Salı , 13 Nisan 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Adsense’de Warez Paylaşımı

Google Adsense’de Warez Paylaşımı

Google Adsense kullanan bir çok site yasak olduklarını bildikleri halde warez paylaşımı yapıyorlar. Daha sonra r10 gibi büyük sitelerde banlandım vs. gibi konular açıyorlar. Anlamadığım nokta ise şu neden warez yasak olduğu bilindiği halde paylaşım yapılıyor da ban yiyince laf ediyorlar. Google’ı da sürekli olarak suçluyorlar.

Google Adsense programına dahil olan bir çok kişi Google Adsense Kuralları’nı okumuyorlar bile. Google Adsense Kuralları’na uymayıp da ban yiyince hemen feryat figan ediyorlar. En çok da film sitelerinde Google Adsense reklamlarını görmekteyim.

Warez sitelerde Google Reklamları yayınlayan kişiler maalesef hak yediklerinin farkına varmıyorlar. Dürüst yollardan para kazanmaya çalışan webmasterlar gece gündüz çalışıp 1$ – 2$ zor kazanırken, bu uyanıklar  10-20 $ kazanıyorlar günlük. Google’dan da 1-2 ödeme aldıktan sonra banı yiyorlar.

O yüzden bu ban yiyenlere pek acımıyorum. Biraz etik çalışmak gerekiyor arkadaşlar.

Umarım dürüst webmaster sayısında bir artış olur da böyle tatsızlıklar yaşanmaz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.510.663


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.