Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Dizi / En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

Türkiye’de izlemeye değer dizilerin çok az olduğunu yabancı dizileri izleyenler çok yakından bilirler. Kurtlar Vadisi’nin bir efsane olduğunu düşünen biriyken şu an o diziyi izlemeyen biriyim. Çok daha kaliteli yapımları görünce Türkiye’deki dizilerin büyük bir çoğunluğu basit kalıyor.

Şimdi sizlere en çok beğendiğim dizileri tavsiye edeceğim. (Kalite sırasına göre sıralanmamıştır.)


1. 24: 24 Dizisi ve Jack Bauer efsanesi ile çok geç tanıştım. Ama geç kaldığıma pişmanım diyebilirim. 8 sezon nasıl bitti anlayamadım bile. Bir oturmada en az 10-12 bölüm izleyerek hep uykusuz kaldım. Amerika’yı tehdit edenlere karşı CTU departmanında çalışan Jack Bauer’ın protokol tanımaz tavırları yüzüden sürekli hükümetle başının belaya girmesi ve sınırsız aksiyon. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir dizi…

Lost Dizisi2. Lost: Adaya düşen bir grup insanın soluksuz fantastik macerası. 6 sezonluk J.J. Abrams yapıtı. Hüsranla biten finaline rağmen yabancı dizi kavramını alemimize oturtan dizi. Dizilerin babası sayılabilir.

Bu 6 sezonluk seriyi izlemediyseniz ilk bu diziye başlayın derim. Gerçi buna başlarsanız diğer dizilerden pek zevk alamayabilirsiniz. Çünkü çıtayı oldukça yükselteceksiniz.

3. Prison Break:  ps-vita-wallpapers-prison-break4 Sezonluk Michael Scofield Efsanesi… Abisinin haksız yere idam edilmesini engellemek için hapse girerek abisini kurtarmaya çalışan ve daha sonrasında süregelen olaylar dizisi. Macera severler için mükemmel bir macera. Diziyi bitirdikten sonra Prison Break’ın Son Kaçış filmini de izlemeyi unutmayın.

Duygusal biriyseniz efsanenin sonunda ağlayabilirsiniz bile…

Heroes

Heroes

4. HeroesFantastik dizileri sevenler için çok güzel bir dizi. 4 Sezonluk dizi anlam verilemeyecek bir şekilde yarıda kesildi. Ama gerçekten gizemli fantastik bir senaryosu var. Güzel bir final sezonunu hak eden bir diziydi. Tekrar çekilecek diye söylemler vardı. Fakat tam bir sonuç alınamadı. Halen dizinin çekilmesi ümidini taşıyanlar var. Gerçi ben o ümidimi yitirdim.

Bazıları sırf bu kötü bitişi duydukları için izlemek istemiyorlar…

The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

5. The Vampire Diaries: Fantastik serüven sevenler için oldukça güzel bir vampir dizisi. Aşk, Macera ve Gizem dolu bir öykü. 4 Sezonu oynayan dizi halen devam ediyor. Dizi biraz Alacakaranlık filmini andırıyor. Bir tane kızın Vampirlerle olan ilişkisini anlatıyor.

Diğer Vampir filmleri ve dizilerine göre çok farklı bir yapısı var. Mesela burada Vampirliğin doğuşundan köken vampirlerden bahsediliyor.

Burada Vampirlerle insanların arkadaşlığından da bahsediliyor. Nasıl olacaksa demeyin oluyor… 🙂

Merlin

Merlin

6. Merlin : Camelot ve Kral Arthur Efsanesine farklı bir açıdan bakış istiyorsanız bu fantastik diziyi izleyebilirsiniz. Dizinin başrol oyuncusu burada Kral Arthur ve Camelot değil. Merlin… Merlin’in Kralı ve Camelot’u korumak için verdiği amansız mücadeleyi anlatıyor.

