Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / General Mobile Discovery Soru ve Cevaplar

General Mobile Discovery Soru ve Cevaplar

general-mobile-discovery-hayatinizi-kolaylastirin

Merhabalar,

Sorularımız cevaplanıyor,

General Mobile Discovery Facebook sayfasında yapılan ankette sorulan soruları sizler için derledik.Dilerseniz lafı fazla uzatmadan sorular ve cevaplarına geçiş yapalım.

SORU- Müzik programımda gereksiz sesler var ne yapmalıyım ?
CEVAP- 
Müzik programına giriniz, daha sonra şarkılar bölümüne girip kapasitif tuşlardan düzenle butonuna basarak Ayarlara giriniz,daha sonra en alt kısımda Otomatik Filtre bölümüne basıp filtreyi 2048 yapıp tarama işlemi yapınız.

SORU- Rehberimde aynı kişiden iki tane var nasıl düzeltebilirim ?
CEVAP- 
Tavsiyemiz kişileri Sim Kartına kaydedin, telefonunuzda bir sorun olursa numaralarınız sağlıklı kalsın , konumuza gelecek olursak Rehbere girip seçenekler butonuna tıklayın daha sonra karşınıza çıkan pencerede Görüntülenecek kişilere tıklayıp karşınıza çıkan pencerede (örneğin: sim karta kaydediyorsanız) sim kartı sorununuz çözülecektir.

SORU- Duvar Kağıdım ekrana sığmıyor nasıl düzeltirim ?
CEVAP- 
Öncelikle ekran kilidinizi açın, kapasitif tuşlardan seçenekler/düzenle butonuna basın karşınıza gelen ekrandan duvar kağıdı seçeneğine tıklayın daha sonra masaüstü statik duvar kağıdı seçeneğine tıklayın ve herhangi bir duvar kağıdı seçin karşınıza çıkan iki seçenekten (tam ekran/tek ekran) tek ekran seçeneğini seçip uygulayın daha sonra istediğiniz bir duvar kağıdını seçebilirsiniz.

SORU- Telefonumun menüler arası geçişleri çok yavaş ne yapmalıyım ?
CEVAP- 
Ayarlara girip geliştirici seçeneklerini aktif edin (geliştirici seçeneklerini aktif etmek için Ayarlardan telefon hakkında bölümüne girip derleme numarasına bir kaç defa basın) daha sonra Geliştirici Seçeneklerini aktif konuma getirip aşağıya inin Geçiş,Pencere ve Animatör ölçeklerini 0,5x’e getirin menüler arası geçişiniz hızlanacaktır.

SORU- Cihazım şarj olmuyor ne kadar fiyat çıkarırlar ?
CEVAP- 
Teknik servis 50 TL almaktadır.

SORU- Cihazımın ekranı kırıldı fiyatı ne olur ?
CEVAP- Teknik servis 180 TL almaktadır.

SORU- KitKat zil sesi değişmiyor ne yapabilirim ?
CEVAP- Alternatif müzik programları indirerek oradan ayarlamalar yapabilirsiniz.

SORU- Uygulamalarımı güncelleyemiyorum yeterli alan yok diyor ne yapmalıyım ?
CEVAP- Öncelikle Ayarlar’a girin daha sonra uygulamalar seçeneğine tıklatıp tüm uygulamalara gelin Google Play’i bulun ve tıklatın daha sonra güncellemeleri kaldır diyerek güncellemeleri kaldırmasına izin verin. Güncellemelerinizi yapın ilerleyen zamanda eski haline dönecektir güncellemeleri yapmaya devam edeceksiniz.Dahili depolama biriminde açıklık bırakırsanız böyle sorunlarla karşılaşacağınızı sanmıyorum eğer olursa tekrar aynı işlemi uygulayın.

SORU- Mesajlara girdiğimde mesaj baloncuklarında sürekli “yükleniyor” yazmakta bunun çözümü nedir ?
CEVAP- Temanızı değiştirin böylelikle bu sorun ortadan kaldırılacaktır bir süre sonra tekrar eski temeya dönebilirsiniz aynı sorun devam ediyorsa temayı silip yeniden yükleyin.

SORU- Telefonum yavaşlıyor bunun çözümü var mı ?
CEVAP- Telefonunuzun yavaşlaması yükleyipte sildiğiniz programlardan dolayı olabilir “Clean Master” uygulamasını yüklerseniz gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz.

SORU- Discovery cihazının sar değeri nedir ?
CEVAP –0,832 W/kg

 

 

BU MAKALE SORULAR ALINDIKÇA GÜNCELLENECEKTİR SORULARINIZI YORUM İLE BİZLERE İLETEBİLİRSİNİZ.

Berkay Kudal Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 131.934


07.07.2014 Tarihinde bu sitede yazarlığa başladım, sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırım.