Perşembe , 2 Şubat 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Dizi / Friends Dizisi

Friends Dizisi

Friends Dizisi

Friends Dizisi, Dünyanın gelmiş geçmiş en komik dizisi olduğunu iddia ediyorum. 6 karakter ile 10 sezon boyunca insanları güldürmek gerçekten ciddi bir başarı olduğunu düşünüyorum. Friends’in 23 dk.lık bölümleri insanı kahkahaya boğmaya yetiyor gerçekten.

Friends dizisini en çok kahvaltı yaparken izlerdim. Çünkü 23 dk.lık bölümler tam bir kahvaltı süresine denk geliyor. Güne kahvaltı ve friends ile başlamak gerçekten güzel oluyor.

Friends dizisi Türkiye’de 2 sezon kadar oynamıştı. ATV’de Sıkı Dostlar ismiyle verilmişti bu dizi. Dizide en unutulmaz mekan hiç şüphesiz Central Park. Dizinin bir çok güzel bölümü bu cafede geçiyor.

Friends dizisi 10. Sezon Finali için rekor reklam almıştı. Dizi arasında 30 sn. reklam bedeli tam 2.5 Milyon dolardı. Dizi finalde tam 40 milyon dolar reklam geliri elde etmişti. 23 dklık dizinin arasına konan reklamlardan tam 40 milyon dolar kâr edilmişti. Gerçekten mükemmel bir rakam. Eee ne de olsa Amerikanın en çok izlenen TV programıydı o zaman.

Friends dizisinin tüm bölümlerini size vermek isterdim. Fakat upload gerçekten kolay bir iş değil. Müsait bir zamanda Friends Dizisinin bölümlerini upload etmeyi düşünüyorum.

Friends dizisinin tipik özelliklerinden bahsetmek istiyorum sizlere. Karakterler kimlerdir ? Ne tür espriler yapılıyor ?

Friends dizisinin 6 Başrol oyuncusu var. Bunlar 3 kız ve 3 erkek. Dizinin konusu ise bu 6 arkadaşın başlarından geçen komik olaylar.

1994-2004 yılları arasında çekilmiş bu dizi hala en çok izlenen dizi listesinde 4. sırada. Bu diziyi tekrar yayınlamalarını ve kaldıkları yerden devam etmelerini isterdim açıkçası. Ama korkarım bu mümkün gözükmüyor.

Friends dizisinin başrol oyuncularından bahsedelim biraz da. Daha önce de belirtmiştik. Dizinin 6 başrol oyuncusu var.

Friends Dizisinin Başrol Oyuncuları

  1. Rachel Green – Jennifer Aniston

Rachel Green zengin bir aile kızı. Ailesinden kopunca hayat ona darbeler vuruyor. Zamanla yaşamla mücadeleyi öğrenip iyi bir kariyer sahibi oluyor. Bu arada dağınık birisi. Ayran gönüllü de diyebiliriz. Ross’a bir aşık oluyor. Bir ondan vazgeçiyor.

  1. Monica Geller – Courteney Cox

Monica Geller ise tam bir diktatör Rachel Green’in yakın arkadaşı ve ev arkadaşı. Rachel’ın aksine tam bir otorite. Aşırı derece titiz. Plan ve Program hayatının parçası. En kibirli karakter. Kendisini her konuda önder görüyor. Bir restaurantta aşçı olarak çalışıyor.

  1. Phoebe Buffay – Lisa Kudrow

Dizinin en renkli karakterlerinden biri Phoebe. İnce kaliteli espirileri ile bizleri gülmekten kırıp geçiriyor. Reenkarnasyon inancı taşıyan, vejeteryan, hayvan dostu ve gitarıyla garip şarkılar besteleyip söyleyen garip bir tip.

  1. Joey Tribbiani – Matt LeBlanc

Dizide favori elemanım diyebilirim. En çok güldüğüm karakter. Joey film artisti olmaya çalışan biri. Var gücüyle çalıştığı halde başarıyı bir türlü elde edemiyor. Yemek ve Kadın düşkünü bir tip olarak karşımıza çıkıyor. Chandler Bing ile uzun süre oda arkadaşlığı yapıyor.

  1. Chandler Bing – Matthew Perry

Chandler Joey ile adeta bir bütün dizi boyunca. Kendisi kariyer yapmış biri. Joey dağınık ve çulsuzun biri. Doğal olarak ev masraflarını çekmek ve evi toparlamak Chandler’ın görevi.

  1. Ross Geller – David Schwimmer

Dizinin bilimsel karakteri Paleontolog Dr. Ross Geller. Kendisi evrime inanıyor. Aynı zamanda bir musevi. Monica Geller’ın abisi. Eşinin eşcinsel olduğunu öğrenince eşinden ayrılmak zorunda kalıyor.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.619.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.