Bu mücadelesini de verirken aptal hizmetkarı oynuyor. Çünkü Arthur Pendragon’un babası Uther Pendragon zamanından kalma bir yasak var. Büyü yasak ve idam ile cezalandırılıyor. Kral Arthur da bu yasağı uyguluyor. İşte kahramanımız gizliden gizliye büyü yaparak Kralı ve Camelot’u koruyor. Dizi şu an 5. Sezonunda…

The Walking Dead

7. The Walking Dead: Bu yazıyı yazarken en keyif alarak izlediğim dizi sıralamasında 1. sırada olan diziyi sizlere sunmaktan gurur duyarım. 28 Gün Sonra ve 28 Hafta Sonra filmlerini andıran tarzdaki bir dizi.

İnsanlığa bilinmeyen bir virüs bulaşır ve insanlar ölüdürler. Zombi gibi gezmektedirler ve diğer insanlara zarar vermektedirler. Dünyada 12 milyon kadar insanın kaldığı tahmin edilmektedir. Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi. Heyecan ve macera burada. Dizinin şu an 3. Sezonu oynamaktadır.

Fringe

Fringe

 

8. Fringe: Bilim kurgu tarzını sevenler için oldukça mükemmel bir dizi. Şu an 5. sezonunu oynayan dizi finalini yapacak bu sene. Gerçi son sezonu henüz izleyemedim. Fakat bilim kurgu tarzından çok daha öte bir dizi. Biraz zihinleri zorluyor. (Hatta çoğu yerde saçmalıyor.)

Dizinin sürükleyici olması oldukça önemli… Ayrıca macera tutkunları için vazgeçilmez.

 

Supernatural9. Supernatural

Sam ve Dean Winchester kardeşlerin muhteşem öyküsü. Adın da anlaşılacağı gibi doğa üstü. Tabi dini terminoloji ile bakarsak sapıklıklarla dolu bir dizi. Fakat heyecan, macera arayanlar için 8 sezon soluksuz izlenecek bir dizi. 8 sezon sürmesi zaten başarılı bir dizi olduğunu gösteriyor.

Cinler, periler, şeytanlar, melekler, cadılar, vampirler vs. hepsi birarada. Macera ile birlikte komedinin karışması da diziye ayrı bir lezzet katıyor.

Friends

Friends

10. Friends

Amerika’nın 2004 yılında biten 10 sezonluk efsane komedi dizisi. Finalini 50 milyonda fazla kişi izlemişti. 22 dakikalık her bir bölümü tam bir komedi. Halen izleniyor ve halen dizinin devamı çekilebilir mi diye soran var. Dizi biteli tam 8 sene geçti üstelik.

Komedi film ve dizilerini sevmememe rağmen bu dizi beni çok eğlendirmişti. Üniversite yıllarımda her gün kahvaltılarda bir bölüm izlerdim. Kahve eşliğinde çok güzel gider. Üstelik oldukça da kısa.

6 arkadaşın komik hikayesi. Jennifer Anniston bu dizideki başarısıyla çok aranan bir oyuncu haline gelmişti. Ben tekrar tekrar eski bölümlerini izlemekteyim.

11. ArrowArrow Dizisi 

Şu an gösterimde olan diziler arasında The Walking Dead ile yarışan tek dizi bence. Supernatural kalitesi bile 8. sezonda Arrow’dan geri kaldı.

Multi milyarder zengin bir iş adamının biricik oğlu adaya düşer ve 5 sene hayatla yaşam mücadelesi verir. Bir süt çocuğu olarak giden adam azılı bir katile dönüşür. Azılı katil derken sadece halka eziyet eden zenginleri öldürmektedir.

Konu olarak, aksiyon olarak tam anlamıyla 10 puanlık dizidir. Sadece 1 sezon oynadı ve şu an sürüyor.

Revolution - 2012

Revolution – 2012

12. Revolution

Düşünün hayatımız olan elektrik tüm dünyada giderse ve bir daha hiçbir şekilde geri getirilemese ne olur ? Şu anki okuduğunuz yazıyı okuyamaz ve bu diziyi bile izleyemezdiniz. Bunlar hayati örnekler bile değil üstelik daha ne hayati konular var.

