Perşembe , 16 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Flashget

Flashget

İnternet’in en başarılı ve köklü download programlarından biri de hiç şüphesiz Flashget’tir. Çocukluğumda Getright ve flashget adında 2 program bilmiştim. Ama zamanla getright kayboldu gitti ve flashget kalıcı oldu. Şu an flashget 3.3 versiyonu mevcut. Bizlere çok gelişmiş bir download sistemi sunuyor.

Flashget download’ı parçalara bölüp indirdiğinden download hızına hız katıyor. Bu özelliğe ek olarak Emule ve Torrent dosyalarını da indirmeniz mümkün. Diğer P2P ağlarından da download yapabilme imkanı sunuyor.

Flashget’in en beğendiğim özelliği batch download özelliği. Batch download özelliği ile düzenli bir dosya sistemini indirebilirsiniz. Mesela images/001.gif ile başlayıp images/999.gif diye biten 999 adet resmin bulunduğu bir dizin olsun nette. Batch download ile bu düzenli aralığı seçiyoruz ve flashget çatır çatır indiriyor. Bunu çok kullanırım 🙂

Flashget 3.3 sürümüyle hem görselliğe önem vermiş. Hem de download arama sistemini de geliştirmiş. Tek olumsuz yanı ise şu : “İnanılmaz derece reklam çıkıyor.” Bu reklamlara bir çözüm bulursam sizlerle de paylaşırım.

Flashget Son Sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.466.658


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.