Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / General Mobile Discovery Reset Atmak

General Mobile Discovery Reset Atmak

123

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere cihazınızı tam olarak nasıl sıfırlayacağımızı anlatacağım. İlk olarak telefon hafızasındaki bütün dosya ve bilgilerin tamamen silineceğini unutmayalım. Cihaz ilk aldığımız güne dönecektir.

Formatlamadan önce cihazınızın şarjının belli bir oranda olmasına dikkat edin. En az %3 olabilir mesela. Ancak %10 yada %5 ile formata kalkışmayın derim.
  1. Telefonumuzu tamamen kapatıp cihazın bataryasını çıkarıp sonra tekrar takalım.
  2. Cihaz kapalı durumdayken Ses Açma + Güç Tuşuna (Power) birlikte basılı tutalım. Ekrana General Mobile yazısın geldiğinde güç tuşundan elimizi çekelim. Ancak ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edelim. Recovery ekranı geldiğinde tuşlara basmayı bırakabilirsiniz.
  3. Ekrana göbeğinde ünlem olan bir android simgesi gelir. Daha sonra bir kez açma kapama tuşuna basalım.
  4. Karşımızdaki bu ekrandan ses kısma tuşu ile aşağı doğru inerek Wipe Data/Factory Reset‘in üzerine gelelim. Daha sonra ses açma tuşuna basalım.
  5. Gelen ekrandan ses kısma ile inerek Yes Delete All User Data‘nın üzerindeyken ses açma tuşuna basalım.
  6. Sıfırlama işlemi tamamlandığında karşımıza gelen ekranda Reboot System Now yazısının üzerine gelelim ve ses açma tuşuna basalım.

Cihazınız kapanıp açılacaktır. İşlem bu kadar hayırlı olsun.

Cihaz açıldığında ilk aldığınız günki ayarlara dönecektir ve her türlü ayarı tekrar yapmanız gerekmektedir.
Recovery moddayken bir satır geçdiğinizde heyecan yapıp üst satıra çıkmak için ses açma tuşunu kullanmayın. Çünkü ses açma tuşu onay tuşudur. Bulunduğunuz satırdaki işlemi onaylayacaktır. Eğer yanlış bir yere girecek olursanız bataryayı çıkarıp takıp işleme baştan başlayın.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 672.321