İşte dizi elektriğin yok oluşunu, devletlerin yıkılışını, terörün artışını vs. anlatıyor. 15 yıllık elektrik kesintisiyle başlıyor macera…

Bana göre diziler arasında özgün senaryo anlamında ilk üçe girebilecek kadar kaliteli bir dizi. Bu senaryo kalitesine göre o kadar başarılı olamayan bir diziden bahsediyoruz. Büyük bir keyifle izliyorum. Fakat bu senaryo sıradanlığı hak etmiyor diyorum. Lost gibi Prison Break gibi marka olacak tarzda bir dizi olmalı. Yoksa tek başına da senaryo bir şey ifade etmiyor.

13. House MD

Bir çok kişi tarafından sevilemeyeceğini düşündüğüm dizidir. Çünkü dizide bildiğimiz anlamda bir aksiyon yok. Dizi aynı zamanda bir çok latince kelime ile kafanızı bulandırıyor. Çünkü House MD bir doktor dizisi.

House MDKibirli, inançsız, komik, hapçı ve ukala bir doktorun hayat hikayesi. Tüm ülke ona hayran ama bu doktor sadece işine bağlı. Hastasının ölmesi önemli değil. Önemli olan onun için hastalığın sebebini bulmak. Zaten hastalığı teşhis edince tedavi ile ilgilenmeyen biri. Bir de hastalık sadece ilginç ise tedavi ediyor. Hiçbir hukuki kurala uymuyor. Bu yüzden hapis de yattı. Hastanesinin ödeneklerini de kestirtti vs.

Hastalara ve insanlara saygısı sıfır. Çünkü duygusallığın beyni körelten bir hormon salgıladığına inanıyor. O yüzden duygusallıktan kaçıyor. Hatta ölen birini izinsizce otopsi yapıyor ki hastalığını anlasın. Hastalığı anlarsa insanın ölmesinin bir anlamı yok.

Ayrıca House MD’nin çok meşhur bir sözü var. Belki her bölümde söylüyordu: “Everybody Lies” yani herkes yalan söyler. İşte sırf bu yüzden dolayı doktorlara gittiğimde yalan söylememeye gayret ediyorum. 🙂

Bu sebeplerden dolayı bana çok ilginç gelen bir diziydi. 8 Sezon oynadı.

Spartacus - 2010

Spartacus – 2010

14. Spartacus

Kanlı sahneleri sevenler için müthiş bir gladyatör dizisi. Gladyatör filmindeki Maximus gibi Spartacus da özgürlük mücadelesi veriyor. Dizi yanılmıyorsam üç sezon oynadı. Fakat ben birinci sezondan sonra izlemedim. Bir türlü fırsat bulamadım. Ayrıca 1.5 yıldır lenf kanseri tedavisi gören “Spartacus” dizisinin 39 yaşındaki başrol oyuncusu Andy Whitfield, Avustralya’daki evinde hayata veda etti haberini okuyunca diziye karşı biraz soğudum.

Ama diğer bölümlerini de fırsat bulursam izleyeceğim. İlk sezon harikaydı.


İZLEMEDİĞİM FAKAT SEVİLDİĞİNİ BİLDİĞİM DİZİLER

Boardwalk Empire - 2010

Boardwalk Empire – 2010

1. Boardwalk Empire: Bir mafya dizisi. Uyuşturucu çetesi ve polis ile işbirliğinde bir kaçakçılık hikayesi. Diziyi izlemeye fırsat bulamadım. Godfather’ı sevenler için güzel bir alternatif

olabilir. Ama bayanları keyif alacağını sanmıyorum.

Diziyi 3. Sezon oynadı ve bildiğim kadarıyla halen devam ediyor. Benim takip ettiğim diziler tatile girdiğinde bu diziyi de izlenecekler arasına aldım izleyeceğim.

2. How I Met Your Mother: Komedi tarzında bir dizi. Geçlik dizisi olduğunu biliyorum. Uzun soluklu dizilerden 8 sezon oynadı. Bu tarz dizileri pek sevmem ama eğer fırsat olursa bu kadar ününün hatrına izleyebilirim.

3. 24 : (Artık İzledim. Yorum Yukarıda – 14/07/2013) 24 dizisi hakkında hiçbir şey bilmediğim ve adına ilk kez Prison Break ile duyduğum dizidir. 24 dizisinin tatile girmesinin sonucundaki doğan boşlukta Prison Break dizisi doğmuştur. 24 dizisi de uzun soluklu dizilerden birisidir. Dizi biteli uzun süre oldu. Ama izlemeyi düşünüyorum.

