Salı , 28 Mart 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Twitter / Firefox için 8 Harika Twitter Eklentisi

Firefox için 8 Harika Twitter Eklentisi

Twitter hayranları ile 8 mükemmel firefox eklentisi paylaşacağım. Artık twitter’ı daha etkin bir biçimde firefox üzerinden kullanabileceksiniz.

1. Twitbin

Twitbin, Twitter üzerinden mesaj gönderip almaya yarayan bir eklentidir. Bir sidebar olarak kullanabilirsiniz. Twitbin’i indirmek için sitesine gidebilirsiniz.

twitbin.com

2. Tweetbar

Tweetbar

Tweetbar eklentisi Firefox ve Flock ile çalışır. Twitbin eklentisine benzer. Bu da sidebar özelliği taşır. Twitter’a mesaj gönderip twitter’dan mesaj almayı sağlar. Bilgisayarınızda kısayol tuşu ile programı açabilirsiniz: Ctrl + Shift + T, ve Mac kullanıcıları için Cmd + Shift + T (bu güzel bir özellik değil çünkü aynı özelliği Firefox da yeni sekme açmak için kullanıyor.).

mikedemers.net/projects/tweetbar

3. TwitterNotifier

TwitterNotifier adından da anlaşılacağı gibi arkadaşlarınızdan bir güncelleme geldiğinde size bildirim sunar. Bu eklenti bir sidebar değildir. Onun yerine Firefox’un sağ alt köşesinde bir ikon şeklindedir. Tabi ki aynı zamanda tweet de gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınız bir tweet yolladığında sağ alt köşeden bir konuşma balonu çıkar ve tweet yazar. Ona tıkladığınızda ise arkadaşınızın twitter profilene gidersiniz. Sayfa yeni sekmede açılır.

www.naan.net/trac/wiki/TwitterNotifier

4. TwittyTunes

TwittyTunes

Eğer tüm dünyanın şu an hangi parçayı dinlediğinizi öğrenmesini isterseniz, bu eklenti tam size göre. Firefox’un FoxyTunes eklentisi ile çalışmaktadır. Dinlediğiniz şarkıyı otomatik olarak twitter’a gönderebilir. Aynı zamanda hangi web sitesinde gezdiğinizi de otomatik olarak gösterebilirsiniz ve yine hangi videoyu izlediğinizi de gösterebilirsiniz. (dikkatli olun. bunu unutup çok abes yerlerde gezerken twitter’da yakalanabilirsiniz.).

www.foxytunes.com/twittytunes/

5. Ludicrous

Sidebar sevmeyenler için güzel bir eklenti. Direk olarak twitter güncellemelerinizi Firefox arama çubuğundan yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk öncelikle arama çubuğunuzun Twitter için ayarlanmış olması gerekmektedir. Gerekli bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

lud.icro.us/post-twitter-updates-from-firefox/

6. Another Firefox search bar plugin

Twitter Firefox search plugin

Bu eklentinin bir adı var mı tam olarak bilmiyoruz. Fakat bir önceki eklentimiz ile aynı özellikleri taşıyor. Bir linke tıklayın direk olarak arama çubuğuna o linki ekler. Daha sonra siz onu tweet olarak gönderebilirsiniz.

6brand.com/twitter-plugin-for-firefox-quicksearch

7. Twitterbar

Ludicrous eklentisini sevdiyseniz, fakat yanlışlıkla Twitter’e tweet gönderiyorsanız, bu Twitterbar eklentisini denemek isteyebilirsiniz. Teknik olarak aynı şeyi yapıyor. Fakat farkı şu: tweetlerinizi adres çubuğunuzdan yapıyorsunuz, arama çubuğundan değil. Adres çubuğuna yazmanız gerekeni yazdığınızda çubuğun hemen sağında küçük gri ikona tıkladığınızda sizin kaç karakteriniz kaldığını söylüyor ve tweet gönderiyorsunuz.

spatialviews.com/twitterbar

8. Power Twitter by 30 Boxes

Firefox’unuza özellik eklemek yerine twitter sayfanıza özellik ekler. Flickr ve Youtube için embed yapabilirsiniz. tinyurl’nin doğru adresini verir ve web sayfası başlığına link verir. Aynı zamanda son twitter güncellemelerini de alırsınız.

Power Twitter by 30 Boxes

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Kaynak: Mashable

Çeviri: Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.626.789


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.