Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Gerçek Sakin Güç

Gerçek Sakin Güç

Sakin Güç deyince aklınıza direk Kemal Kılıçdaroğlu gelebilir. Fakat ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Sakin Güç olan kesinlikle Akparti seçmeni ! Nitekim bu seçimlerde de sakin güç olduğunu tekrar gösterdi.

Gerek twitter, gerekse facebook gibi sosyal medyada, Google’ın gerçek zamanlı sonuçlarında hep akparti karşıtı sözler, küfürler ve hayal ürünü oy oranları vardı. Akparti seçmeni haricinde herkes oy oranları hakkında yorum yaptı. CHP’ye %45 oy veren AKP’ye %34 oy veren CHP seçmenleri de vardı.

Akparti seçmeni gerçekten lafı sevmiyor. Akparti’nin vaad yerine icraat zihniyeti gibi seçmenin de zihniyeti aynı. Lafı sandıkta söylüyor. Sakin bir güç olarak çok ciddi bir tokat vuruyor.

Bakın %50 küsür oyun en büyük sebebi Akparti icraatleridir. Dünyanın neresinde gördünüz üç kez arka arkaya iktidar olup her seferinde oyunu 4-5 puan artıran ? Akparti gerçekten icraat yapıyor. Bu yüzden seçmen de oldukça memnun ve CHP, MHP gibi partilerin vaadlerine karnı tok. Kimse Hilal Kart, her fakir aileye 600 TL maaş vaadine inanmıyor.

Eğer Akparti bir vaadde bulunursa bütün herkes biliyor ki Akparti bunu yapar. Karşıt görüş bile yapacağını biliyor.

Benim bu seçimlerde en çok üzüldüğüm nokta şu. Halen CHP ve MHP neden başarısız olduk diye kendilerine sormaları gerekirken direk halka küfür etmeyi halkı beyinsizlikle suçlamayı tercih ediyorlar. Siz bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam diyerek Akparti tabanından oy devşiremezsiniz. Önce rakibinizi tanımalısınız. Bu Akparti nasıl kazanıyor demelisiniz. İlk sonuçlar gelmeye başladığında hemen Akparti’yi oy çalmakla suçladılar. Bir kısmını cebini dolduran kapitalist dediler. Büyük bir kısmı beyinsiz ilan ettiler.

Ben de bir Akparti seçmeniyim. Bana beyinsiz diyen, bana bidon kafalı diyen bir zihniyete neden oy vereyim ? Bu mu sakin güç olmak ? Siz bunları derken bizler susarız. Çünkü biz sakin gücüz. Yeri geldiğinde de tokat gibi cevabı size sandıkta veririz.

2011 seçimleri vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.337


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • sinan aydar

  Değerli kardeşim.Yorumuna kesinlikle katılıyorum çok doğru tespitler yapmışsın.Milletimiz eski siyasilerin kuru vatlerinden bıktığını inamadıklarını bu seçimde bir kez daha ortaya koydu.Artık oy almak istiyorsan ortaya proje koyacaksın ve iş yapıp inandırıcı olacaksın.akparti yünetimi bunu yaptı ve kazandı milietimize hayırlı olsun

 • uğur

  vaat siyaseti geride kaldı yaorumunuz gerçekten güzel tespitler yerinde vatan millet için hayırlısı olsun ama herşeye rağmen ak parti ektiği tohumları biçti lafla peynir gemisi yürümüyor

 • Türkiye'nin artık seyri değişiyor. İttihatçılar Sultan II.Abdülhamit hazretlerini tahtından indirmeye yola çıkarken engel olmuyor onlara. Abdülhamit sonra anlatıyorki ben o ordunun başında Hz.Hızır'ı gördüm. Allah bu günden sonra milletimin işini zorlaştıracak bakalım ahiretlerini kazanabileceklermi. Bu sınavda Türk milleti başarısız olduğu. 150 yıl öncesiyle şimdiki hali karşılaştırdığımızda.
  İttihatçılarla dahada kötüleşen Osmanlı, TC'nin kurulmasıylada aynı kültür yozlaşmasını gerçekleştirdi. Bugünlere kadar bu böyleydi. Artık bu ilerleme tersine dönüyor Osmanlı geri geliyor. Bu olanlar kesinlikle Hz.Mehdi'nin ayak sesleridir. Artık Chp'nin devri bitti.Demokrasiden bahsedip hayatlarında hiç demokratik bir biçimde seçim kazanamamışlardır. He ne zaman dikdatörlük geri gelir belki aralarından bir inönü daha çıkar o aman belki iktidar olurlar. İşte o zaman Türk halkı biter.

 • Muhammed bin Ali

  bazıları bu ülkeyi kendi malı snaıyor ve gerçek sahiplerini görmek istemiyor…
  vatnını seven ve gerçek icraatleri görenler sandıkda cevabı verdi vermye de devam edecek,artık Türkiye'nin vizyonu dünyada ki yeri belli bi kesim bunu görmemeye at gözlüğü takmaya devam etsede aklı başında olan ve vatanını sevenler neyin ne olduğunu görüyor,tşkkler yazınız güzel olmuş…

 • mahmut er

  HOCAMIZIN İSMİYLE YAYIN YAPAN BU SİTEYİ ŞİDDETLE KINIYORUM SEN NASIL BURDA CHP DEN DAHATEHLİKELİ OLAN AKP Yİ OVUYORSUN BUGÜN HOCAM SUSTURULMAK AMACIYLA İÇERDEYSE AKP VE DESTEKCİLERİ OY VERENLERİ YÜZÜNDENDİR DERHAL BU YAZI DIZISI YAYINDAN KALDIRILMALIDIR BİZ ENAZINDAN CHP NİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ AKP DENEN İLLETİN DE DECCAL OLDUĞUNU BİLİYORUZ