Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / Mobil / General Mobile Discovery Ses Yükseltme

General Mobile Discovery Ses Yükseltme

General-Mobile-Discovery-2

Merhabalar arkadaşlar,

Cihazının sesinden memnun değil misiniz ? O zaman bu yazıyı okumalısınız…

CİHAZDA KISIK OLAN SESLERİN TÜMÜNÜ YÜKSELTME

Önemli Not: Bu ayarları uygulamak kişinin kendi sorumluluğundadır. Doğabilecek herhangi olası bir zarardan dolayı sorumluluk kabul edilmez. Başka yerleri karıştırmadığınız sürece de olası bir zarara yol açmayacağını da söyleyebilirim.

Telefonun zil sesidir, görüşürken karşı tarafa giden sesidir, bizim duyduğumuz sesidir, bir şey seyrederken, dinlerken sesidir, kulaklıktan duyduğumuz sesidir vs. ses kısıklığını kökten çözmek için; önce şu uygulamayı telefonumuza kuruyoruz.

sonra sırasıyla;

Engineer Mode
Engineer Mode (MTK)
üst menüden Hardware Testing
bir altında Audio
Normal Mode (Bu bizim “Genel” diye bildiğimiz profil tipimizi kastediyor)
Type: Sip (burada hepsinde işlem yapacağız, dokunursanız diğerlerini de göreceksiniz)
Level: Level 6 (biz level 6’yı yani ses arttırmadaki son seviye’yi baz alarak işlem yapacağız, her leveli baz alarak işlem yapmak biraz gereksiz ve meşakkatli. genel profilimizin son seviye ses ayarlarını işlemek bizim için yeterli şu aşamada diye düşünüyorum.)
Value is: 255
Max. Vol. 160
olacak şekilde en yüksek değerleri girip iki sekmede de bulunan “set” butonuna dokunuyoruz. ve yaptığımız işlem hafızaya kaydediliyor.
şimdi bu mantıkla Type kısmındaki tüm bölümleri “level 6” düzeyinde değişiklik yaparak değerleri son seviyeye getirip set diyerek kaydediyoruz.

Sonra geri gelerek Audio bölümünde Headset Mode’a dokunuyoruz.
yukarıdaki mantığın aynısını, yine level 6 düzeyinde değişiklik yapacak şekilde verileri son rakamlara getirerek set/kaydediyoruz.

Sonra yine aynı mantığı Loudspeaker Mode bölümünde işliyoruz. farkettiyseniz burada başka bölümler de var Ring, Fmr, Matv falan… hepsinde aynı işlemi set’leyip kaydediyoruz…

ve son olarak Headset_Loudspeaker Mode bölümünde de aynı yöntemi izleyerek kaydedip, program üzerindeki işlemi sonlandırıyoruz, programdan çıkıyoruz.

Şimdi telefonumuzu kapatıp, yeniden başlatıyoruz ve değişimi gözlemliyoruz…

Sinan Discovery

Kaynak: General Mobile Discovery

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 503.982