Salı , 24 Nisan 2018
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / General Mobile Discovery Alınır mı ?

General Mobile Discovery Alınır mı ?

[poll id=”9″]

Merhabalar,

gm discovery alınır mı

Önceki yazılarımız da Discovery’nin özellikleri başta olmak üzere eksileri ve artılarından bahsetmiştik, konuları videolu incelemelerle zenginleştirdik. Peki şimdi sıra…

Evet şimdi sıra yorumlarda. Discovery; onlarca incelemenin, yorumların, eleştirilerin, övgülerin ardından; telpa garantisinde piyasaya çıktı. Gün yüzüne çıkan Discovery, kullanıcılarını umdukları kadar memnun edebildi mi ?

Bu soruların tamamı cevap verecek kişilere göre değişir. Yani nedir ? Renkler ve zevkler tartışılmaz öyle değil mi ? Evet öyle. Bu yazımı bu anlamda teknik veya Discovery’nin özelliklerini vs. baz alarak değilde tamamen yönlendirme amaçlı yazıyorum. Başlığımızı tekrarlayıp sorunun cevabını bulmaya çalışalım. Evet General Mobile Discovery Alınır mı ? Sizce !

Ekran severlerin, Fiyat/Performans gözdesi olabilir !

General Mobile Discovery ekran performansı ile dikkat çekiyor. Bunu çoğu kullanıcı söylemekteler. Çok fazla ekran eleştiren bir kesimle karşılaşmadık. Bu demek olur ki Discovery ekranı yapmış ! Ekrana önem verenlerden olumlu bir puan almayı başardı.

Oyun Severlerin; ekonomik ve kaliteli tasarımı !

need-for-speed-most-wanted-android-screen01_656x369

Evet, oyunlar da tek kelime ile harika denilen cihaz oyun severlere hitap eden bir yapıda. Bu da ekstra olarak oyuncuların da sevgisini kazandığının bir göstergesi.

Büyük Ekran (4.7 inç)

GM Discovery4-7

Aslında pek de büyük diyemeyeceğimiz ekran boyutu Samsung’un S3’ünden 1 inç daha küçük. Bu tür ekranlara henüz tam manası ile alışamayıp küçük telefon severleri düşündüğümüz de Discovery bu anlam da onlara hitap etmemekte. Fakat ters bir durum olarakta büyük ekran severleri mutlu ettiğini fiyatını baz alarak söylemek mümkün !

Küçük ayrıntılar !

Küçük ayrıntılar, bir akıllı telefon kullanıcısını kazanmakta ve kaybetmekte önemli rol oynar. Biz buna en iyi örneği “Bildirim Işığı” ile verebiliriz. Akıllı telefonlar artık bildirim ışığını beraberinde getiriyorlar. Küçük ayrıntıları kafaya takan, tabiri caizse takıntılı olanlar için bu gözden kaçmayacak bir durum olsa gerek ! Nedir ? “Ben bir telefona o kadar para veriyorsam bildirim ışığı olacak” … Sözünün ardından onca özellik bir tarafa, bildirim ışığı bir tarafa ! Discovery’de bildiğimiz üzere bildirim ışığı yok. Bildirim ışığını kafaya takmayan biriyseniz tercihiniz olabilir.

Küçük ayrıntılara daha birçok örnek verebiliriz, fakat ben sizleri çok sıkmamak için kısa kısa geçmek istiyorum, burada sadece demek istediğim küçük şeyleri kafaya takan biriyseniz akıllı telefonun ve konu Discovery olduğu için; Discovery’nin özelliklerine ve yorumlarına iyice bakmalısınız ki cihazı aldıktan sonra; “Bak burası böyleymiş” cümlesini kurmak zorunda kalmayın !

Cihaz’ın kimi bölümlerde dil çevirisinin tam olarak yapılamaması gıcık bir durum oluşturabilir. Dikkat edenler için mp3 player arayüzü de çok aman aman bir tasarıma sahip olduğu da söylenemez.

Ekranın da Gorilla Glass olduğu kesinlik kazanmıştır; bir incelemede ki anahtarla ekran çizme testini başarıyla atlatmıştır.

Samsung cihazlarda ki yüz takip sistemi bu cihaz da bulunmuyor. Bu da küçük ayrıntılar arasında.

Dahili hafızası 4 GB olmasına rağmen bizlere sunduğu SD kart’a kaydetme özelliği bu küçük hafızayı yok sayıyor…

gm discovery internet-2İnternet için düşünenler

Tıpkı oyun performansı gibi internette gezinme hızı da mükemmel denecek seviyede bir cihaz. Bu bağlamda telefonu internet için kullanacak olanlara kaliteli ve ekonomik bir deneyim sunuyor diyebiliriz.

Evet arkadaşlar yazıyı çok fazla uzun tutup sizlerin gözlerini yormak istemiyorum. Genel bir toparlayacak olursak; sadece General Mobile için değil hangi cihazı alırsanız alın kendinize yönelik özelliklerine bakmaya çalışın. Buna en iyi örnek; müzik seven dinleyen biriyseniz ve aşırı bass severseniz bir multimedia telefonu alabilirsiniz; bu bağlamda Nexus 4’e baktığımız da telefon süper mükemmel derecede ki Google’un referans gösterdiği bir ürün ama Radyosu yok, ses performansı da vasat… Bu açıdan Nexus 4’ü değerlendirdiğimiz de; eskiden hatırlayın Sony Ericsson W995i‘yi geçemiyor. Bu örnek yukarı yazıklarımızın bir özeti niteliğindedir.

Herkese iyi günler diliyorum, mutlaka yorumlarınızı bekliyorum. General Mobile Discovery bu yıla damgasını vuran ürünler arasında. Bu açıdan kullanıcı yorumları önemli. Anketimize katılımlarınızı da mutlaka bekliyoruz.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 465.362