Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Firefox 4 İndirme İstatistikleri

Firefox 4 İndirme İstatistikleri

Firefox4

Firefox 4’ün beta sürümünü 1-2 haftadır kullanıyorum. Bu süreçte firefox’un tüm iyileştirmelerini izledim. Gerçekten oldukça güzel bir browser olmuş. Halen bir çok hataları mevcut. Beta sürecinde de bu hatalar olacak elbette. Hatalar stable versiyon ile ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Lafı fazla uzatmadan konumuza gelelim. Firefox 4’ü indiren sayısını merak etmiştim. Google’da biraz araştırma yaparken bir firefox sitesine rastgeldim. Aşağıdaki görüntü de bu siteden alıntılanmıştır.

 

 

 

Firefox 4 İndirme İstatistikleri

glow.mozilla.org adresinden an ve an dünyanın neresinden download edildiğini be saat aralıklarında ne kadar download edildiğini ve toplam ne kadar download yapıldığını görebilirsiniz.

Bir yazılımcı olarak kıskandım vallahi. Böyle bir script yapacaksın ve tüm dünyadan insanlar senin yaptığına rağbet edecek. Gerçekten heyecan verici bir tasarım da yapılmış. Firefox ekibini tebrik ediyorum.

Bir de Firefox Twitter Partisine değineceğim o da güzel bir arayüze sahip bir site twitterparty.mozilla.org/tr bu sitede firefox hakkında twitterda söylenenlere yer verilmiş. Ama oldukça güzel bir tasarımı var. Bir bakın derim.

Saat şu an 05:06 sanırım gece rüyamda Firefox’u gördüm 🙂

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.227


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.