Perşembe , 21 Ekim 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Google Adsense Adwords Çelişkisi

Google Adsense Adwords Çelişkisi

Google Adsense’in olduğu bir sayfada pornografik veya erotik içerik olamayacağını biliyoruz. Google Adsense bu kuralı uymayanları tesbit edince hemen programdan atıyor. Çok gariptir ki Google Adwords’e reklam veren adult içerikli sitelere Google hiçbir şey demiyor. Bu yüzden abuk subuk işler oluyor. Bazen islami sitede bile erotik içerik çıkabiliyor. Bu ne yaman çelişkidir.

Google Adsense ve Google Adwords birbirleriyle bağlı çalışan bir sistemdir. Adsense reklamları web sitelerinde yayınlar hem Google hem de site sahipleri webmasterlar para kazanır. Adwords ise reklam verenlerin ayarlama yaptıkları ve para ödedikleri merkezdir. Adsense’in olduğu sayfada erotik içerik olmaz diyen Google amca Adwords’e erotik reklamın koyulmasına izin verince Adsense reklamlarında erotik içerik dönüyor. Ama sayfada erotik içerik varsa programdan atılıyorsunuz.

Google’ın bu anlamsız tavrı bize Microsoft’u hatırlatıyor. Microsoft da çok para kazanmak istediği için neler yapacağını şaşmıştı. Google da aynı kervandan gidiyor. Bu çelişkiye Google bir çözüm üretmeli ya erotik reklamları kaldırmalı ya da programdan siteleri atmamalı.

Google’ın değişimini dört gözle bekliyoruz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.544.219


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.