Çarşamba , 28 Temmuz 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Page Speed

Google Page Speed

Google internete tam anlamıyla hakim olmak isteyen bir şirket olduğunu biliyoruz. Kesinlikle küçük de olsa bir firma olmasını istemiyor. Bu tavrı Google’ın internete kendi evi gibi sahip çıkmasına da sebep oluyor. Yani internet’ten genel olarak insanların mutsuz olması Google’a göre Google’ın başarısızlığı gibi geliyor. Çünkü Google’a göre internet kendi evleri.

Google ne yaptı peki interneti hızlandırma kararı aldı. Bunu da Webmasterları yetiştirerek yapmak istiyor. Google Page Speed eklentisi ile webmasterlara sitelerindeki yavaşlamaya sebep olan hataları gösteriyor. Böylelikler webmaster bunları düzenliyor ve siteler hızlanmaya başlıyor. Genel olarak internet kullanıcısının memnuniyeti artıyor ve internet başında daha fazla zaman harcıyor. Bu durumda direk olarak Google’ın cebine yansıyor.

Evet webmaster arkadaşlar sitelerinizi hızlandırmayı ve güzel kod yazmayı istiyorsanız Google page speed eklentisini kurmayı unutmayın. Firefox ile mükemmel bir bütün oluşturduğunu söyleyebilirim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.527.781


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.