Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Resim / Heykeltraş Patricia Piccinini ve Eserleri

Heykeltraş Patricia Piccinini ve Eserleri

Kuran'ı yırtıp çarpılan kız saçmalığına bir son demek gerek. Böyle bir olay yoktur. Olay tamamen uydurmadan ibarettir. Bu eser Avustralyalı bir heykeltraşa aittir. Yani çarpılan kız falan yoktur. Bu tamamen bir heykeltraşın balmumu gibi bir malzeme kullanarak yapmış olduğu eserlerden sadece birisidir.

Kuran’ı yırtıp çarpılan kız saçmalığına bir son demek gerek. Böyle bir olay yoktur. Olay tamamen uydurmadan ibarettir. Bu eser Avustralyalı bir heykeltraşa aittir. Yani çarpılan kız falan yoktur. Bu tamamen bir heykeltraşın balmumu gibi bir malzeme kullanarak yapmış olduğu eserlerden sadece birisidir.

Bu yazıyı özellikle şu ortalıkta bir zamanlar çalkantı yapan ve hala daha yapmaya devam eden “Çarpılan Kız” olayını aydınlatmak için yazıyorum.

Ama dilerseniz öncelikle Heykeltraş Patricia Piccinini’yi kısa bir tanıyalım.

Patricia Piccinini Kimdir ?

Patricia Piccinini 1965 doğumlu Avustralyalı heykeltraş. Piccinini’nin eserleri 1990’ların sonlarında Avustralya’da önem kazandı. Piccinini ailesiyle birlikte 1972 yılında Sierra Leone’dan Avustralya’ya göç etti. İtalyan asıllı olan bayan sanatçı heykellerinde balmumu malzemesi kullanıyor.

Kaynak: wikipedia.org ,eksisozluk.com.

*****

Piccinini’nin yaptığı eserlerden biri Türkiye’de Kuranı yırtan kızın ibretlik sonu gibi birçok şekilde yankı buldu. Bunun olmasının sebebi dinimiz İslam’ı saçma sapan bir şekilde yorumlayıp araştırmadan görmeden, bir işin aslını öğrenmeden bazılarının işe balıklama, hatta tabiri caizse tökezleme bir şekilde daldıklarından ötürüdür… Buradan söylüyoruz Kuranı yırtıp çarpılan kız diye piyasaya sürülen fotoğraflarda ki görüntü gerçektir fakat orada ki çarpılan kız değil Patricia Piccinini’nin yaptığı bir eserdir. Çarpılan kız falan yoktur.

Şöyle düşünelim, bu olaylardan şayet birileri çarpılsa idi Peygamberimiz(s.a.v)’e düşmanlık eden Ebu Cehil gibi, Ebu Leheb gibi zalimler çarpılırdı… Onların çarpılması ahirettedir hem de sonsuza kadar… Zina edenler çarpılırdı, onlarca İslam düşmanları, iman hırsızları çarpılırdı… Bu dünya imtihan yeri Allah(C.C) herkese bir tercih hakkı vermiştir, irade vermiştir, bu bağlamda bu dünyada Kuran’da yırtarlar, Peygamberimiz(s.a.v)’e küfürde ederler, ama hesabı ahiretedir, hesabını hiç şüphesiz Allah(C.C) görecektir. Bu dünyada da görür ahirette de görür, hiç şüphesiz ancak o(ALLAH(C.C)) bilir.

*****

Bu yazının ardından sizleri Patricia Piccinini’nin eserleri ile başbaşa bırakıyorum.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 501.234