Dexter - 2006

Dexter – 2006

4. Dexter : Dexter methini çok duyduğum bir seri katil dizisi. Elimde tüm bölümleri olmasına rağmen 2 bölümden fazla izleyemedim. Bir türlü denk gelip de tam izleyemedim. İzleyen arkadaşlarım bu diziyi nasıl izlemezsin diyorlar.

Kesinlikle izleyeceğim. Ama ne zaman izlerim bilemiyorum. Size de şiddetle tavsiye ederim. Uzun soluklu dizilerden birisi…


ORTA HALLİ DİZİLER

Bütün dizileri bitirdiniz ve diziler tatile girdi. İzleyecek dizi kalmadı diyorsanız bu kategoriye müraacat etmelisiniz.

1. Grimm : Dizi tarz olarak Supernatural’e benziyor. Grimm diye bir ırk var. Bu ırk zararlı yaratıkları görebiliyor. Zararlı yaratıklarda insan suretinde halk arasında geziyor ve gizlice insanlara zarar veriyorlar. Grimm’ler bunları yakalıyor. Grimm olan bir polisin hikayesini anlatıyor. Fakat kalite Supernatural’e yaklaşamaz bile.

Breaking Bad - 2008

Breaking Bad – 2008

2. Breaking Bad: Bir kaç arkadaşım bu diziyi övmüştü. Ben de 5-6 bölüm izledim. Dizinin güzel bir konusu var. Fakat bana ciddi sıkıcı geldi. Hayata küsmüş bir kimya öğretmeninin çıldırmasını anlatan bir dizi. Kimyacı uyuşturucu imal edip satmaya ve karanlık güçlerle çalışmaya başlıyor. Sürükleyici gelmediği için bıraktım. İzlenebilir. Fakat ben sevmedim. Çünkü sürükleyicilik yoktu dizide.

Game of Thrones - 2011

Game of Thrones – 2011

3. Game of Thrones: Dizilerin kralı belki. Kullanılan kostümler ve malzemeler oldukça pahalı bir yapım olduğunu gösteriyor. Bu dizide Sibel Kekilli de oynuyor. Taht Kavgaları anlamına gelen dizide küçük krallıklar arasındaki mücadele anlatılıyor. Dizinin sürükleyiciliği olmadığı için adeta uykum geliyor. Çok kaliteli bir yapıt da sürükleyicilik de olmalı. Belki ileriki sezonlarda sürükleyici olabilir.

Dizinin hayranları lütfen bana kızmasın. Ama çok sürükleyici değil. 🙂

4. True Blood: Bir vampir dizisi. Biraz farklı. Vampirlerle insanlar anlaşıyorlar ve vampirlere iyi davranıyorlar. Hatta True Blood adında (gerçek kan) bir kan markası çıkarıyorlar. Coca Cola gibi kanları şişeliyorlar. Bu kanlar sentetik kan. Yani yapay. Böyle ilginç bir senaryosu var.

Dizide pornografi derecesinde cinsellik olduğundan rahatsız oldum. O yüzden pek izlemek istemedim. Ama çok bağımlılıarı da var. 5 sezon oynadı bu dizi ve devam ediyor.

Person of Interest - 2011

Person of Interest – 2011

5. Person of Interest: Lost dizisinin sevilen karakteri Benjamin Linus da bu dizide. Usta bir hacker’ı canlandıran oyuncu, suçluları tespit eden bir güvenlik yazılımı yapıyor. Bu sistem ile suçlu avına çıkıyorlar. Fakat bilgisayar tutkunlarını kendine bağlayabilir. Dikkat !

Dizi bir J.J Abrams dizisidir aynı zamanda. Dizinin konusu çok güzel ama Alcatraz gibi tekdüzelikten kurtulmaz ise gümleyebilir. Ama ben şu anki haliyle beğeniyorum.

