Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google TV

Google TV

Google her zamanki girişimci ruhu ile bir çok internet kullanıcısını kendine hayran bırakmıştır. En son girişimi de aynen kendine hayran bırakacak derecede.

Google TV kurma hazırlıkları başlatmış. Aşağıdaki Google’ın resmi videosunu izleyebilirsiniz. Eğer ingilizce anlıyorsanız Google TV’yi çok rahat keşfedebilirsiniz.

İngilizce bilmeyenler için özet geçmek gerekirse TV her zaman her yapması gerektiğini tam saatinde yapamaz. Programları aksar deniyor. İnternet’ten izleseniz küçücük ekranda izlenmez. Bir aile tıkış tıkış oturup izler deniyor. O zaman ikisini birleştirelim ve Google TV olsun deniyor.

Google artı Logitech ve Sony işbirliği ile televizyonlar üretecek. Bu televizyonlar internete direk olarak girebilecek. buradan bir youtube videosu izleyebileceğiniz gibi internet televizyonlarını da rahatlıkla izleyebileceksiniz. Türkiye’ye Google TV servisi gelirse Tivibu da kesinlikle Google TV ile bir anlaşma yapar diye düşünüyorum.

Yukarıdaki video youtube videosudur. Eğer Youtube izleyemiyorsanız Youtube Dns Ayarları yapmanız gerekmektedir. Sitemizde Youtube Dns Ayarları hakkında bilgi vardır. Oradan yapıp bu videoyu izleyebilirsiniz.

Google TV yeniliklerini Google TV’nin resmi sitesindeki güncellemelere abone olarak takip edebilirsiniz. Merakla Google TV’yi bekliyoruz.

Google TV Resmi Sitesi

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.224


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.