Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Scroogle Kavgası

Google Scroogle Kavgası

Google son zamanlarda Scroogle diye bir siteye takmış durumda. Bildiğiniz gibi Google büyüdükçe kullanıcılara ait bilgi toplama noktasında iyice abartmış durumda. Artık Google her ziyaretçisinin en önemli bilgilerini hiç umursamadan daha başarılı olmak uğruna topluyor. Bu duruma canı sıkılan bir yazılımcı da Scroogle diye bir site kurdu. Bu site Google arama algoritmasını kullanıyor. Ama Google’a hiçbir bilgi göndermiyor. Bütün bilgileri filtreliyor.

Scroogle çok ciddi bir arama potansiyeline ulaşınca Google bu siteye ciddi bir darbe vurdu ve arama sonuçlarında güvenlik değişikliği yaptı. Böylelikle Scroogle artık Google araması yaptıramıyor.

Scroogle sahibi Daniel Brandt konuyla ilgili olarak Google’dan yardım istedi. Google’a attığı maillerden hiçbir yanıt alamadı. Çünkü Google küçük bile olsa kendisine rakip istemiyor ve kendisinin işini bozan birini hazmedemiyor. Ama Google’ın cevap vermemesi Scroogle’ın kapanmasına sebep olacak değil elbette. Scroogle’ın üç takipçisi Scroogle kurucusuna yardım etti ve Scroogle kaldığı yerden çalışmasına devam ediyor.

Bakalım Google’ın bundan sonraki hamlesi ne olacak ?

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.195


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.