Pazar , 17 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Google+ / Google+ ve Youtube Hesaplarını Bağlamak

Google+ ve Youtube Hesaplarını Bağlamak

Google, Sosyal Medya’da geri kalmamak için sürekli olarak tüm gücünü bu alana sevk ediyor. Facebook’un açık ara önde gitmesini engellemek adına bütün teknolojilerini seferber ediyor adeta. Önceden Youtube’a tek bir hesaba sadece bir kişi upload yapabilirdi. Şimdi durum değişti. Eğer siz Google+’da bir sayfa açarsanız ve bunu Youtube ile bağlarsanız Google+ sayfa yöneticileri Youtube’a direk upload yapabiliyor. Youtube’a bu şekilde 50 tane yönetici atayabiliyorsunuz.

Size youtube.com/cihanblog adresini gösterebilirim. Bu adreste birden çok yönetici bulunmakta ve bu youtube hesabına video yükleyebilmekteler. Üstelik yüklenen video da otomatik olarak Google+ sayfanızda paylaşılıyor. Tabi öyle ayarlarsanız.

Yapmanız gereken tek şey http://www.youtube.com/account adresine giriyorsunuz. Buradan altı kırmızı ile çizilen yere giriyoruz.

Ekran Görüntüsü - 2014-04-18 23:07:12Burada birden çok kanal oluşturabilirsiniz. Daha sonra youtube hesabınıza girince şu şekilde size hangi kanal ile işlem yapacağınızı soracak.youtube2

Unutmayın kanal oluştururken kişisel değil sayfa için kanal oluşturacaksınız. Bunu seçmeyi unutmayalım. Haydi kolay gelsin.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.741


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.