Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Facebook / Facebook Reklamları mı ? Google Reklamları mı ?

Facebook Reklamları mı ? Google Reklamları mı ?

Facebook-Places-vs-Google-Places1

Bir çok takipçimizin bana yönelttiği sorulardan birisi de hangi reklam programının dönüşü daha iyi sorusudur.

Piyasanın iki devi olan Facebook ve Google soruların öznesi durumunda.

Şimdi Google veya Facebook Reklamı iyidir, kötüdür demek oldukça mantıksız bir açıklama olur.

Neye göre, kime göre iyi diye bir yaklaşım en doğru yaklaşımdır.

Eğer siz Canon’un filanca model bir fotoğraf makinasını reklam verecekseniz en ideal reklam Google Reklamlarıdır. Çünkü alma potansiyeli olan kişiler %99 Google’dan arama gerçekleştirebilir. Fakat siz ilgi alanlarında fotoğrafçılık hedeflediğiniz bir reklam oluştursanız. Çok ciddi bir kitleye reklam çıkaramazsınız. Eğer genel Facebook reklamı yayınlasanız çok tık alabilirsiniz. Bu da size zarar verebilir.

Facebook’ta verilebilecek en güzel reklam hediye tarzındaki ürünler olabilir. Mesela İlişkisi olan, Nişanlı veya Evli kişilere ve cinsiyete, yaşa göre filtreli reklam çıkarabilirsiniz. Sonuçta ilginç bir hediye olsun elinizde. Piyasada hiç olmasın. Siz o ürünü Google Reklamı verseniz nasıl çıkaracaksınız ? İnsanlar google da ne aratacak ? Ama Facebook’ta yukarıdaki mantıkta bir filtreleme ile reklam çıkarsanız daha iyi dönüş alınacaktır.

Facebook ve Google reklamlarını sürekli kullanan biri olarak tecrübelerimi paylaştım. Soruları olan arkadaşlar varsa konuya cevap verebilirler. Ben de en kısa sürede cevaplamaya çalışırım.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.184


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.