkları tedavi etmez. Mesela 60 yaşında bir adam kalp krizi geçirse adamın yüzüne bile bakmazken kalp krizi geçiren 6 yaşında bir çocuk ise o hastayı almak ister. House ilginç hastalara bakar.

<

p>

  1. House her insanın yalan söylediğini düşünür. Zaten yukarıdaki tişörtte de bunu diyor. Doktora yalan söylemenin faturasını hastalar çok ağır ödüyor. Bunu görüyorum. Artık gizli olaylar bile olsa doktora açık açık anlatırım sanırım.

5.House kesinlikle direk hastalar ile muhattap olmaz. Çok nadir durumlarda olur. Genelde dışarıdan yardımcılarına emir verir. Çoğu hastaları House’u görmez bile. Ya da çok az görür.

  1. House çok bencil bir karakterdir. Ateisttir. İnsanların dini vecibeleri ile alay edecek kadar da saygısızdır. Hiç arkadaşı yoktur. Herkes bilgisinden dolayı ona saygı gösterir.

Diyeceksiniz be kardeşim o zaman manyak mısınız da bu herifi izliyorsun ? İnanın sağlık adına gerçekten güzel bir dizi. Ben izledim ve artık House’u kendi haline bıraktım. Siz de tavsiye ederim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.032


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.