Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / FM 2014 Oyuncusu Messi’yi Böyle Bitirdi

FM 2014 Oyuncusu Messi’yi Böyle Bitirdi

fm2014coverFootball Manager oyununu hepimiz biliriz. Ancak “Perkinator” ismine sahip olan Reddit kullanıcısı bir Football Manager 2014 bölümünde Messi’nin üst üste 12 Ballon D’Or (bir önceki sezonun en iyi futbolcusuna verilen ve yıllık olarak düzenlenen bir futbol ödülü) alışını gördükten sonra kafaya Messi’yi bitirmeyi koydu. Oyunda Messi’yi inanılmaz hale getirecek bir şey yaptı.

“Destroying Messi (Messi’yi Yok etmek)” isminde bir teknik direktör yarattı. Ardından Barcelona’nın başına geçen “Perkinator” önce Messi’ye yürümesini ve hatta ayağa kalkmasını bile gerektirmeyen bir antrenman programı hazırladı. Daha sonra hiçbir şekilde maça çıkmasına izin vermedi. Messi ve takım arkadaşları bu olaydan rahatsız olup Perkinator’e karşı tepki gösterdilerse de antrenman programı olduğu gibi devam etti.

Asıl önemli olan Messi’siz bir Barcelona ilk sezonu rahat bir şekilde kazandı, Messi’nin de o sene oynadığı ve aktif olduğu tek yer milli takım oldu. Yardımcı teknik direktör Messi’nin zaman geçtikçe biraz daha gerilediğini söylese de, yeteneğini giderek kaybettiğini bildiği halde Perkinator acımadan Messi’ye aynı şeyleri yapmaya devam etti.

Sonuç olarak bir Messi futbol kariyerinde 29 yaşında gencecik bir futbolcu olduğu halde yarım yıldızlık bir rating alarak, 300.000 paund değerinde bir futbolcu olarak futbolu bıraktı.

Ballon D’Or ödüllerine gelirsek üst üste 12 kere Cristiano Ronaldo’ya verildi.

Demek ki, Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, iki sezonda eğer çalıştırılabildiği kadar kötü çalıştırılırsa gelebileceği en kötü nokta aşağı yukarı bu olsa gerek!

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 668.206