Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Spam’e Karşı

Google Spam’e Karşı

Google Spam’e karşı olduğunu internet siteleriyle uğraşan herkes bilir. Fakat son değişiklikler ile Google’ın Spam’e olan düşmanlığı kat be kat artmış. Piyasada bir çok değişiklik olacağa benziyor. Artık forum siteleri iyice sallantıya gidecek. Kopya içerikten başka bir iş yapmayan islami siteler bundan ciddi zarar görecekler. Büyük film siteleri de bunlardan payını alacaktır. Kopya içerik konularla ciddi bir savaş başlatmak zorundalar. Aksi halde her site kepenk kapatmaya mecbur kalacak.

Kimsenin önemsemediği küçük çaplı özgün siteler de ciddi ziyaretçiler çekebildiği gibi Google Adsense ile de iyi paralar kazanabilecekler. Tabi Adsense konusunda da Google’ın radikal bir değişime gitmesi gerekiyor kesinlikle.

Google’ın Spam Savaşları daha devam edecek gibi gözüküyor. Google’dan en son beklediğim çalışma şu. Umarım bunu da hayata geçirirler. Mesela ben bu konuyu yazdığımda Google direk konumu indeksleyecek ve bu makale bu siteye aittir gibi bir copyright sunacak. Diğer siteler de otomatikman paylaşılsa bile bu konuda ilk sırada bu site çıkacak. Eğer bu site sahibi bu içeriği çalarak internete yüklemişse şikayet edilebilecek ve böylelikle adil bir düzen kurulup spamcilerin komple önüne geçilebilecek. Tahmin ediyorum ki Google da bunun için çalışıyor. Ama ne zaman gerçekleştirirler bilemiyorum. Umarım yakın bir tarihte görürüz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.