Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Hostgator’a Geçiş

Hostgator’a Geçiş

Hosting problemleri gerçekten çok sıkıcı bir hal almaya başlamıştı benim için. Sitem hosting firması yüzünden 2 kere hacklenmişti. Buna önlem alınmasını istediğimde de saçma sapan önlemler almaya kalktılar. O fonksiyonu bu fonksiyonu kapat sonra hiçbir eklenti çalışmasın. Bana dedikleri de şuydu : “Efendim güvenlik açığı”

Eğer dedikleri gerçekten inandırıcı olsa eyvallah diyecektim. Bir çok kişi bu eklentileri kullanıyor. Bir sorun olmuyor da biz kullanınca mı güvenlik açığı oluyor. Onlara şunu söyledim. Bunu yapmanız güvenlik açığını kapatır. Fakat bu kolay yol. Siz kapıyı iyiye de kötüye de kapatıyorsunuz. Haklısınız kötü giremiyor. Ama iyi giremezse de bir anlamı yok.

Bunu yapmayı da kabul etmediler. İşlerine gelmedi sanırım. Firma ismi vermeyeceğim kesinlikle ama direk gece Hostgator’a geçiş yaptım. Canlı Destekleri gerçekten çok sağlam. Sorunumu hemen hallettiler. Online destekleri gerçekten bir harika. 2.5 milyondan daha fazla domaine hosting yapan firma ile 2.000 tane bile siteye hosting yapmayan firma bir olur mu ? Olmaz tabi.

Hostgator’a geçtik ve umarım iyi de ettik. Bakalım zaman gösterecek. Gerçi CPU aşımı yaparsam canıma okuyacaklarını söylüyorlar forumlarda ama bilemiyorum artık.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.649


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.