Cumartesi , 21 Nisan 2018
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Gerçek Sakin Güç

Gerçek Sakin Güç

Sakin Güç deyince aklınıza direk Kemal Kılıçdaroğlu gelebilir. Fakat ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Sakin Güç olan kesinlikle Akparti seçmeni ! Nitekim bu seçimlerde de sakin güç olduğunu tekrar gösterdi.

Gerek twitter, gerekse facebook gibi sosyal medyada, Google’ın gerçek zamanlı sonuçlarında hep akparti karşıtı sözler, küfürler ve hayal ürünü oy oranları vardı. Akparti seçmeni haricinde herkes oy oranları hakkında yorum yaptı. CHP’ye %45 oy veren AKP’ye %34 oy veren CHP seçmenleri de vardı.

Akparti seçmeni gerçekten lafı sevmiyor. Akparti’nin vaad yerine icraat zihniyeti gibi seçmenin de zihniyeti aynı. Lafı sandıkta söylüyor. Sakin bir güç olarak çok ciddi bir tokat vuruyor.

Bakın %50 küsür oyun en büyük sebebi Akparti icraatleridir. Dünyanın neresinde gördünüz üç kez arka arkaya iktidar olup her seferinde oyunu 4-5 puan artıran ? Akparti gerçekten icraat yapıyor. Bu yüzden seçmen de oldukça memnun ve CHP, MHP gibi partilerin vaadlerine karnı tok. Kimse Hilal Kart, her fakir aileye 600 TL maaş vaadine inanmıyor.

Eğer Akparti bir vaadde bulunursa bütün herkes biliyor ki Akparti bunu yapar. Karşıt görüş bile yapacağını biliyor.

Benim bu seçimlerde en çok üzüldüğüm nokta şu. Halen CHP ve MHP neden başarısız olduk diye kendilerine sormaları gerekirken direk halka küfür etmeyi halkı beyinsizlikle suçlamayı tercih ediyorlar. Siz bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam diyerek Akparti tabanından oy devşiremezsiniz. Önce rakibinizi tanımalısınız. Bu Akparti nasıl kazanıyor demelisiniz. İlk sonuçlar gelmeye başladığında hemen Akparti’yi oy çalmakla suçladılar. Bir kısmını cebini dolduran kapitalist dediler. Büyük bir kısmı beyinsiz ilan ettiler.

Ben de bir Akparti seçmeniyim. Bana beyinsiz diyen, bana bidon kafalı diyen bir zihniyete neden oy vereyim ? Bu mu sakin güç olmak ? Siz bunları derken bizler susarız. Çünkü biz sakin gücüz. Yeri geldiğinde de tokat gibi cevabı size sandıkta veririz.

2011 seçimleri vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.113


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.