Pazar , 8 Aralık 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense ile bir çok para kazanmak isteyen arkadaş mevcutsa da herkes Google’dan iyi para kazanamıyor maalesef. Google Adwords’e reklam veren müşterilerinin hakkını korumak adına çok hummalı bir çalışma yürütüyor.

Hal böyle oluncada sahtekarlığın binbir türlü halinin kol gezdiği Adsense üzerinden para kazanmakta her geçen gün zorlaşıyor.

Ben bugün size burda şöyle yaparsanız şu kadar böyle yaparsınız şu kadar gibi bir konu anlatmayacağım. Çünkü böyle anlatılanların büyük bir kısmı uydurmadan başka bir şey değil. Google mühendislerinin bile tam bilmediği konuyu nasıl bir kullanıcı çok iyi bildiğini iddia edebilir ? (Bildiğiniz gibi Google mühendislerine görevler taksim ediliyor ve kimse diğerinin görevini bilmiyor. Böylelikle Google’dan proje çalınamıyor.)

Google Adsense’de bazı altın kuralları size vereceğim. Bunların hepsi mantık çerçevesinde olduğu için siz de önemli olduğunu anlayacaksınız.

a. En Ciddi Para İngilizce Siteden Kazanılır: Haddini aşan bir iddia gibi görünse de maalesef doğru. Sebebine gelince bir reklam firması yayınladığı reklamlarda mutlaka bir kotası olmak zorundadır. Örneğin bir gazete sınırlı sayıda reklam alır çünkü sayfaları yetmez. Bir haber kanalı sınırlı sayıda reklam alır çünkü yayın akışı sınırlıdır. Peki rağbet artarsa ne olur ? Herkesin teklifine karşılık fiyatlar artırılır kim öderse o reklam verir.  Google Adwords de aynı mantık ile çalışıyor. Eğer biri adwordse reklam verecekse rekabete göre ödeyeceği para değişecektir.

İngilizce Uluslararası bir dil. 6.5milyar insana hitap eden bir dil. Oysa türkçe 350milyon Türke hitap eden bir dil. O zaman İngilizce’de Türkçe’ye oranlar 20 kat fazla rekabet olacak. Bu da İngilizce reklamlara ödenen reklam fiyatlarını artıracak. Bu da adsense ile reklam yayınlayanların yüzünü güldürecek bir durum olacaktır.

O halde ingilizce içerik adsense’den ciddi para kazanabilecek bir kaynaktır. Çünkü tıklama başı maaliyeti türkçelerde 0.2 TL civarında seyreden bir kelime ingilizcesi 6$ a kadar çıkmakta. O yüzden en ciddi para ingilizce içerikten kazanılır.

Devamını bir sonraki yazım olan Google Adsense ile Para Kazanmak 2 yazımda okuyabilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.429.755


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.