Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Facebook / Facebook Para Basıyor

Facebook Para Basıyor

Facebook, Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu diyoruz ve bunu boşuna demiyoruz. Facebook 2009 yılında çok ciddi kâr elde etti. Bir çok büyük firmayı da geride bıraktı. İnternetten para mı kazanılır diyen akıldan yoksun zihniyete yuh be dedirtir cinsten bir rakam. Tam 800 milyon dolar ! (Kaynak: SDN)

Bir çok uzmana göre Facebook 2010 yılı sonunda gerilemeye başlayacaktı. Ama bu rakam uzmanları yalanlıyor gibi. Çünkü kazanılan para 2008’de elde edilen gelirin tam 2 katı. Facebook kendini yenilediği sürece ben gerileyeceğini pek düşünmüyorum. Ama yenilemezse kesinlikle geri planda kalacaktır.

Facebook şu an hi5, yonja gibi bir sosyal paylaşım platformu değil. Aynı zamanda ticari ve siyasi işlerin de yürütüldüğü bir medya organı gibi. Facebook kendini yeniler ve geliştirirse Facebook gerileyeceğini ben pek düşünmüyorum.

Facebook Video sisteminde Youtube’u biraz taklit etmeli. Arama sisteminde de Google’ı. Eğer bu konularda bir başarı yakalarsa Facebook geleceğin lideri bile olabilir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.523


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.