Cuma , 25 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Enflamatuvar Spondilopati

Enflamatuvar Spondilopati

Uzun süredir bel ile sol kalça arasından ağrı çekiyordum. Nihayet bugün hastalığım için bir tanı koyabildi  doktorlar. Birden House dizisi aklıma geldi. Hakikaten tanının ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlamış olduk.

Doktor ben semptomları sayıyorum. Doktor bana hastalıkları söylüyor. Ama şu semptomu açıklamıyor diyor. Bir nevi House dizisi yaşadık bugün. Sabah 09:00’dan 15:30’a kadar hastanedeydim.

Hastalık tanısı Sakroileit, Doktor bana Enflamatuvar Spondilopati tedavisine başladı. Bu hastalık bir romatizmal rahatsızlıkmış doktardan öğrendiğim kadarıyla. Omurgayı tutan kemiklerin iltihaplanması durumu. Sol kalça kemiğinde böyle bir durum söz konusu oldu. İlaç tedavisine başladık.

Dikkat edilmezse önemli bir hastalık olabiliyor. Ama erken teşhis olduğu için şanslı sayılırım. Sıkıntı yok yani. Sağlık gerçekten önemli…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.072


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.