Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Eski Ramazanlar Kalmadı

Eski Ramazanlar Kalmadı

hosgeldin ramazan (1)-326

Mübarek Ramazan ayı geldi çattı ve klasik bir söylemi de hatırlattı. Eski Ramazanlar Kalmadı… Bu sözü kime söylersek söyleyelim aynen katılıyor bize. Peki gerçekten Ramazanlar değişti mi yoksa bizlerde değişen bir şeyler mi var ?

Ramazanlar değişmesinin tek sebebi elimizden yitip giden çocukluk ve gençlik dönemlerimiz diye düşünmekteyim. Bayram gelecek diye heyecanlandığımızı. Para ve şeker toplamanın cazibesini. Hatırlıyorum da babam ayakkabı aldığında ayakkabıyı ayağıma giyip uyuduğumu. Daha bunun gibi niceleri.

İşte dostlar hepimiz bu evrelerden geçtik ve geçiyoruz. Aslında küçük çocuklara bakın. Onların Ramazan’daki ve Bayram yaklaştığındaki heyecanını görün. Belki eskisi kadar olmasa da bir nebze eski Ramazanlara olan özleminizi giderirsiniz.

Kalmayan eski Ramazanlar değil, kalmayan eski çocukluğunuzdur.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.