Perşembe , 29 Ekim 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Flickr

Flickr

Yahoo’nun hiçbir servisini kullanmayan biri olarak tek kullandığım servisinin Flickr olduğunu söyleyebilirim. Flickr’ın Yahoo servisi olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Ama Flickr’ı tanımayan biri duymayabilir.

Flickr, Yahoo’nun tıpkı Photobucket gibi bir resim servisidir. Bence bu konuda en başarılı resim servisi diyebilirim. Google’ın Picassa Web Albümleri de var. Fakat bir türlü ısınamadım o servise. Oysa Google’ın her türlü hizmetini kullanıyorum hemen hemen.

Flickr’ın bir çok özelliği mevcut ben sadece kendi kullandığımı anlatacağım. Aylık 100 mb’lık bir fotoğraf upload imkanı sunuyor. Bu da bana yetiyor. Fotoğrafları 4 tipte kaydediyor. Orjinal hali orta hal küçük hal ve thumbnail olarak. Blogumda da istediğim boyutu alıp yayınlıyorum.

Ayda 2 kez de video yükleyeme izin veriyor. Flickr’ın Pro versiyonu da mevcut. Yıllık 24.99 $ Fazla pahalı sayılmaz. Sürekli kullananlar için ideal. Aynı zamanda albümler oluşturup slayt gösterisi yapma şansınız da var. Sitenize gelen ziyaretçilere göstereceğiniz mükemmel slaytlar hazırlayabilirsiniz.

Herkese açık ve özel fotoğraf yükleme şansına da sahipsiniz.

Flickr’ı hiç kullanmadıysanız bir denemeye başlayın derim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.480.191


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.