Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Gülsüm Ana Sofrası Kızılcahamam / Ankara

Gülsüm Ana Sofrası Kızılcahamam / Ankara

Gülsüm Ana Sofra’sına gitmek nasip oldu geçenlerde. Size Gülsüm Ana Sofra’sından biraz bahsetmek istiyorum.

Gülsüm Ana Sofrası Kızılcahamam’ın en meşhur lokantası olduğunu söylüyordu herkes. Biz de acıkınca oraya gidelim dedik. Dükkana girerken biraz korkumuz vardı. Fazla pahalı olacağını düşünüyorduk. Ama içerde öğrencilerin yemek yediğini görünce biraz rahatladık. Fiyatlarının astronomik olmadığı buradan belli idi.

Dükkanda ağaç işlemeli masa ve sandalyeler vardı. Otantik bir hava verilmişti. Burada iken kendinizi bir köy evinde yemek yiyor gibi hissedeceksiniz. Zaten bu dekoru tasarlayan da bunu düşünmüş olmalı.

Garsona ne yiyeceğimizi sorduğumuzda bize çoban kavurmayı önerdi. 4 arkadaş 4 çoban kavurma ve ayran istedik. Yemek gelmeden önce soframıza bal,tereyağ ve bazlama geldi. Yemek gelince yanında bir kaç meze daha getirdiler. Yemek ise fırın kasesinde geldi. Bizim bildiğimiz mantarlı etli çoban kavurma değildi bu. Sade et kavurmaydı. Ama burada çoban kavurma deniyormuş. Et gerçekten çok lezzetli idi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Menülerinde hep yöresel yemekler var. Ama bir çoğunu hemen bulmak mümkün değil. Zahmetli yemekler olduğundan önceden hazırlanması gerekiyor. Doğal olarak da önceden haber vermek lazım.

Ayranların gelişi beni mest etti diyebilirim. Büyük bakır bardaklarda geldi. Gerçekten ortamın atmosferi çok güzel ayarlanmış. Tabaklardan, Bardaklara, Bazlama Ekmeğinden, Ağaç işlemeli masa ve sandalyeye kadar her şey tam bir otantik hava oluşturuyordu. 1 tabak pilav, 4 ayran, 4 adet çoban kavurma toplamda 39 milyon tuttu. Kişi başı 10 lira civarı. Ama yediklerimize bakarsanız aynı kalitede ankarada sıradan bir restaurantta yesek en az adam başı 20 TL öderdik.

Garsonların müşteri ile ilgisi çok güzel. Dükkan ikramlarıyla bu kadar yükselmişe benziyor. Kesinlikle para her şey diyen bir işletme değil. Ev yemeklerini sevdiren adeta bir anne şefkati ile öğrencilere yemekler sunan Gülsüm Ana Sofrası’nı tebrik ediyorum.

Şık dekoru, astronomik olmayan fiyatı, Garson davranışları, ikramlar ve yemek kalitesi ile benden 9/10 puan almayı hak kazanmış bir işletme.

İşletme Adı : Gülsüm Ana Sofrası

Adres            : Hal Cad. No:85 Kızılcahamam / Ankara

Tel                  : 0 (312)  736 4750 (Evlere paket servis vardır)

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.524


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.