Cumartesi , 4 Aralık 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Adsense Yasaklı Siteler

Google Adsense Yasaklı Siteler

Google Adsense bildiğiniz gibi bazı site türlerini reklam programına dahil etmiyor. Başlıca programa dahil edilmeyen site türleri başta adult (yetişkin) içerik bulunduran siteler olmak üzere warez içerikli siteler de programa dahil olamayan sitelerdir. Fakat Google bunların yanında geçen sene bir kural değişikliğine gitti. Dizi ve ödev sitelerini de programına almayacağını duyurdu. İlginçtir ama bu olayı bilmeyen bir çok webmaster var. Onlar da malesef sebepsiz yere programdan atılıyorlar. Bu yazıyı da zaten bir uyarı mahiyetiyle yazmıştım.

Google Adsense yasaklı siteleri kervanını genişletir mi bilinmez. Fakat bu konularda ciddi olduğu kesin. Siz siz olun arkadaşlar dizi ve ödev sitelerine reklam koymayın. Google Reklam politikalarına uymayan kimseye acımıyor biliyorsunuz.

Umarım bu bilgilendirme faydalı olmuştur.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.550.549


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.