Çarşamba , 2 Aralık 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Gençlik Parkı Ankara

Gençlik Parkı Ankara

Çocukluğumda Ankara’ya her gelişimde uğradığım gençlik parkına 7 senedir Ankara’da durmama rağmen uğramadım. Üstelik defalarca önünden geçtim. Başlarda tinercilerin ve ayyaşların mekanı olduğu için gitmiyordum. Melih Gökçek’in Gençlik Parkı Çalışması üzerine Gençlik Parkı eski haline döndü. Ama ne gariptir ben yine bir türlü gidemedim. Nasip değilmiş.

Ankara’lılar için Gençlik Parkı’nın ayrı bir yeri vardır. Adeta modernleşmenin ve eğlencenin sembolü gibiydi bu park. Ulus ve Sıhhıye’nin arasında bir yerde kurulmuş bu mekan ailelerin tek tercihi idi. Belki de bir zamanlar en büyük reyting rekorlarını kıran TRT gibi. Çünkü TRT de zamanında tekti. Aynı şekilde Gençlik Parkı da tekti. Fakat şimdi durum değişti. O devasa Gençlik Parkı artık çok küçük kalıyor diğer parklar yanında. Altınpark  ve Harikalar Diyarı varken herhalde Gençlik Parkı’nın eski popülaritesi olamaz.

Melih Gökçek bir de Ankara’lılara bu beş senede Disneyland yapma sözü verdi. Ben bu söze gülüyorum. Umarım yapar ama pek sanmam. Söz vermede çok mahir olan Melih Bey icraatte o kadar başarılı değil malesef. Çay Yolu metrosunu bitirecekti. 7 yıl kaldım Ankara’da halen bir icraat yok 🙂

Neyse boşverelim bunları. Ankara yeni Gençlik Parkın hayırlı olsun. Çıkar tadını çıkarabilirsen. Eskisi gibi tatlı olacağını sanmıyorum ben.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.486.248


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.