Homeland - 2011

Homeland – 2011

6. Homeland: Bu dizi Barack Obama’nın en sevdiği diziymiş. Şaşırdım. Filmin anlamı vatan demek. Klasik Amerikan filmi. Orta Doğu ve Müslümanlar klasik düşman ve vatansever Amerika’lılar Müslümanlar ile çarpışıyorlar. Dizi güzel heyecanlı. Fakat orta çapta bir dizi.

 1. Sezonunu oynayan dizinin başrol kadın oyuncusu ise hamileymiş. Belki bundan dolayı dizide ara verilebilir. Onu zaman gösterecek.

7. Continuum: 1. Sezonu oynayan ve tatilde olan dizi 2077 yılını konu alıyor. 2077 yılındaki mahkumlar hapisten kaçmak için zaman yolculuğunu kullanarak günümüze geliyorlar. Onları tekrar yakalamak isteyen ajan da peşlerinden günümüze geliyor. Fakat zaman yolculuğu öyle kolay değil. Deneme aşamasında gibi. Bu yüzden tekrar eve dönüş oldukça zor.

Dizilerin yokluğunda seyrettiğim fena olmayan bir diziydi. İzlenebilir.

8. Falling Skies: 2 sezon oynayan Falling Skies dünyayı istila eden uzaylıları konu alıyor. Dizilerin yokluğunda izlemiştim. Konu mükemmel fakat dizi o kadar mükemmel değildi. İzlenebilir sıkılmazsınız. Ama orta halli.


TAVSİYE ETMEDİKLERİM

Aşağıdaki dizilerden hep sıkıldım ve yarım bıraktım. O yüzden sizlere de tavsiye etmem.

1. Doctor Who: Dizi zaman yolculuğu yapan çılgın bir doktoru ve yol arkadaşını konu alıyor. Diziyi sevmeme sebebim tam çocuklara göre bir dizi oluşu. Sihirli Annem, Ruhsar vs. gibi dizileri sevenler için ideal 🙂

2. Rome: Dizi aslında fena sayılmaz. Fakat Spartacus gibi bir dizi izledikten sonra bu diziden kesinlikle sıkılırsınız.

alcatraz3. Alcatraz: Çok heyecanla beklediğim bir diziydi. Dizide Lost’tan tanıdığımız Jorge Garcia (Hurley) de vardı. Dizi Alcatraz hapisanesi konu alıyordu. 1960 yılında kapatılan hapisanede gizemli bir şekilde mahkumların tamamı kayboluyordu. Dizi ilk başlarda çok sürükleyiciydi. İlk 3-4 bölümü soluksuz izledim.

Fakat dizinin her bölümünde bir mahkumun yakalanması ve dizinin bölüm adlarının da mahkum adı olması dizinin tekdüze şekilde devam etmesine sebep oldu. Bu sebepten dolayı dizi fazla izlenmedi ve bu yüzden 2. sezon onayını alamadı. Böylelikle diziler çöplüğünde yerini aldı.

4. Newsroom: Realist bir gazetecinin inanılmaz kibri ve arkadaşları ile olan ilişkisi anlatılıyor. Diziyi 1-2 bölüm izledim ve sıkıldım. Gerçekten haz etmediğim diziler arasındaydı.


2-3 günlük emek ile bu yazıyı sizler için derledim. İzlediklerimi de emekten sayarsak bayağı bir emek vermişiz demektir.

Not: Eğer unuttuğumuz diziler var ise lütfen hatırlatma yapın onu da ekleyelim.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.339


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • Yorumları okurken bile heyecanlandım .Bu dizilerin keyfine vardıktan sonra türk dizileri izlemek zaman kaybı gerçekten .Diziler 2 saat sürüyor ve hiçbir gelişme yok fakat yabancı dizileri 45 dk lık film tadında izleyebiliyorsunuz.

  Benim şuan çekilmesini sabırsızlıkla beklediğim ve büyük keyifle izldiğim diziler :

  -Walking dad
  -revoluation
  -merlin
  -arrow

  Hepsi birbirinden iyiler .Yorumumu okuyanlara açık yüreklilikle tavsiye edebilirim .

 • yabancı diziler

  Çok iyi seçimler, paylaşım için teşekkürler.

