Salı , 23 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google’da Otorite Site Olmak

Google’da Otorite Site Olmak

Bugün fark ettim ki Google Amca sitemi Cihan KÜSMEZ kelimesinde otorite site yapmış. Ne zaman olacak diye de dört gözle bekliyordum. Neyse lafı fazla uzatmadan otorite site ne demektir onu anlatalım.

Google bir kelimede lider olan siteyi otorite site olarak tanımlar ve o siteyi o kelimenin aratılmasında alt linklerini de google arama sonuçlarında çıkartır. Bu da otorite sitenin daha çok tık almasına sebep olur.

Google bir siteyi bir kelimede kolay kolay otorite yapmaz. Otorite olabilmek için o kelime söylendiğinde akla siz gelmelisiniz.

Bir örnek ile açıklayalım. Cihan KÜSMEZ denince elbette akla cihanblog.com gelecek. Hediyeler Dünyası denince elbette akla hediyelerdunyasi.com.tr gelecek. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

Son olarak Google Amca’nın bana vermiş olduğu otorite site ünvanının Google’da bir görüntüsü…

Otorite site hakkında sormak istediklerinizi bu konu altından sorabilirsiniz…

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.585


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.