Salı , 28 Mart 2023
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / GD Star Rating Eklentisini Silmek

GD Star Rating Eklentisini Silmek

GD Star Rating eklentisi yükleyen arkadaşlar eklentilerini silmek isteyebilirler. Biz de kalıcı olarak silmenin nasıl olduğunu anlatalım istedik. Şimdi arkadaşlar ilk önce bildiğimiz gibi wordpress panelden eklentiyi pasif hale getiriyoruz. Pasif hale getirdikten sonra direk sil diyerek eklentiyi siliyoruz.
Silme işlemi bittikten sonra GD Star Rating Eklentisi kalıcı olarak silinmiyor. Veritabanında ciddi kalıntıları kalıyor. Bunları da silmemiz gerekiyor. Phpmyadmin ile Veritabanınızın içine girin. ve aşağıdaki tabloları drop edin(silin). Bu tablolar GD Star Rating eklentisine ait tablolardır. Zaten _gdsr_ kısaltması da GD Star Rating’e ait bir kısaltmadır.
Bu tabloları silince kalıcı olarak GD Star Rating Eklentisini kaldırmış olacaksınız. Eğer geçici olarak kaldıracaksanız tabloları silmeyin. Çünkü tablo silmenin geri dönüşü yoktur. Sadece yedekleri ile dönderebilirsiniz.
Bir de bu eklenti için bir eleştiri yapayım. Koskoca WordPress 11 tablodan oluşuyor. Bu eklenti kendi başına 12 tane tablo kullanıyor. Merak ediyorum bu eklentiyi yazan adam hiç mi kodlama bilmiyormuş. WordPress’e bakıp hayran kalmayan yoktur. Ama GD Star Rating o kadar da ahım şahım bir şey değil WordPress yanında. Bu kadar tablo olması komik bence 🙂
WordPress Tabloları
İşte WordPress farkı ve kalitesi.
Saygılarımla,
Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.626.784


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.