 • Anonim

  teen wolf var

  • atana rahmet hocam çok teşekkür ederim. Tavsiyen üzerine başladım ve oldukça keyif alıyorum diziden. Blog konusunu açmam iyi oldu. Bir yeni dizi ile daha tanıştım. Diğer arkadaşların önerilerine de açığım.

 • alper

  Cihan Bey bu dizileri sezon sezon dvd şeklinde nerden bulabilirim?

  • benim favorim Dizimag. Oradan HD kalitesinde bu filmleri izlemeniz mümkün. Tabi eğer yine indirmek isterseniz torrentz.eu sitesini tavsiye ederim. Sezonlar torrent halinde eklenmiştir.

   Satın almak istiyorsanız bu konuda çok yardımcı olamayacağım size çünkü Türkiye’de her dizi DVD olarak basılmıyor. Lost ve Prison Break gibi bir kaç dizinin DVD hali var bildiğim kadarıyla.

 • omer

  Hocam yazdigin dizilerden izlemedigim 2-3 dizi var bunlar tabiki senin goruslerin izlemedigim ve izlemenizi tavsiye ettigim kismindaki diziler guzel ozellikle dexter en sevdigim dizidir ve izlemeni tavsiye ederim ama oyunculuklarin kurgunun olagan ustu oldugu bir cok diziyi orta halli ve izlenmeye degmez olarak siniflandirmissiniz ki o diziler bence vp supernatural merlin heroes gibi dizilerden cok daha kaliteli ve emmy odul torenlerinde bunu kanitliyorlar ( ornegin house eminim izlerken kaliteyi fark etmissinizdir) vp revolution teenwolf heroes gibi bazi diziler basit kurgulari yuzunden belli bir sure sonra sacmalamaya basliyor tabi bunlar benim gorusum zevkler ve renkler tartisilmaz

  Ama ozellikler showtime ve hbo adli kanallarin dizilerini (parali kanallardir o yuzden yaptiklari diziler kalite kokar) Zevkle izlerim. Sizin onerdiklerinizden ayrica
  -community (komedi-evet friends harikadir. Ama community de benim icin friends kadar guzeldir.) #nbc
  -californication (komedi – yuksek miktarda argo ve kufur icerir #showtime
  -shameless (dram-komedi) #showtime
  -madmen (dram-baya agir bir dramdir yavas ilerler)
  -suits (avukatlik_eglenceli hareketli bir dizi) #usa
  Oneririm. Bunlar su anda aklima gelen diziler bir bakmanizi tavsiye ederim daha bir cok sevdigim dizi var fakat su an hem zamanim yok hemde aklima gelmiyor. Yorumum uzun oldu ozur diliyorum ama eger bana sabredebildiyseniz baska bir zaman baska dizilerde onerebilirim

  • omer

   Ayrica haddim olmayarak soyluyorum eminim biliyorsundur. Dizilere 1-2 bolum izleyip alismak cok zordur o yuzden hemen sikilinca birakmamak gerekir ozellikle showtime hbo dizilerine alismak cok zordur community ye 7 bolum sonunda (bolumler 20 dk) californicationa ilk sezon sonunda alisdim (bolumler 25dk 13 bolum) ve suan iki diziyede kahkahalar ile guluyorum. Shameless a alismam yine 5-6 bolumu buldu ( bolumler 55 dk) ama bu biraz benimle alakali olabilir cunku her diziye gec alisirim

   • Ömer Bey,

    Ticaretle çalışan biri olarak günlük yaşamda oldukça yoruluyoruz. Ben yıllardır film izleyemiyorum. En aksiyon içeren filmlerde bile başlangıçtaki konu kurgusu esnasında uykum gelip uyuyorum.

    Bu yüzden benim tercihlerim diziye kaydı hep. Çünkü dizide direk konunun içindesiniz.

    Diziye alışma noktasında kesinlikle haklısınız. Dexter’ı halen izlemiş biri değilim. Sebebine gelince ilk 2 bölümü izledim ve bir türlü devamını izleme fırsatım olmadı. Fakat bu 2 bölümü 4-5 kez izledim. Çünkü bölümler sıkıcı idi. Herkes 5-6 bölüm sonra konu açılıyor diyor. Ben bir türlü o bölümlere gelemedim.

