Salı , 28 Mart 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Gittigidiyor mu ? Sahibinden mi ?

Gittigidiyor mu ? Sahibinden mi ?

Türkiye’nin en büyük iki alışveriş platformu Gittigidiyor ve Sahibinden olduğunu biliyoruz.

Peki bu platformlardan hangisi daha iyi ? Bir karşılaştırma yaparsak hangisi önce gelir. Alırken veya satarken hangi siteyi kullanmak daha mantıklıdır ?

Bu tarz soruların cevaplarını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Öncelikle internette gittigidiyor mu sahibinden mi diye arama yaptığımda karşıma çıkan ilginç bir kaç cümleyi sizlerle paylaşmak istedim.

  1. Gittigidiyor Windows’tur. Sahibinden Linux’tür.
  2. Gittigidiyor Microsoft’tur. Sahibinden Google’dır.
  3. Alırken Gittigidiyor, Satarken Sahibinden

Bu cümleler gerçekten çok dikkatimi çekmişti. Aslında yazımız da bu üç cümle etrafında şekillenecek diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi Gittigidiyor E-Bay’in Türkiye ortağı olarak çok büyük bir çıkış yakaladı. Aydın Doğan’ın internet devi Hepsiburada.com’u geçmiş bulunan gittigidiyor tartışmasız en büyük. Bu yüzden alışveriş yaparken Gittigidiyor çok daha cazip olabiliyor. Kredi kartına vade farksız taksit seçeneği gittigidiyorda mevcut. Aynı durum sahibinden.com da mevcut değil.

Gittigidiyor biraz daha alıcıya yönelik bir site. Ama parayı daha çok seven bir site olduğu kesin. Sıfır Risk sistemi ile satışlarda %10 komisyon alıyor. Sahibinden ise %7 alıyor. Sahibinden.com da ilanlar ücretsiz listelenebilir. Gittigidiyor da her ilan için para ödersiniz. Mağaza açmak sahibinden.com da daha ucuz. Gittigidiyor da pahalı.

Gittigidiyor’un aylık 250 TL’ye marketi varken, sahibinden.com’un alışveriş kategorisinde en pahalı marketi yıllık 750 lira.

Genel olarak size şöyle bir tüyo verebilirim. Alışveriş yapacaksanız Gittigidiyorda daha çok seçenek ve daha cazip ödeme koşulları var. Sahibinden.com da ise satış yapmak daha cazip.

Seçim sizin.

Yorum ve önerilerinizi, hatta sorularınızı buradan bana iletebilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.626.789


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.