Pazartesi , 13 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Gmail Adresim Hacklendi mi ?

Gmail Adresim Hacklendi mi ?

E-Posta hizmeti olarak Google’ın Gmail hizmetini mi kullanıyorsunuz ? Önemli verileriniz bulunuyorsa sürekli tedirginlik yaşayabilirsiniz. Acaba gmail adresime gizlice girenler var mı diye düşünebilirsiniz ? Bir hacker eğer sizin mail hesabınıza girse şifre değişikliği veya herhangi bir değişiklik yapmayıp sadece verilerinizi okursa sizin ruhunuz bile duymaz. İşte bundan endişe etmeniz de gayet doğal.

E-Posta Adresim Hacklenmiş Olabilir mi ?

E-Posta adresinizin bir hacker tarafından hacklenmiş olabileceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ama endişe etmeyin. Gmail sizin için bir önlem almış. Hemen kontrolü kendimiz yapabiliriz. Eğer bir hack durumu söz konusu ise şifreyi değiştirirseniz sorununuz çözülmüş olur. Hemen Gmail’e şifrenizle giriş yaptıktan sonra sitenin alt tarafına inin.

Orada şöyle Son hesap etkinliği: 3 dakika önce; bu IP’de (88.xxx.xx.22).  Ayrıntılar şeklinde bir bölüm göreceksiniz. (Aralara XX koydum ki IP’mizi kabak gibi vermeyelim 🙂 ) İşte bunun yanında ayrıntılar seçeneğine tıkladığınızda. Girişler listesini ve IP Adreslerini verir. Bir farklılık görürseniz direk olarak şifre değişikliği yapınız.

Eğer hesabınız hacklenmiş ise ve şifreniz de değiştirilmişse hesabınızı geri alma yöntemini de anlatacağım.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.466.334


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.