    Üniversite zamanındaki gibi olsa çok rahat izlersiniz. Bakalım hayırlısı artık. Onu da izleyeceğim ama.

    • omer

     Ve hocam su anda aklima geldi. The mentalist ve lie to me bu iki diziyede bakabilirsiniz ilk bolumden itibaren basina kilitleyen diziler ve konularida oldukca ilginc.lie to me insanlarin yuz ifadelerini okuyan bir ekip hakkinda mentalist ise aynen dizinin yaptigi tanimi veriyorum
     “Zihinsel zekasini kullanip, hipnoz ve telkin uygulayan kimse. Dusunce ve davranislari yonlendirme uzmani”

     Iki dizide oldukca akici ve guzeldir ikisindede polisle ortaklasa calisilarak suclar cozulmeye calisilir.

     • Ömer Bey, mentalist de izlediğim diziler arasında yazıyı güncellememişim. Onu da ekleyim. 🙂

  • Ömer bey öncelikle yazdığım yazıya gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim. Ben bu konuyu öylesine yazıp kenara atmış değilim. Zaman içerisinde sürekli geliştiriyorum konuyu.

   Dediğiniz gibi zevkler ve renkler tartışılmıyor. Mesela ben yapısal olarak çok aksiyon içeren dizileri seviyorum. Bir Game of Thrones o yüzden bana kaliteli yapıt gibi gelmiyor. Halbuki ben o dizide kullanılan kostümleri Holywood filmlerinde bile görmedim desem abartı olmuş olmaz.

   Tarz olarak komedi filmlerini fazla sevmem. Fakat Friends hayatımda izlediğim en güzel arkadaşlık ve komedi dizisi idi. Halen dönüp dönüp baktığım olur.

   Sizin önerdiğiniz Community ve Suits dizisine bakmayı düşünüyorum.

 • Ahmet Genç

  Pek dizi izlemeyen biri değilim, Kurtlar Vadisi Pusu dışında dizi izlemiyorum, onun bile son birkaç bölümünü henüz izlemedim. O da zaten şuan yaz tatiline girmiş durumda. Yabancı dizi severlere hitap eden bir yazı olduğunu söyleyebilirim.

  Yazı ayrıca esnek bir yapıya da sahip olmuş sanırım. Yeni diziler oldukça buraya eklenip güncellenebilir bir yazı.

 • şu aralar nikitayı izlemeye başladım. Yakında o diziyi de bu yazıya dahil edeceğim. Biraz izleyim de sadece 3 bölüm izleyerek yorum yapmak doğru olmaz. Ama oldukça aksiyon yüklü bir dizi gerçekten…

 • yeşim polat

  Doctor who kesinlikle tavsiye edilecek bir dizi sihirli annem veya ruhsar ile alakası yok.

 • Cem

  Dr. Who ‘ya cocuk dizisi demişsin ya. bence sen 3 bolum izleyip yorum yapmıssın. Otur tüm sezonları izle de agzın acıkta kalsın. 1. sezonu sabredip izlemen gerekiyor. En iyiler listesinde 5’e girer

 • enes

  Heroes 13 bölümlük Heroes Reborn olarak yeniden başlicak.

 • Kenan Güler

  Breaking bad gibi bir efsaneye sürükleyici değil demek yüksek miktarda alkol gerektirir.

  • Alkol kullanmam fakat dizinin ilk 3 – 4 bölümü biraz sarmamisti

   • onur

    Dizinin ilk sezonu sarmaz sonra başından kalkamassınız.

   • Feyzullah

    Cihan bey tje wolking dead konusunda hemfirim sizinle ama game of thrones konusunda size katilmiyorum

  • buzzzzz

   Kardeş breaking bad izleyip zevk alan adam cennet mahallesi arka sokaklar gibi türkiyenin rezalet dizilerini izleyen adamdır dizi aleminin kralı Prison break tir . İkincisi bu bağlantıyı yazan arkadaş da gerçekten zevkleri olan birisi ki breaking bad i begenmemis dizide onlarca bölüm boyunca hicbir şey olmuyor sinek isimli bölümünü izle o dediğin dizinin sonra gel buraya bi daha yorum yap arkadaşa..

