Pazar , 8 Aralık 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Hacklenmek Nasıl Bir Duygu ?

Hacklenmek Nasıl Bir Duygu ?

Başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşarak hacklenmenin nasıl bir duygu olduğunu size anlatmak istiyorum.

Bir blog veya site sahibi iseniz ve henüz hack yememiş iseniz anlatacaklarımı hissedemeyebilirsiniz. Ama ben hissettim.

Adını vermek istemediğim bir host firmasında sitem barınırken (o zaman yolun başındaydık bu blogda) server açığını tespit etmiş bir hacker. Kendisi açık olduğunu defalarca bizim host firmasına söylemiş. Bizim o host firması da erkek ya hani maço sıkıyorsa hackle lan gibi salakça bir üslup ile yanıt vermiş. Tabi hacker da açıktan sızıp o serverdaki tüm siteleri hackledi.

Ekran şöyle yazıyordu. Benim sizle bir problemim yok. Açık olduğunu belirttim iyi niyetimden dolayı. Ama sizin firmanız benimle alay etti ve küfretti diyordu.

İnanın sitemi o halde görünce sanki bir hırsız evime girmiş ve evimi talan etmiş gibi onurum ve haysiyetime dokunduğunu hissettim. Gerçekten sizin mahreminize girilmiş gibi hissediyorsunuz.

Neyse host firması durumu düzeltip indexleri siliyor. Fakat açığı kapatmamış. 24 saat sonra ikinci kez hack yedi sitelerimiz. Tabi ben hostingci ile kavga ediyorum. Manyak mısın be adam adamın dediği açığı kapatsana adamla kavga edeceğine. Peki adam ne diyor biliyor musunuz ? Biz çoluk çocuğa boyun eğmeyiz. Neyse siteyi kurtardılar ama ben böyle amatörler ile bir arada bulunmam deyip o firmayı terk ettim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.429.760


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.