 • bozkurt

  the sopranos mafya dizileri içerisinde en iyisidir boardwalk empire ın babasıdır onu neden eklemedin

  • bozkurt

   ayrıca breaking bad bu dizilerin içerisinde en anlamlısıdır benim sıralamamda söyle

   breaking bad – spartacus – game of thrones – vikings – walking dead – supernatural – the sopranos – dexter – rome – boardwalk empire

   • zevkler ve renkler kesinlikle tartışılmaz. Seçtiğiniz dizilerin %80’i benim de favorilerim. Fakat bazı sevmediklerim de var arasında. Sopranos’u çok duydum. Fakat izleme fırsatım olmadı. O yüzden de onun hakkında yorum yapmadım.

 • frank miller

  Breaking Bad, Game of Thrones, Doctor Who gibi dizileri orta halli diziler listesine ekleyen ilginç bir arkadaş. arrow gibi amerikan kültü taytlı kahraman dizini liste başına alıpta fantastik edebiyatın önemli eserlerinden birine orta hal dedikten sonra çarpı tuşuna basıp sayfandan defolmaktan başka çare bırakmadın bize

 • arif

  Dostum sen bir daha dizi yorumu yapma. Gerçekten komik duruma düşmüşsün.
  Bazı şeyler vardır, renkler ve zevkler olayını aşar.
  Şu yorumlara bakarak dizi izlemeye kalkan fena yanılır.

 • nesss

  teen wolf da güzel bide kyle xy ama hayatımda lost tan snra en cok sevdgm dizi chuck oldu müthiş heycanlı guzel bi dizi ajanlı falan hem ask hem komedı hemde atraksiyon var kesinlikle tavsiye ederim

 • Serhan

  ŞAKA gibi bir liste yapmışsın hepsini anladım diyelim Doctor Who efsanesine çocukca demek baya saçma

 • birisi

  ŞAKA gibi ya doctor WHO ya nsl çocukça dersin

 • mehmet

  ben hayatımda böyle bişey görmedim walking dead dediğin dizi breaking bad game of thrones gibi dizilerin yanında çöpten başka bişey değildir tamam zevkler ve renkler tartışılmazda bu kadarda olmaz yani ayrıca supernatural la ilgili yorumunuda beğenmedim bazı şeyler tadında bırakılmalıdır dizinin resmen cıvkı çıktı bukadarda uzatılmaz herneyse benim tavsiyem game of thrones breaking bad dexter lost prison break spartacus gibi baş yapıtların yanına çöpleri koyma çünkü bu dizilere hakaret oluyo koyduklarının arasında benimde izlediğim var ama efsanelerle aynı kefeye koymak saçmalıktan başka bir şey değil he ama diyosan ki bu benim fikrim seni ilgilendirmez saygı duyarım ama bi ricam buraya bunları yazarken lütfen başlığa en iyi diziler yazma, teşşekürler!

  • Feyzulah

   Memet bey the wolking dead i izledimizmi yada kac sezon izlediniz bilmiuorum ama en az game of thrones kadar gizel ve gamw of thrones a gore daha sürükleyici

 • yağmur

  Doctor Who 50 senelik dizi ve çocukça mı? Ciddi misiniz? Breaking Bad sıkıcı ve Game of Thrones sürükleyici değil ama klasik donlu süper kahraman dizilerinden Arrow mükemmel mi? Supernatural gibi saçma sapan senaryo sıkıntısından ne yapacağını bilmedikçe karakterleri öldürüp dirilten bir yönetmenin dizisini daha mı çok beğendiniz cidden…

 • Selçuk Korkmaz

  İlk baştaki 24 ün her saniyesi aksiyon dolu bir dizidir. hatta kendi dizi yorumlama sitem olan diziklubu’nda da yorumlamıştırm. link vereyimde bari tam olsun http://www.diziklubu.com/2015/10/yabanci-dizi-onerisi-the-24.html

 • Cey

  Doctor Who’yu kafan basmadığı için sevmemişsindir…

 • Victory Vagner

  Evet en efsane dizileri ele almışsınız. Bence de en iyi yabancı diziler bunlar. Ben de yabancı diziler hayranıyım https://karayelkenler.wordpress.com/